Latvija uzvar Vāciju aizraujošajā FIBA ​​Pasaules kausa izcīņā Manilā / Raksts

Latvijas vīriešu basketbola izlase turnīra ceturtdaļfinālā ar 79:81 piekāpās Vācijai.

Vācijas valstsvienība piektdien Manilā pusfinālā tiksies ar Amerikas valstsvienību, savukārt Latvijas valstsvienība aizvadīs vēl vienu maču, kurā ceturtdien tiksies ar Itāliju, lai noskaidrotu piekto vietu.

Latvija maču iesāka ļoti spēcīgi, ar teicamu aizsardzību un caur Dāvja Bertāna diviem trīspunktniekiem jau agri izvirzījās vadībā ar 10 punktu pārsvaru 13:3, izraisot sapņus par iekļūšanu pusfinālā dzimtenē. , kas kvalificējās pusfinālam. Virtuāla pietura, kurā cilvēki sekoja darbībai tiešsaistē.

Vācijas izlase pēc taimauta atguvās un otrajā puslaikā samazināja rezultāta starpību, pēc tam otrās ceturtdaļas sākumā pirmo reizi spēja izvirzīties vadībā.

Vācijas izlases zvaigzne Deniss Šrēders lielāko daļu laika tika noorganizēts veiksmīgi un pusceļā spēle vēl bija līdz galam (36:34).

Trešās ceturtdaļas sākumā vadība vairākas reizes mainījās, bet vācieši sāka iegūt pārsvaru, un līdz pēdējai ceturtdaļai viss šķita draudīgs mazākajiem.

Sešas ar pusi minūtes pirms finālsvilpes pārsvars sasniedza 14 punktus (60:74), taču tobrīd Latvija uzsāka izmisīgu un rezultatīvu uzbrukumu, Rolandam Šmicam un Artūram Sāgeram trāpot vairākus trīspunktniekus. Pēdējā gājienā Bertānam bija iespēja izcīnīt uzvaru ar sitienu no distances, taču bumba neizkrita cauri stīpai, sagraujot 1,9 miljonus siržu.

Taču visas komandas ieguldītās pūles bija izcilas un bez šaubām parādīja, ka Latvija ir pelnījusi savu vietu pasaules basketbola tabulas augšgalā un nav jābaidās no neviena.