Spānija, Skotija un Turcija rezervē eiro vietas

Spānija savu vietu Euro 2024 izcīnīja svētdien, izbraukumā ar 1:0 uzvarot Norvēģiju, kas arī nosūtīja Skotiju A grupā, Turcijai pievienojoties augošajām kvalifikācijas rindām. Otrā puslaika sākumā Oslo vienīgos vārtus guva Barcelona pussargs Javi. Atlēkušais sitiens stūrī palīdzēja Spānijai kvalificēties nākamā gada finālturnīram Vācijā, kad atlikušas divas spēles. Spānijas izlases treneris Luiss de la Fuente sacīja: “Esam ļoti priecīgi, jo komanda ir daudz attīstījusies un tai ir lieliska nākotne.” Mēs esam strādājuši, lai nonāktu līdz šim brīdim. Viņi ieguva A grupas augšgalu ar vārtu starpību, taču rezultāts nodrošināja, ka arī Skotijai bija ceļazīme uz turnīru, Norvēģijai par pieciem punktiem atpaliekot no nākamā mēneša pēdējā mača. Skotijas kapteinis Endijs Robertsons sacīja: “Pēdējo reizi ejot cauri kvalifikācijas turnīram, mēs izvirzījām sev mērķi nākamreiz to izdarīt automātiski, un šī ir pirmā misija, kas paveikta.” Ērlingam Hālandam un Martinam Odegaardam joprojām ir cerības kvalificēties izslēgšanas spēlēm. Otrā šīs grupas mačā Gruzija ar 4:0 sagrāva Kipru. Turcija noslēdza ļoti svarīgu nedēļu, kuras laikā tika paziņots, ka tā uzņems 2032. gada Eiropas Nāciju kausu ar Itāliju, pēdējās minūtēs mainot stilu, pārspējot Latviju ar 4:0. Un rezervē savu vietu finālā. Junuss Akguns atklāja rezultātu īsi pirms stundas atzīmes, pēc tam bijušais Everton uzbrucējs Cenks Tosuns divreiz ar nokavēšanos guva vārtus pēc Kerema Akturkoglu metiena, pabeidzot D grupas līderu uzvaru. “Iespējams, šobrīd esmu laimīgākais treneris pasaulē,” UEFA.com sacīja Turcijas treneris Vincenzo Montella. “Tāpēc es vispirms to izbaudīšu, un tad tūlīt turpināsim gatavošanos.” Turcijai ir seši punkti. apsteidzot Velsu, kas, pateicoties Harija Vilsona diviem vārtiem, iecēla Horvātiju uz otro vietu. Pagājušā gada Pasaules kausa pusfinālists Kārdifā uzvarēja ar 2:1, Vilsons apsteidza Horvātijas aizsardzību, īsi pēc puslaika ievadot vārtus, un tad paskatījās Dena Džeimsa krusts par otro. Mario Pasaličs atkāpās, bet Velsa Tagad pirms kvalifikācijas spēļu pēdējām kārtām novembrī Horvātijai draud izkļūšana no liela turnīra. 2010. gada Pasaules kausa izcīņa pēc diviem mačiem pēc kārtas. Sakāves. Šveicei vajadzēja divus vārtus pret savu viesi Baltkrieviju, lai panāktu neizšķirtu 3:3, taču tā zaudēja pirmo vietu I grupā Rumānijai. Stūra sitiens un viesi skatījās ceļā uz Šoka uzvara, kad Dmitrijs Antļevskis 84. minūtē guva trešos vārtus.Manuels Akanji guva vārtus pēc Šaqiri soda sitiena, izšaujot vārtus. Laukuma saimnieki atspēlējās, kad uz maiņu nākušais Zaki Amdouni izglāba Šveici, 90. minūtē panākot izlīdzinājumu.Rumānija viegli ar 4:0 pārspēja Andoru, atkāpjoties par viena punkta pārsvaru, bet Šveicei ir spēle pēc ceturtdienas izbraukuma uz Telavivu. Mačs tika pārcelts Izraēlas un Hamas kara dēļ. Konflikta dēļ tika atcelta arī svētdienas spēle starp Kosovu un Izraēlu. Pilzenē ar Tomaša Součeka 76. minūtē realizēto soda sitienu Čehija ar 1:0 ar nieka 1:0 uzvarēja Fēru salas. Viņa komanda pacēlās uz otro vietu E grupā aiz Albānijas. Polija cieta, jo nebija savainotā uzbrucēja Roberta Levandovska, un tai bija jānāk no aizmugures, lai Varšavā nosargātu neizšķirtu 1:1 ar Moldovu. Poļi šajā divīzijā ieņem trešo vietu, taču aizvadījuši par spēli vairāk nekā par pirmo un otro vietu. Viņi uzņem čehus mačā, kurā obligāti jāuzvar 17. novembrī. Septiņas no 24 vietām tagad ir aizpildītas.Vācija automātiski kvalificējās kā rīkotājvalsts, bet Francija, Portugāle un Beļģija piektdien izcīnīja savas vietas.

READ  Neaizmirstama vasara: Ziemeļvalstu absolvents spēlē volejbolu Austrijā