Latvija Euro 2024 kvalifikācijā paliek bez punkta / raksts

Ārons Remzijs 27. minūtē pēc aizsarga Kaspara Dobras veltīga elkoņa sitiena ar 11 metru soda sitienu izvirzīja viesus vadībā, un, lai gan Velsa turpināja baudīt lielāko daļu bumbu un gūt vārtus, rezultāts 1:0 saglabājās līdz spēles pārtraukumam. Otrā puslaika beigas, kad Deivids Brūks dubultoja pārsvaru.

Raymonds Crawlis bija tuvu vārtu guvumam laukuma saimnieku labā, taču nespēja aprakt savas iespējas, un Jānim Icaunicam, iespējams, paveicās, ka viņa dzeltenā kartīte neparādījās sarkanā krāsā.

Neskatoties uz zaudējumu, latvieši tiks mudināti izvairīties no pagājušās nedēļas 5:0 sagrāves pret Horvātiju atkārtošanos, kā arī jāatceras, ka Velsas nesenais rekords Eiropas čempionātā ir labs, jo 2018. gadā tika sasniegts pusfināls. 2016. Covid pandēmijas dēļ 2020. gada turnīra astotdaļfināls tika pārcelts uz 2021. gadu.

Šobrīd Horvātija FIFA reitingā ieņem sesto vietu pasaulē, Velsa ieņem 35.vietu, bet Latvija – 134.vietu, kas arī rezultātus liek kontekstā.

D apakšgrupas vadībā ar desmit punktiem attiecīgi četros un piecos mačos ir Horvātija un Turcija, bet Armēnijai un Velsai ir septiņi punkti piecos mačos, bet Latvijas punktu bilance piecos mačos paliek tukša. Par kvalifikāciju Euro 2024 nevar runāt, taču komandai 12. oktobrī būs iespēja sacensties par lepnumu savā laukumā pret Armēniju.