Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā iekļūst Vācija, Slovēnija, ASV un Lietuva

Pasaules kausa ceturtdaļfinālam kvalificējas Luka Dončičs un Slovēnija. Tāpat arī ASV, Vācija un Lietuva.

No miksa: Olimpiskās bronzas medaļas ieguvēja Austrālija.

Puse no Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfināla norises vietām tagad ir izlemtas pēc tam, kad šīs četras valstis piektdien uzvarēja pirmajās spēlēs otrajā kārtā, nodrošinot vietu izslēgšanas turnīrā. Otra ceturtdaļfināla puse izšķirsies svētdien, pēc četrām uzvarētāju cīņām.

ASV desmitajā setā ar 85:73 uzvarēja Melnkalni, bet šīs grupas pēdējā mačā Lietuva ar 92:67 pārspēja Grieķiju. Tagad amerikāņi un Lietuva ir vadībā ar 4:0; Grieķija un Melnkalne ir iedzinējos ar 2:2 un nespēj panākt līderes, kad šīm komandām otrajā kārtā atlicis viens mačs.

Divas labākās komandas katrā no četrām grupām otrajā kārtā iekļūst ceturtdaļfinālā.

Piektdien K grupas otrās kārtas spēlēs Slovēnija uzvarēja Austrāliju ar 91:80, bet Vācija ar 100:73 uzvarēja Gruziju. Šie rezultāti nodrošināja, ka Slovēnija un Vācija savā ziņā ieņēma pirmo un otro vietu šajā grupā un abas kvalificējās ceturtdaļfinālam.

Tikmēr pārējās divās grupās valda haoss.

A grupā uzvarēja Puertoriko un Itālija, bet zaudēja Serbijai un Dominikānas Republikai. L grupā uzvarēja Brazīlija un Latvija, bet zaudēja čempioni Spānija un Kanāda. Abās grupās katrai komandai ir 3:1, kas nozīmē, ka visas astoņas šīs komandas svētdien cīnīsies ar uzvaru vai lidojuma spēli.

A grupa – Puertoriko 102, Dominikānas Republika 97

Manilā Tremonts Voterss guva 37 punktus, atdeva 11 rezultatīvas piespēles un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, un Puertoriko saglabāja cerības uz Pasaules kausu, uzvarot Dominikānas Republiku.

Džordžs Kondits guva 18 punktus Puertoriko komandā, kas bija vadībā ar 16, atpalika ar 11, un tomēr atspēlējās uz uzvaru.

Dominikānas izlases labā Karls Entonijs Taunss guva 39 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas. Andress Felizs metienos 7 pret 8 guva 22 punktus.

READ  “Lūdzu, nepiesakies, ja…”

A grupa – Itālija 78, Serbija 76

Manilā Simone Fontikio guva 30 punktus un pievienoja septiņas atlēkušās bumbas, bet Marko Spiso guva 14 punktus Itālijas labā (3:1), ierindojoties cīņā pret ceturtdaļfinālu.

Itālija realizēja 11 no 21 trīspunktnieka, kas izrādījās starpība pret Serbijas vājākajiem metieniem.

Serbijai zaudējums bija pirmais turnīrā (3-1). Bogdanovičs zaudētāju rindās guva 18 punktus, taču guva tikai vienu reizi no 13 trīspunktu mēģinājumiem. Kā komanda Serbija ir guvusi 7 no 31 no 3 punktu diapazona. Serbijai 15 punktus pievienoja Jevgeņins Dobrihs.

Svētdien Itālijai pretī stāsies Puertoriko, bet Serbijai pretī stāsies Dominikānas Republika. Tas ir ļoti vienkārši: uzvarētāji iekļūst ceturtdaļfinālā, bet zaudētāji tiek izslēgti no Pasaules kausa.

K grupa – Slovēnija 91, Austrālija 80

Okinavā Luka Dončičs guva 19 punktus, Maiks Tobejs pievienoja 18 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, bet tālāk tika Slovēnija. Tā bija cīņa par Austrālijas izcīnīto bronzas medaļu Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Slovēnijas labā Klemens Pripeličs guva 11 punktus, bet Grigors Hrovats pievienoja 10 punktus (4-0), kas ne reizi neatpalika.

Austrālijas labā 25 punktus guva Džošs Gedijs (2-2), Petijs Milss guva 17, bet Dante Eksums pievienoja 13 punktus.

K grupa – Vācija 100, Gruzija 73

Okinavā Maodo Lu guva 18 punktus, Deniss Šrēders un Morics Vāgners pievienoja 16 punktus, bet Vācija (4-0) līdzsvaroja ar sešiem spēlētājiem ar divciparu skaitli.

Talantiem bagātajā NBA mačā Sanantonio Sandro Mamokilašvili ar 19 punktiem izcēlās ar Džordžiju (2-2), 15 punktus guva Joga Petadze, bet 12 punktus pievienoja Torniks Šengelija.

Gruzija bija vadībā lielāko daļu pirmā puslaika, bet Vācija dominēja pēdējā minūtē un pēc desmit minūtēm izvirzījās vadībā ar 22:16. Vācija puslaikā izvirzījās vadībā ar 43:41 un trešajā ceturtdaļā izrāvās.

READ  Amerikas Savienotās Valstis, Īrija un Puertoriko ir starp izcilākajiem pasaules lakrosa čempionāta spēlētājiem

Svētdien Vācija spēlē ar Slovēniju, bet Gruzija spēlē ar Austrāliju.

J grupa – ASV 85, Melnkalne 73

Manilā Entonijs Edvardss guva 17 punktus. Ostins Rīvss guva 12 vārtus, Džerins Džeksons juniors pievienoja 11, un amerikāņi atspēlēja pirmā puslaika deficītu, otrās kārtas atklāšanas spēlē uzvarot Melnkalni. ASV iekļuva ceturtdaļfinālā, taču tas nebija viegli.

Nikola Vučevičs guva 18 punktus un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas Melnkalnei, kas pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā ar 39:38. Melnkalnes labā 14 vārtus guva Kendriks Perijs (2:2).

ASV svētdien tiksies ar Lietuvu, bet Melnkalne spēlē ar Grieķiju.

J grupa – Lietuva 92, Grieķija 67

Manilā Rokas Jokopaitis guva 19 punktus, bet Ignas Prazdiķis pievienoja 18 punktus, jo Lietuva (4-0) otrajā puslaikā ar 53:24 pārspēja Grieķiju.

Uzvarētāju labā pa 15 punktiem bija Jonasam Valančunam un Elmantam Pindziosam.

Grieķijas labā Tomass Voukops atzīmējās ar 21 punktu, astoņām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm (2-2). Grieķijas izlases labā 17 vārtus guva Džannuulis Larentzakis.

L grupa – Brazīlija 69, Kanāda 65

Džakartā Bruno Kabuklu guva 19 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, kad Brazīlija ceturtajā ceturtdaļā ar 24:13 sagrāva līdz šim neuzvarēto Kanādu.

Brazīlijas izlases labā Gijs Santoss pievienoja 10 vārtus, tādējādi Kanādai atvairot 33%.

Kanādas labā 23 punktus guva Šejs Gilgioss Aleksandrs, bet Lū Dorts pievienoja 17 punktus.

L grupa – Latvija 74, Spānija 69

Džakartā Dāvis Bertāns guva 16 vārtus, bet Rodionzs Koroks pievienoja 13 vārtus, bet Latvija (3-1) sagādāja čempionu titulu aizstāvošajai Spānijai (3-1) pirmo zaudējumu Pasaules kausa izcīņā. Spānija, kas Pasaules kausa izcīņā uzvarējusi 11 mačos pēc kārtas, sabruka pēdējā ceturtdaļā un tika pieveikta ar 27:11.

READ  Purdue Basketball spēlētājs Džareds Valbrons pievienojas tikai Rising Arrows vienībai

Bertāna trīspunktnieks, kad atlikušas nepilnas 3 minūtes, Latviju izvirzīja vadībā.

Spānijas izlases rindās ar 14 punktiem izcēlās Villijs Hernangomezs, bet pa 11 punktiem pievienoja Dario Brisuela un Osmans Garuba.

Spānija svētdien tiksies ar Kanādu, bet Latvija spēlēs ar Brazīliju. Uzvarētāji tiek ceturtdaļfinālā. Zaudētāji ir beigušies.