IIHF UA18 ceturtdaļfināla spēles kopsavilkums: Kanādas komanda pret Latvijas komandu | 05/02/2024

Kanādas komanda, stājoties pretī Latvijas komandai, demonstrēja nelokāmu apņēmību, cenšoties saglabāt uzvaru sēriju ceļā uz pusfinālu. Pēc iespaidīgās uzvaras ar 11:3 pār Kazahstānas komandu nedēļas sākumā Kanādas komandas sniegums izcēla viņu izturību un apņēmību izcīnīt zeltu. Ievērības cienīgi slidotāji, piemēram, Gevins Makkenna, Maksims Mass un Porters Martons, turpina izcelties Kanādas komandā, jo Martone ir tiesīga piedalīties 2025. gada draftā un jāuzskata par daudzsološu potenciālu.

Gevins Makenna, kurš ir tiesīgs piedalīties 2026. gada draftā, nesen noslēdza iespaidīgu WHL sezonu līdz 17 gadu vecumam. Viņa sniegums tiek uzskatīts par vienu no labākajiem vēsturē. Vienīgais spēlētājs, kurš pēdējā laikā ir pārspējis Makkennu, ir viņa brālēns Konors Bedards, kurš 16 gadu vecumā vidēji spēlē guva 1,61 punktu. Makkenna šosezon vidēji spēlē guva 1,59 punktus, savācot 97 punktus 61 spēlē, bet Bedārs divu gadu laikā guva 100 punktus 62 spēlēs. kopš.

Vārtsargi:

Komanda var – Kārters Džordžs

Lat komanda – Mikoss Vikvanagas

1. periods

Pēc tam, kad Harijs Cjunskis izsauca Latvijas komandu High Sticking, Kanādas komandai bija agra Powerplay iespēja (3:36). Maksims Mass izmantoja spēka paņēmienu, gūstot komandas septītos vārtus, atrodoties cilvēka priekšrocības pozīcijā. Kanādas izlases rezultatīvākais spēlētājs Gevins Makenna ar precīzu piespēli no aiz tīkla palielināja punktu skaitu, ļaujot Masam gūt savus otros vārtus turnīrā. Kanādas komanda ir vadībā ar 1:0 (5:08).

Nākamajā izspēlē Tejs Iginla mēģināja sist pret Latvijas vārtiem, taču tas tika novirzīts tālu, liekot bumbai ripināt stūrī. Ričijs ātri atguva bumbu, apgriezās līdz izspēles apļa augšgalam un izmantoja iespēju gūt savus otros vārtus (12:12). Harisons Broniks izdarīja rezultatīvu piespēli, panākot Canadiens vadībā ar 2:0.

READ  Dzīvo dzīvi latviski

Sitiens pa vārtiem:

2. periods

Otrais periods bija diezgan kluss, salīdzinot ar pirmo freimu, un tika pielietots tikai viens sods, šoreiz Kanādas komandas spēlētājs Malkolms Spenss par sitienu 8:02. Tomēr “Canadiens” no šī soda sitiena spēja atvairīt jebkuras vārtu gūšanas iespējas. Kanāda saglabāja bumbu lielāko otrā puslaika daļu, ierobežojot Latvijai tikai sešus metienus, un pirmā izcilā ripa netika realizēta līdz 14 minūšu atzīmei. Tomēr Latvija saglabāja pārsvaru, turoties aizsardzībā un noturot kanādiešiem divus vārtus.

Otro puslaiku noslēgsim bez rezultāta izmaiņām. Kanādas komanda būtu vadībā ar 2:0.

3. periods

Porters Martons veicināja izšķirošo trešo vārtu guvumu, nodrošinot galveno nodrošinājumu trešajā periodā, pārvēršot Keileba Desnojarsa metienu. Broneks izdarīja rezultatīvu piespēli, panākot Kanādas komandu ar 3:0 pār Latviju (12:47).

Latvietis Markus Siradzkis mēģināja piespēlēt bumbu komandas biedram Junskim, bet Gevinam Makkennam (Kanāda) ar nūju izdevās atvairīt bumbu, netīšām novirzot to uz kanādiešu vārtiem un radot saspringtu brīdi kanādiešiem. Tomēr Džordžs ātri reaģēja, izdarot izšķirošo atvairīto sitienu un nosargājot bumbu, saglabājot Latvijai bez vārtu guvumiem.

Latvijas komanda ar atlikušo 1:53 pievilka savu vārtsargu, lai iegūtu papildu uzbrucēju, bet Kanādas komandas spēlētājs Džets Lučanko atrastu ripu un ielaistu vārtus tukšos vārtos, palielinot Kanādas komandu par četriem vārtiem.

Pēc 60 minūtēm Kanādas komanda ar 4:0 uzvarēja Latvijas komandu, nodrošinot vietu 2024. gada IIHF Pasaules U18 čempionāta pusfinālā.

kopsavilkums

Viens no Džordža lieliskajiem atvairījumiem tika izdarīts trešajā periodā, saskaroties ar latvieša 2 pret 1 spēli. Viņš ātri reaģēja, bloķējot izšķirošo sitienu un saglabājot bumbu. Turnīrā Džordžam pēc 4 spēlēm, ieskaitot 2 uzvaras ar nokautu, bija 93,62 SV%. Kanādas komanda ieņem pirmo vietu šajā rādītājā ar kopējo komandas attaupīšanas procentuālo daļu 94,21%

READ  Latvija izvēlas tiesnešus jaunizveidotajai Ekonomikas lietu tiesai - Baltic News Network

Kanādas uzvara U-18 pusfinālā otro gadu pēc kārtas cīnās ar Zviedriju. Iepriekšējā gadā Zviedrija uzvarēja Kanādu ar 7:2, novedot Kanādas uzvaru pagarinājumā ar 4:3 pār Slovākiju nākamajā spēlē par bronzas medaļu.