Latvijas treneris satraukts pēc Spānijas uzvaras FIBA ​​Pasaules kausa izcīņā

Latvijas treneris Luka Banči, sarunājoties ar savu komandu FIBA Basketbola kausa H grupas mačā starp Franciju un Latviju Indonēzijas arēnā Džakartā, Indonēzijā svētdien, 2023. gada 27. augustā, runā ar savu komandu. (AP Photo/Ahmed Ibrahim)

Latvijas treneris Luka Banci brīdināja savus spēlētājus no “viltus draugiem”, kad viņi piektdien pievienoja savu nāvējošo FIBA ​​Pasaules kausa uzvaru aizstāvošo Spāniju.

Komanda, kas turnīrā piedalījās pirmo reizi, Džakartā otrās kārtas atklāšanas mačā ar 74:69 satrieca pasaules un Eiropas čempioni Spāniju, grupu turnīrā uzvarot Tokijas olimpisko spēļu sudraba medaļnieci Franciju.

Latvijas sasniegumi viņus padarījuši par superzvaigznēm savā mītnes zemē, taču Banšī brīdināja, ka viņi atrodas “nedrošā brīdī”, tuvojoties ceturtdaļfinālam.

“Pēc Francijas ir daudz cilvēku, kas runā, raksta īsziņas un socializējas, un šis ir laiks viltus draugiem,” viņš teica.

“Es ļoti ceru, ka spēlētāji paliks pazemīgi un nākamajam mačam pieiet ar tādu pašu gribu un vēlmi, kāda viņiem bijusi kopš mūsu piedzīvojuma sākuma.”

Latvija cerēja uz neveiksmi, kad trešās ceturtdaļas beigās Spānija izvirzījās vadībā ar 58:47.

Taču Baltijas valstsvienība atteicās no sakāves un pēdējā ceturtdaļā apsteidza čempionus ar 27:11, nosargājot uzvaru.

Latvija savā pēdējā otrās kārtas mačā svētdien spēlēs ar Brazīliju un tai ir iespēja kvalificēties ceturtdaļfinālam.

Latvijas uzbrucējs Dāvis Bertāns FIBA ​​Pasaules kausa izcīņā

Latvijas uzbrucējs Dāvis Bertāns (8) reaģē pēc vārtu guvuma FIBA ​​Pasaules kausa basketbolā otrās kārtas spēlē starp Spāniju un Latviju Indonēzijas arēnā Džakartā, Indonēzijā, piektdien, 2023. gada 1. septembrī. (AP Photo/Ahmed Ibrahim)

Spēka uzbrucējs Dāvis Bertāns, kurš izcēlās ar 16 punktiem, teica, ka uzvaru pār Spāniju “nevar droši salīdzināt” ar tās uzvaru pār Franciju ar 88:86.

“Mačs pret Franciju mūs nostādīja situācijā, kāda mums vēl nekad nav bijusi,” viņš teica.

READ  IIHF apstiprina, ka ir atbildīgs par pasaules vīriešu hokeja čempionātu Rīgā

“Ja mēs nevaram šajā līmenī sacensties ar Brazīliju un uzvarēt šajā spēlē, tam tiešām nav lielas nozīmes.”

Spānija sasniedza perfektu spēļu rekordu, uzvarot visās trijās spēlēs pirmajā kārtā.

Treneris Serhio Skariolo sacīja, ka ir apmierināts ar savu spēlētāju attieksmi, neskatoties uz gala rezultātu.

“Mēs zinām, kas ir mūsu stiprās un vājās puses, kas šovakar izpaudās mazliet vairāk, bet griba bija,” viņš teica.

“Pēdējā ceturtdaļā ļāvām viņiem spēlēt viegli un slikti kustinājām bumbu.”

Jūsu abonementu nevar saglabāt. Mēģini vēlreiz.

Jūsu abonements ir bijis veiksmīgs.

lasiet tālāk

Nepalaidiet garām jaunākās ziņas un informāciju. Patīk Seko mums

dalība tajā Enquirer Plus Lai piekļūtu vietnei The Philippine Daily Inquirer un vairāk nekā 70 citiem nosaukumiem, kopīgojiet līdz pat 5 logrīkiem, klausieties ziņas, lejupielādējiet jau pulksten 4:00 un kopīgojiet rakstus sociālajos medijos. Zvaniet pa tālruni 8966000.

Atsauksmēm, sūdzībām vai jautājumiem, piezvani mums.