Latvija bez Porcinjesa un Bertāna pārspēj Dominikānas Republiku

Autors: Eurohoops Team / [email protected]

Gatavošanās mačā gaidāmajam 2023. gada FIBA ​​Pasaules kausam Latvija ar rezultātu 74:69 uzvarēja Dominikānas Republiku, neskatoties uz NBA spēlētāju Kristapa Porziņģa un Dāvja Bertāna, kā arī Jāņa Tima prombūtni.

Uzvarētāju labā ar 11 punktiem izcēlās Anzeigs Baskeneks un Diriss Bertāns, bet 10 punktus pievienoja Andrē Grazulis. Rolands Šmits guva deviņus punktus, taču pēc pirmā puslaika piesardzības nolūkos tika noraidīts, jo viņš spēlēja Žalgirī.

NBA superzvaigzne Karls Entonijs Taunss, kurš bija apņēmies spēlēt Pasaules kausa izcīņā, nebija pieejams Nestora Garsijas pārstāvētajai Dominikānas Republikas komandai. Dominikānas Republikas sastāvā ar 12 punktiem izcēlās Elojs Vargass, bet pa 10 pievienoja Lesters Kvinons un Luiss Santoss.

Spēle gandrīz visu laiku bija neizšķirta, jo dominikāņi atpalika tikai ar vienu punktu, 70:69, kad līdz pulkstenim bija atlikušas divarpus minūtes. Rodions Kurucs deva Latvijai pārsvaru, un Grazulis noskaidroja uzvaru, apturot bumbu, kad bija atlikušas 12 sekundes.

Pasaules kausa izcīņā Latvija sacentīsies ar Kanādu, Libānu un Franciju H grupā (Indonēzija), bet Dominikānas Republika ir A grupā (Filipīnas) kopā ar Angolu, Filipīnām un Itāliju.