Pasaules vīriešu hokeja čempionātā Kanāda uzvar Somiju, Zviedrija uzvar Latviju, bet Šveice uzvar Dāniju

Prāga: čempiones titula aizstāvējai Kanādai nācās atgūties no agras bailēm, pirms sestdien ar 5:3 uzvarēja Somiju, izcīnot piekto uzvaru piecās spēlēs Pasaules hokeja čempionātā.

Kapteinis Džons Tavaress ar savu otro rezultatīvo piespēli ar savu otro rezultatīvo piespēli panāca 8:28, atrodot Brendonu Heigelu pie kreisā vārtu staba un ielidoja vārtos. Šis bija tikai otrais metiens pa Kanādas vārtiem šajā periodā.

Dosons Mersers to pabeidza ar tukšiem vārtiem, kad bija atlikušas 20 sekundes.

Kanāda pievienojās Šveicei A grupas augšgalā un abas nopelnīja vietu izslēgšanas spēļu kārtā.

Tāpat Kanādas izlasē Ouens Pauers guva vārtus un pievienoja divas rezultatīvas piespēles, Dilans Kazinss izcēlās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli, bet atzīmējās Brendons Tanevs. Džordans Biningtons apturēja 29 metienus.

Somijas labā ar diviem vārtiem izcēlās Džese Puljuarvi, bet otrus vārtus guva Valteri Puustinens.

Kanāda pirmā perioda sākumā atpalika par diviem vārtiem pēc tam, kad Somija divreiz guva vārtus 2:16. Puljujarvi izcēlās ar atlēkušo bumbu līdz 1:35, un Puustinens spēka paņēmienu dubultoja.

Kanādai bija nepieciešamas 97 sekundes, lai panāktu neizšķirtu 2.

Endrjū Mangiapane pārņēma bumbu aiz vārtiem, pēc tam piespēlēja Kozensam, lai gūtu vārtus. Pēc tam Tavaress ieņēma bumbu savā laukumā, pēc tam noslidoja pa kreiso flangu, pēc tam piespēlējot Brendonam Tanevam, panākot izlīdzinājumu.

Zviedrija guva svarīgus 5 minūšu vārtus, pēc tam 26 sekunžu laikā perioda vidū guva trīs vārtus, atraujoties no Latvijas, izcīnot uzvaru ar 7:2, kas nodrošināja vietu izslēgšanas spēļu kārtā.

Zviedrijas izlase, kas turnīrā neatpalika, piecu maču laikā saglabāja savu perfekto rekordu otrās grupas vadībā.

reklāma

Otrajā grupā Latvija Ostravā panāca neizšķirtu 2:2, taču nespēja gūt panākumus pēc tam, kad Rasmuss Dalins saņēma piecu minūšu pārkāpumu un apsūdzību par spēles pārkāpumu. Rezultātu Zviedrijas labā pirmajā puslaikā atklāja aizsargs.

READ  Pasaules kausa atlases posms: Tomass Mullers izglābj Vāciju, Nīderlande apsteidz Latviju | futbola ziņas

Pēc tam Fabians Zeterlunds 17 sekunžu laikā divreiz guva vārtus. Deviņas sekundes vēlāk vārtus guva pussargs Džoels Eriksons Eks, panākot rezultātu 5:2. Markuss Johansons atzīmējās ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

Prāgā Šveice ar 8:0 pārspēja Dāniju. Malējais uzbrucējs Kevins Fiala guva divus vārtus un atdeva rezultatīvu piespēli.

Rezultātu atklāja pussargs Niko Hišjē un pievienoja divas rezultatīvas piespēles, radot dāņus briesmas neizņemt vadību.

Otrajā grupā Vācija bez uzvaras ar 4:2 pārspēja Poliju, izcīnot savu ceturto uzvaru.

Vēlāk A grupā Čehijai pretī stājās Lielbritānija, kas bija bez uzvarām, bet konkurētspējīga, mēģinot izvairīties no pēdējās vietas un izkrišanas. Francija pārņēma Slovākiju.

Populārākie video

Apskati visus

• Kuldeep Yadav stāsta par savu veiksmīgo skrējienu IPL 2024 | EPL | Deli galvaspilsētas | Kriketa ziņas

• Indijas premjerlīga 2024 | Spēle KKR vs RR vs GT vs DC ir pārcelta

• Babars Azams ir atkārtoti iecēlis Pakistānas baltbumbas kapteini pirms 2024. gada T20 Pasaules kausa.

• Rinku Singhs saņem vērtīgu dāvanu no Virata Kolli pēc KKR uzvaras pār RCB

• IPL 2024: SRH pārspēj RCB rekordu, Heinrihs Klāsens | Travis Head | Abhišeks Šarma