Latvija uzvar aizraujošā mačā, lai nosūtītu Franciju uz šokējošu priekšlaicīgu izstāšanos – FIBA ​​​​Pasaules kauss basketbolā 2023

JAKARTA (Indonēzija) – Latvija raidīja triecienviļņus ap FIBA 2023. gada Pasaules kausu basketbolā pēc Francijas izslēgšanas aizraujošā mačā ar 88:86.

Pasaules kausa debitanti atspēlējās no 13 punktiem, lai ieņemtu vietu otrajā kārtā kopā ar Kanādu, jo pirms turnīra pretendente Francija pirmo reizi kopš 2010. gada zaudēja priekšsacīkšu kārtas mačos pēc kārtas.

Pagrieziena punkts:
Francūzis Nando de Kolo tika izsvilpts par otro nesportisko pārkāpumu spēlē un tika noraidīts pie ceturtās ceturtdaļas atzīmes 6:46. Momentum mainījās un Latvija izvirzījās vadībā ar 10:3, līdz spēles beigām 4:42 samazinot deficītu līdz 77:76.

Latvija paļāvās uz stabilu Artura Žagara un Rolanda Šmita spēli, 37,7 sekundes izvirzoties vadībā ar 87:86. Francijai pēc pēdējā taimauta neizdevās gūt vārtus, Latvija pēdējos divus soda metienus dalīja uz pusēm, un Silvens Fransisko beigās netrāpīja potenciālo trīs geimu.

TCL spēļu atskaņotājs:
Arturs Žagars bija visur – vislabākajā iespējamajā veidā. Līdz ar Daira Bertāna burvestību nopietnās nepatikšanās, Žagars ir eksponenciāli palielinājies. Viņš guva komandā rekordlielus 22 punktus, metot 8 no 11, kā arī atdeva 5 rezultatīvas piespēles un pārtvēra 2 bumbas.

Rolands Smits pievienoja 20 punktus metienos no 8 no 10, savukārt Dāvis Bertāns guva 15 punktus no rezervistu soliņa, Latvijai svinot vēsturisku uzvaru.

Statistika nemelo:
Latvija ceturtajā ceturtdaļā lielā cīņā ar 26:12 pārspēja Franciju. Francijas izlase izvirzījās pat par 13 punktiem un noturējās vadībā līdz pēdējām 37,7 sekundēm. Latvija pēdējā periodā piespieda Franciju veikt sešus dārgus sitienus, Latvijai trāpot arī 8 no 12 soda metieniem, saglabājot nervus par slaveno uzvaru.

minimums: Kāds pārsteidzošs rezultāts Latvijai. Viņi nav apmierināti ar to, ka pirmo reizi piedalās Pasaules kausa izcīņā, viņi ir radījuši nopietnu troksni — burtiski ar tūkstošiem līdzjutēju — un viņi nonāks otrajā kārtā, saņemot sodus par pirmo vietu ar Kanādu. otrdiena.

READ  Kurš kanāls ir Nico Corventos vs Gustas Diemsa? Tiešraides informācija, sākuma laiks, cīņas piespēle, kā skatīties KoK 110 kanālā DAZN

Runājot par Franciju, viņi bija favorīti uz trofejas celšanu Manilā, un tagad viņi nevarēs iekāpt lidmašīnā pēc divām iespaidīgām, bet pretrunīgām sakāvēm. Īvans Furnjē guva 27 punktus, bet franču uzbrukums ceturtajā periodā kliboja līdzīgi kā otrajā puslaikā pret Kanādu.

Viņi teica: “Mēs esam pievīluši daudzus cilvēkus. Ikvienu – no spēlētājiem, treneriem, darbiniekiem, federācijai. Mums sev jāuzdod jautājums: kāpēc? Kāpēc mēs esam Francija? Kāpēc mēs esam tik veiksmīgi un esam bijuši tik lieliska komanda” pēdējo 10 gadu laikā? Šodien mums bija milzīgs realitātes pārbaudījums. Kad mēs valkājam šo zilo un balto nosaukumu ar nosaukumu priekšpusē – tā ir lielākā daļa no tā, nosaukums krekla priekšpusē. Un… mēs to nedarījām “pēdējās divas nedēļas. Tā mums ir liela vilšanās. Mēs būsim satriekti, bet tas ir sports. Mums kā kapteinim ir jāsaprot, kas mums jādara labāk šai komandai.” Franču uzbrucējs Nikolā Batums

“Apsveicu latviešus. Viņi cīnījās 40 minūtes, un viņu pūles un apņēmība tika atalgota. Pirmkārt, tas noteikti bija murgs (mums) pēc pagājušās piektdienas sakāves. Mēs gaidījām reakciju. Domāju, ka tā arī izdevās.” Saprata. Pirmajās trīs ceturtdaļās spēlējām daudz labāk, taču ar to bija par maz, jo cīnījāmies… Jutām, ka mūsu gars nav līdz Latvijas līmenim. Domāju, ka tas mainīja atšķirības pēdējās divās spēlēs.”Protams, bija arī nesportisks pārkāpums pret De Kolo, kas mainīja spēles gaitu, kad tas notika.” Francijas treneris Vincents Kolē

“Tā ir lielākā uzvara Latvijas basketbola vēsturē kopš 1935. gada. Tā ir neticama sajūta, ka ēkā ir tik daudz līdzjutēju, kas nāk no Latvijas tik tālā ceļojumā un izcīna uzvaru pret vienu no labākajām komandām pasaulē. Bija sajūta, ka mēs “bijām” Mēs spēlējam savā zemē. Tā ir neticama sajūta. Godīgi sakot, man nav daudz vārdu, ko par to pateikt.” Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns

READ  Pārveidojiet 2022. gada Ķīnas un Japānas olimpisko spēļu hokeja krekliņus

“Ir grūti komentēt šādu spēli. Tas ir pārsteidzoši. Tā bija pirmā sajūta, kas man radās spēles beigās, pēdējā sitienā, kad sapratu, ko esam izdarījuši. Tās bija lielas pūles. mēs”. 40 pilnas minūtes, cenšoties turpināt sekot mūsu plānam neatkarīgi no tā, kādi ir skaitļi. Mēs esam paveikuši lielisku darbu. Es domāju, ka, protams, ir pienācis laiks mūsu līdzjutējiem svinēt svētkus, bet, galvenais, tagad mūsu spēlētājiem ir jāatvēl laiks, lai novērtētu šādas misijas garšu.” – Latvijas treneris Luka Panči