Pasaules junioru čempionātā hokejā Kanāda ar 10:0 uzvar Latviju

Mac Celebrini (Instagram)

Trešdien Gēteborgā, Zviedrijā, 2024. gada IIHF pasaules junioru čempionātā hokejā Kanādas komanda uzlaboja rekordu – divas uzvaras un nulle zaudējums. Viņu pēdējā uzvara ar 10:0 pārspēja Latviju.

Astoņi Kanādas spēlētāji aizvadīja daudzpunktu spēli. Tie bija Bostonas Universitātes uzbrucējs Maks Selebrīni no Vankūveras, Britu Kolumbija (vieni vārti un četras piespēles par pieciem punktiem), Konektikutas Universitātes kreisās malas uzbrucējs un Nešvilas Predators drafta izvēle Metjū Vuds no Letbridžas, Alberta (vieni vārti un divas rezultatīvas piespēles par trim punktiem). Venačī Villds un Arizonas Coyotes centrs Konors Geikijs no Stratklēras, Manitobas (2 vārti), centra Kitchener Rangers un Sietlas Krakenas drafta izvēles Kārsons Rikopfs no Vaughanas, Ontario (2 vārti), centra Saskatoon Blades un Toronto Maple Leafs izlases Freizers Mintens no Vankūveras ( 1 vārti, 1 piespēle 2 punktiem), centrs Moose Jaw The Warriors un Pitsburgh Penguins izvēlas Breidenu Jageru no Saskatūnas, Saskačevanas (vieni vārti, viena piespēle par diviem punktiem), Warriors aizsargs un Kolumbusas Blue Jackets izvēlas Dentonu Matičuku no Dominion City, Manitobas. (divas piespēles), un North Bay Battalions un Kraken aizsargs Ty Nelsons izvēlas no Toronto, Ontario ( divi palīgi). Pārējie divi kanādieši, kas guva vārtus, bija Bostonas “Bruins” centrs Metjū Poitrass no “Ajax”, Ontario un SALT. Sv. Mērijas Ovenas Allardas kurtu centrs Otavā, Ontario.

Tikmēr Halifaksas Mooseheads vārtsargs Matīss Ruso no Kvebekas štata Bobriandas atvairīja 22 reizes. Pirmajā puslaikā viņš atvairīja piecus, otrajā puslaikā – deviņus, bet trešajā – astoņus metienus. Kanāda piektdien spēlēs ar Zviedriju.