Turcija dīkstāves trillerī ar 3:2 uzvarēja Latviju

Irfana Kahveci novēlotais pārtraukšanas laika streiks palīdzēja Turcijai piektdien ar 3:2 pieveikt Latviju Eiro 2024 D grupas kvalifikācijas turnīrā Latvijā. Turcija ar divām uzvarām un trim zaudējumiem atrodas D grupas tabulas galvgalī, kopā ar sešiem punktiem. Latvija pēc abām zaudētām spēlēm atrodas pēdējā vietā.

Abdolkarims Bardakci ar vārtu guvumu 22. minūtē izvirzīja Turciju vadībā, 51. minūtē Edvards Emsis panāca izlīdzinājumu un atgrieza Latviju spēlē.

Turcijas valstsvienība atguva vadību, otros vārtus spēles 61. minūtē gūstot Cengiz Under, ceturtajā pārtraukuma minūtē izlīdzinājuma vārtus Latvijas labā guva Kristers Tupers. Taču jau nākamajā minūtē Irfans guva mača uzvaras vārtus. Iepriekš Velsa sestdien Kārdifas pilsētas stadionā piedzīvoja šokējošu sakāvi ar 4:2 pret Armēniju UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Velsa ir D grupā kopā ar Turkeru, Horvātiju, Armēniju un Latviju. Pēc zaudējuma Armēnijai Velsas izredzes kvalificēties UEFA Euro 2024 bija apdraudētas, jo grupa ieņēma trešo vietu. Turnīram kvalificējas tikai grupas divas labākās komandas. Velsa maču iesāka pozitīvi, mača 10. minūtē atklājot rezultātu. Daniels Džeimss guva vārtus Velsai, izvirzot 1:0 vadību.

Armēnija atspēlējās spēcīgi, mača 19. minūtē gūstot vārtus, panākot izlīdzinājumu. Lukass Zilarjans ar saviem vārtiem panāca izlīdzinājumu 1:1. Grānts Leons Ranoss 30. minūtē guva vārtus, nodrošinot Armēnijas pārsvaru mačā. Armēnija izvirzījās spēcīgā pozīcijā, izvirzoties vadībā ar 2:1.

Otrajā puslaikā Grants Leons Ranoss 66. minūtē guva vārtus, izvirzot Armēniju vadībā ar 3:1. Velsa mēģināja atgriezties spēlē, Harijs Vilsons guva vārtus 72. minūtē, lai Velsai būtu maz iespēju atspēlēties. Rezultāts pēc viņa gūtajiem vārtiem bija 3:1.

Armēnija Velsu neatlaida, jo viņi guva vārtus jau pēc trim minūtēm. 75. minūtē Lukass Zilarajans guva ceturtos vārtus Armēnijas labā. Ja Velsai palika kāda iespēja kaut ko glābt no šī mača, tad to vadīja Kīfers Mūrs. Mača 78. minūtē Velsā bija 10 vīri, jo Kīfers Mūrs saņēma sarkano kartīti par rupju izturēšanos pret armēņu uzbrucēju.

READ  Slovākija Vācija Dānija Latvija ASV Olimpiskais vīriešu hokejs

Velss izdarīja 18 metienus, no kuriem tikai pieci bija precīzi. Viņi kontrolēja bumbu 57 procentus no spēles. Viņi kopā izpildīja 471 piespēli ar 83 procentu precizitāti. Armēnija trāpīja 11 metienus, no kuriem četri bija precīzi. Spēles laikā viņiem bumbu kontrolēja 43 procenti. Viņi kopā izpildīja 370 piespēles ar 82 procentu precizitāti.

Sestdienas UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Anglija Ta’Qali nacionālajā stadionā Atarā ar 4:0 uzvarēja Maltu. Anglijas izlase ir UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra C grupā. Blakus tām ir Ukraina, Itālija, Ziemeļmaķedonija un Malta.

Anglija savu kampaņu sāka uzvaras stilā, uzvarot Maltu un ar trim uzvarām trīs mačos pakāpjoties uz C grupas augšgalu. Maltai bija smaga veiksme, jo pirmie vārti mačā bija viņu pašu ielaisti. Astotajā minūtē Ferdinando Ababs guva savus vārtus, panākot Anglijas vadību ar 1:0.

Otros vārtus 28. minūtē guva anglis Trents Aleksandrs-Arnolds.Arnolds Anglijas izlases rindās spēlēja pussarga pozīcijā mačā pret Maltu. Šī pozīcija viņam bija jauna, jo viņš parasti spēlē kā aizsargs. Bet viņš stāvēja mirdzošs par jauno uzdevumu, ko direktors viņam bija devis. Viņš guva vārtus no soda laukuma ārpuses un raidīja bumbu vārtu kreisajā stūrī. Otrajā puslaikā Ņūkāslas “United” uzbrucējs Kallums Vilsons guva Anglijas izlases ceturtos vārtus. Viņš 83. minūtē no 11 metru soda sitiena atzīmes guva vārtus, noslēdzot maču par labu Anglijai.

Anglija realizēja 16 metienus, no kuriem astoņi bija precīzi. Mača laikā viņi kontrolēja bumbu 66 procentus no spēles. Viņi kopā izpildīja 703 piespēles ar 89 procentu precizitāti. Maltai neizdevās realizēt nevienu metienu pa vārtiem. Mača laikā viņi atvairīja 34 procentus bumbas. Viņi izpildīja 370 piespēles ar 79 procentu precizitāti.

READ  Latvijas ierakstu melnajam sarakstam ir pievienoti 15 vārdi, pamatojoties uz drošības dienestu ieteikumu/rakstu

Nākamā spēle Trīs lauvas būs pret Maķedoniju 20. jūnijā (ANI).

(Šo stāstu nav rediģējuši Devdiscourse darbinieki, un tas tika automātiski ģenerēts no sindicētās plūsmas.)