Latvija kuģo pāri Libānai un Kanāda apvaino Franciju

Šodien ar dažādām spēlēm sākās FIBA 2023. gada Pasaules kauss basketbolā.

Astotajā grupā Latvija guva komfortablu uzvaru pār Libānas “Cedars”, kamēr Kanāda pārsvaru pārspēja Franciju ar 30 punktu pārsvaru.

Latvijas vs. Libāna

Piektdienas vakarā Džakartā, Indonēzijā, Latvija savā atklāšanas pasākumā FIBA ​​Pasaules kausa izcīņā sāka nevainojami savu Pasaules kausa izcīņas izcīņu, ar 39 punktu pārsvaru pār Libānu.

Rezultatīvāko vietu pirmajā vietā ierindojās Dairis Bertāns, kurš Latvijas labā guva 20 punktus, tostarp 6 trīs punktus no 7 mēģinājumiem tikai 15 minūtēs. Viņa brālis Deiviss izpildīja trīs veiksmīgus trīspunktniekus, bet Roulends Smits demonstrēja spēcīgu sniegumu, gūstot 17 punktus un izcīnot 7 atlēkušās bumbas.

Latviešiem ir aktivizēts trīs punktu režīms

Sākotnēji Serhio Darvišs mača pirmajās minūtēs izvirzīja Libānu vadībā ar 4:0. Tomēr šis pārsvars nebija ilgs, jo mačā dominēja Latvijas futbolisti, izmantojot Libānas kolēģu veiktās daudzkārtējās pārvērtības.

Izbaudot pārliecinošus panākumus ar saviem trīspunktu metieniem un nesavtīgo bumbas kustību, trāpot iespaidīgus 18 no 35 metieniem no ārpuses, FIBA ​​Pasaules kausa jaunpienācēji palielināja savu pārsvaru līdz pārliecinošai sākuma uzvarai pirms nākamā mača pret Franciju. Šo svētdien.

Nav Libānas puses

Treneris Džads Al Hajjs izvēlējās tradicionālo sākumsastāvu, kurā bija Ali Mežers, Serhio Darvišs, Vaels Arakji, Amri Spellmans un Ali Haidars.

Diemžēl Al-Hadžam Džakartā cerības attaisnoja tikai Dārvišs, kurš guva 19 punktus un izcīnīja 5 atlēkušās bumbas.

Šķita, ka Āzijas čempionāta vicečempions ir zaudējis līdzsvaru.

Par Āzijas kausa vērtīgāko spēlētāju atzītais Vaels Arkadži cīnījās, lai atbrīvotos no stabilas latviešu aizsardzības un tika pie 14 punktiem.

Naturalizētā izvēle Amri Spelmans ir pierādījis, ka Cedars ir vairāk saistības nekā aktīvs.

Bijušais NBA spēlētājs guva 18 punktus, taču diemžēl lielākā daļa viņa vārtu tika gūti par vēlu, kad spēles iznākums jau bija izšķirts. Viņa sniegums bija tālu no tā, ko no viņa gaidīja.

Cedars izskats jau ir pret sienu, jo viņiem ir lemts spēlēt pret divām spēcīgākajām basketbola komandām – Franciju un Kanādu. Atgūšanās no šīs neveiksmes Jada Al-Hadža komandai būs milzīgs izaicinājums.

Kanāda vs. Francija

Oklahomsitijas “Thunder” aizsargs Šajs Gilgioss Aleksandrs spēlēja galveno lomu, lai “Canadiens” izcīnītu komfortablu uzvaru pār starptautisko grandu Franciju, gūstot 27 punktus un pievienojot 13 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles.

Runājot par francūzi, Ņujorkas Knicks spēlētājs Ivans Furnjē guva 21 punktu, no kuriem 19 guva pirmajā puslaikā, taču ar viņa pūlēm nepietika, lai glābtu Franciju no sarūgtinājuma pirmā zaudējuma.

Trešās ceturtdaļas burvība Kanādā

Pēc strīdīga pirmā puslaika, kurā “Canadiens” bija vadībā ar trīs punktu pārsvaru ar 43:40, trešajā ceturtdaļā viņi palielināja pārsvaru līdz 25:8 pēc tam, kad Furnjē palika bez rezultāta, neizmantojot visus četrus mēģinājumus.

Šejs Gilgioss Aleksandrs devās misijā pret Franciju, trešajā ceturtdaļā gūstot 13 punktus un palīdzot Kanādai iegūt stabilu 20 punktu pārsvaru un galu galā izjaukt Franciju ar 30, 95:65.

Komandas kapteine ​​Kellija Oliņika atzīmējās ar 18 punktiem, 4 atlēkušajām bumbām un bloku. Dilons Bokss pievienoja 12 punktus, tostarp pārliecinošu nokautu, atklājot Kanādas izlases rezultātu.

Svētdien darbu atsāk H grupa.

Kanāda tiksies ar jums labi pazīstamu pretinieku Libānu. 2010. gada FIBA ​​Pasaules kausa izcīņā Libāna pārsteidza basketbola pasauli, pārsteidzoši uzvarot Kanādu ar 81:71.

Savukārt FIBA ​​pasaules rangā piektajā vietā esošā Francija centīsies kompensēt Latvijas lielvalsti.

Sekojiet man Twitter vai linkedin. Atmaksāties prieks manis tīmekļa vietne.