Nīderlande, Šveice un Rumānija kvalificējas 2024. gada Eiropas čempionātam. Francija sagrauj Gibraltāru ar rekordlielu uzvaru ar 14:0.

Nīderlande, Šveice un Rumānija sestdien nodrošināja vietu Euro 2024 turnīrā, un Francija reģistrēja savu visu laiku lielāko uzvaru Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, pārspējot Gibraltāru ar 14:0.

Nīderlandei bija jāuzvar Īrija, lai pārliecinātos par kvalifikāciju, un Fūts Veghorsts 12. minūtē izvirzīja savu komandu vadībā ar sitienu labajā augšējā stūrī. Vārti tika piešķirti, neskatoties uz to, ka Veghorsts īsi pirms bumbas saņemšanas izskatījās aiz īru aizsarga Neitana Kolinsa krekla.

Nīderlande realizēja 18 metienus pret Īrijas trīs, taču vairs nespēja gūt vārtus.

“Mēs varam būt lepni par sevi, un tagad mēs noteikti dosimies uz Eiropas čempionātu,” Nīderlandes radio NOS sacīja Nīderlandes kapteinis Virdžils van Diks.

“Neskatoties uz visām problēmām un savainojumiem, mums tomēr izdevās tikt galā. Tagad varam sākt gatavoties.”

Šveices kaligrāfija

Šveice nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Kosovu, nodrošinot kvalifikāciju un turpina savu sēriju, neizlaižot nevienu galveno turnīru kopš 2012. gada Euro. Taču mačā turpinājās satraucošā Šveices tendence izniekot pārsvaru.

Šveice kontrolēja bumbu, taču nespēja iekļūt Kosovas aizsardzībā, līdz 47. minūtē Rubens Vargass ar galvu raidīja atvairīto bumbu. 82. minūtē Kosovas labā izlīdzinājumu panāca Mohameds Hoseini ar sitienu, kas atsitās pret vārtu stabu. Šis bija Šveices piektais neizšķirts sešos mačos, un visos šajos neizšķirtos Šveice pēc 80. minūtes ielaida vismaz vienus vārtus.

Šveicei pietika ar neizšķirtu, lai kvalificētos Rumānija ar 2:1 uzvarēja trešajā vietā esošo Izraēlu.

Rumānija atguvās pēc Erana Zahavi vārtu guvuma Izraēlas labā jau otrajā minūtē un atbildēja ar Džordža Bokaša un Ianisa Hagi vārtiem. Izraēla bija oficiālā mājinieku komanda, taču tā bija arī sestdienas spēle Spēlēja Ungārijā Izraēlas un Hamas kara dēļ.

READ  TV skatītāji visā Eiropā skatās 2022. gada Eiropas čempionātu Minhenē

Rumānija kvalificējās savam pirmajam lielajam turnīram kopš 2016. gada pēc pēdējā Eiropas čempionāta izlaišanas, lai gan bija viena no rīkotājvalstīm. Izraēla zaudē izredzes tieši kvalificēties, bet iekļūst kvalifikācijā, pateicoties rekordam Eiropas Nāciju līgā. Tas nozīmē, ka Norvēģija un zvaigžņu uzbrucējs Erlings Hālands vairs nevarēs sasniegt kvalifikācijas turnīru un nespēlēs Euro 2024 turnīrā.

Otrā grupas mačā Baltkrievija ar 1:0 pārspēja Andoru.

Rekorduzvara Francijai

Francijas 14 vārti pret Gibraltāru Viņš laboja komandas rekordu par visu laiku lielāko uzvaru un uzstādīja arī sacensību rekordu.

Kailians Mbapē guva hat-trick, deviņiem franču futbolistiem gūstot dažādus vārtus, tostarp vienus vārtus Gibraltāra labā. Francijas iepriekšējā lielākā uzvara bija 10:0 pār Azerbaidžānu 1995. gadā. Iepriekšējais rekords Eiropas čempionāta kvalifikācijā bija Vācijas uzvara ar 13:0 pār Sanmarīno 2006. gadā. Francija jau bija kvalificējusies nākamā gada turnīram.

Horvātija virzās uz priekšu

Horvātija, uzvarot Latviju ar 2:0, atrodas uz kvalifikācijas robežas, savukārt tās tuvākā konkurente Velsa zaudēja punktus neizšķirti 1:1 ar Armēniju.

Agrīnie Lovro Majera un Andreja Kramariča vārti nodrošināja Horvātijai komfortablu uzvaru pār pēdējā vietā esošo Latviju.

Horvātija otrdien var nodrošināt kvalifikāciju, ja savā pēdējā mačā uzvarēs Armēniju vai Velsai neizdosies uzveikt Turciju, kas ir D grupas līderpozīcijā.

Lukass Zelarajans izvirzīja Armēniju vadībā ar sitienu no soda laukuma robežas pēc tam, kad Velsa nerealizēja stūra sitienu. Velsa panāca neizšķirtu pēc Naira Tekniziana paša vārtiem. Izloze nozīmēja, ka Armēnijas mazās izredzes kvalificēties beidzās, kad Horvātija uzvarēja savā mačā.

Pirms spēles Velsas Futbola asociācija apstiprināja, ka Armēnijā arestēti 32 velsiešu līdzjutēji.

Turkiye uzvar Vāciju

Vācijas jaunais treneris Julians Nagelsmans piedzīvoja neveiksmi savā pirmajā mājas spēlē ar… Zaudējums draudzības spēlē 3-2 Uz Turkiye, kas saņēma lielu atbalstu Berlīnē. Vācija nākamgad uzņems Eiropas čempionātu, un Turkiye ir kvalificējusies.