Latvija šokā izsita Franciju no Pasaules kausa basketbolā

Francija bija favorīte uz uzvaru H grupā, Kanādai iekļūstot 2023. gada FIBA ​​Pasaules kausa izcīņā, taču pēc kanādiešu lielās kritikas atklāšanas mačā Francijas izlase nokļuva nedrošā pozīcijā, iekļūstot svētdienas mačā pret Latviju.

Latvija, neskatoties uz to, ka nebija sava zvaigžņu spēlētāja Kristapa Porziņģa, uzvarēja pirmajā mačā pret Libānu un tādējādi ar pārsteidzošu uzvaru varēja izslēgt Franciju. Sākotnēji Evans Furnjē šķita apņēmības pilns labot spēles sākumā pieļautās kļūdas, un vēlāk teica, ka Francija vienkārši “iesita pa dupsi”, jo Knicks aizsargs pirmajā ceturtdaļā atmeta 15 no saviem 27 punktiem, izvirzot Franciju vadībā.

Tomēr Latvija nebija pazudusi, jo Dāvis Bertāns no rezervistu soliņa nogāza četrus trejačus, bet Rolands Šmits un Artūrs Žārs izvirzījās vadībā, 16 no 21 šaušanas apvienojot ar 42 punktiem, lai atkal noturētu Latviju priekšā. spēle.

Tomēr Francija saglabāja komfortablu pārsvaru, kad bija atlikušas septiņas minūtes, kad sākumsastāva aizsargs Nando De Kolo tika noraidīts par Francijas otro tehnisko piezīmi ar rezultātu 75:66. Turpinājumā Žagars, Bertāns un Šmits veica niknu atspēlēšanos, kas noveda Latviju līdz 87:86 vadībā, kad bija atlikušas 34 sekundes, kad viņi pēdējā minūtē ieguva pirmo vadību otrajā puslaikā. Pēc tam Francija no tuvas distances netrāpīs divus vārtus, ļaujot Latvijai palielināt pārsvaru līdz diviem, kad Žagars 10 sekunžu laikā trāpīja divus soda metienus, bet pēc tam Silvans Fransisko metot ubagojošu trīspunktnieku pa skaņas signālu, sagādājot Latvijai satriecošu satraukumu. iekļūšanu otrajā grupu turnīrā.

Līdz ar šo uzvaru Latvija izvirzījās ar 2:0 un nodrošināja vietu otrajā grupu turnīrā kopā ar Kanādu (kas arī svētdien pārspēja Libānu). Tikmēr Francija ir izkritusi, un tai tagad būs jāapsver vairākas lietas, gatavojoties savām mājas olimpiskajām spēlēm, kurās viņi plāno sacensties par zeltu, taču viņiem noteikti ir jāpaveic kāds darbs (un visas zvaigznes jānoliek uz grīdas). lai būtu iespēja atgūties no masveida vilšanās.