Kanāda nokautē Franciju. FIBA Pasaules kausa apmeklētības rekords krita pirmajā dienā

Ar Associated Press starpniecību

Kanāda FIBA ​​Pasaules kausā nav ieguvusi medaļas. Šajs Gilgoss Aleksandrs noteikti vēlas to mainīt, un viņa komanda turnīra atklāšanas vakarā nosūtīja nopietnu vēstījumu.

Gilgioss Aleksandrs guva 27 punktus, Kanādai piektdienas vakarā Indonēzijas pilsētā Džakartā ar 95:65 sagrāva Franciju. Tā ir Pasaules kausa pirmās dienas kulminācija, kas notiek arī Filipīnās un Japānā. Kanāda trešajā ceturtdaļā sagrāva Franciju ar 25:8, pārvēršot pirmajā puslaikā gūto trīs punktu spēli.

Gilgioss Aleksandrs trešajā ceturtdaļā guva 13 punktus un sezonu pabeidza ar 13 atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvām piespēlēm. Kanādas labā 18 punktus guva Kellija Oliņika.

Īvans Furnjē guva 19 no sava 21 pirmā puslaika gūtā punkta Francijas labā, kas bija uzvarējusi visās trijās iepriekšējās Pasaules kausa spēlēs pret Kanādu.

Melnkalne 91, Meksika 71

Manilā Nikola Vučeviča veiksmīgi uzsāka Melnkalnes braucienu Pasaules kausā.

Vučevičs tikai 31 minūtē guva 27 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, FIBA ​​Pasaules kausa izcīņas basketbolā, kas piektdien sākās ar mačiem Filipīnās, Indonēzijā un Japānā, atklāšanas dienā Melnkalnei, pieveicot Meksiku D grupā.

Vučevičs no laukuma atvairīja 11 pret 15, tostarp 3 pret 3 realizēja trīspunktniekus. Melnkalnes labā 16 punktus guva Kendriks Berijs, bet 14 pievienoja Nikola Ivanoviča.

Meksikas labā 16 vārtus guva Pako Kruzs, bet Džošua Ibarra guva 13, Fabians Džeimss 12, bet Pols Stols guva 10 punktus un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles.

Melnkalne svētdien spēlē ar Ēģipti, bet Meksika spēlē ar Lietuvu.

Lietuva 93, Ēģipte 67

Manilā Margiris Normantas 18 minūtēs guva 18 punktus, Lietuvai viegli uzvarot atklāšanas mačā.

Lietuvas izlases rindās, kas ar 53:34 sagrāva Ēģipti, Jonass Valanciunas guva 15 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, bet Elmantas Pinciuss guva 10 punktus.

READ  Indija paplašina tiešsaistes vīzu iespēju Horvātijas, Japānas, Latvijas, Malaizijas un Norvēģijas pilsoņiem

Asims Mariels guva 14 vārtus, Amrs Al-Jundi guva 13 vārtus, Anass Mahmuds guva 11 vārtus, bet Ihabs Amins guva 10 vārtus.

A grupa

Dominikānas Republika 87, Filipīnas 81

Manilā Karls Entonijs Taunss guva 26 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, Dominikānas Republikai izcīnot uzvaru naktī, kurā fani svinēja savus līdzjutējus. Filipīnas uzstādīja pasaules čempionāta apmeklētības rekordu.

Spēli kopumā apmeklēja 38 115 līdzjutēji, pārspējot rekordu 32 616, kas tika uzstādīti 1994. gada pasaules čempionāta zelta spēlē Toronto, kad ASV uzvarēja Krieviju, lai iegūtu titulu.

Viktors Lise uzvarētāju labā pievienoja 18.

Filipīnām rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Džordans Klārksons. Jūnijs Mar Fajardo pievienoja 16.

Itālija 81, Angola 67

Manilā Simone Fontekio guva 19 punktus, un Itālija izstājās pēdējās 12 minūtēs, lai apsteigtu Angolu.

Itālijas labā 18 punktus guva Stefano Tono, 12 guva Džampaolo Riči, bet septiņas rezultatīvas piespēles pievienoja Marko Spiso.

Bērns Dondao ieguva 19 punktus Angolai, kas priekšlaicīgi pakāpās par septiņiem punktiem un palika neizšķirti ar Itāliju ar 52 punktiem trešajā vietā.

Angolas labā 13 vārtus guva Bruno Fernando.

Abas komandas cīnījās 3 punktu robežās. Angola bija 4 pret 30 no ārpuses – Dundao bija 4 pret 8, savācot savus komandas biedrus, lai šautu 0 pret 22, kamēr Itālija bija 5:31 3 sekundēs.

Itālija svētdien spēlēs ar Dominikānas Republiku, bet Angola ar Filipīnām.

Austrālija 98, Somija 72

Okinavā Petijs Milss guva 25 punktus, un olimpiskās bronzas medaļas ieguvēja Austrālija piektdien abu komandu atklāšanas mačā pēdējās 23 minūtēs pārspēja Somiju.

Uzvarētājiem Džošs Gede guva triple-double, atzīmējoties ar 14 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm, kuras kontā 13 bija Džo Engelss un 10 Dante Eksums.

READ  Latvija cer stiprināt visaptverošas attiecības ar Vjetnamu

Somija vadībā ar 38:30, līdz 1. puslaika beigām bija 3:33. Austrālija atlikušajā laikā pārspēja Somiju ar 68:34.

Somijas izlases rindās ar 19 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās NBA gada spēlētājs Lauri Markkanens. Markkanens veica obligāto militāro dienestu tieši pirms turnīra atklāšanas.

Austrālija svētdien spēlēs ar Vāciju, bet Somija pret Japānu.

Vācija 81, Japāna 63

Savukārt Okinavā Morics Vāgners guva 25 punktus un pievienoja deviņas atlēkušās bumbas, Vācijai izrāvoties no sākuma un pirmajā turnīra spēlē abām komandām izvirzoties vadībā ar 53:31.

Uzvarētājiem Deniss Šrēders pievienoja 14 punktus, bet Daniels Teiss pievienoja 13 punktus. 10 punktus guva Morica Vāgnera brālis Francs Vāgners.

Japānas izlases labā ar 20 punktiem izcēlās Juta Vatanabe, bet Judai Baba pievienoja 15 punktus, lai sagādātu zināmu prieku mājinieku līdzjutējiem Japānas dienvidu salā Okinavā.

Grupa Hlatvia 109, Libāna 70

Džakartā Dairis Bertāns guva 20 punktus, realizējot trīspunktniekus 6 pret 7, Latvijai savu pirmo Pasaules kausa maču pārvēršot vieglā uzvarā pār Libānu.

Latvijas labā 17 punktus guva Rolands Šmits, kurš pirmās ceturtdaļas vidū panāca 10 punktu pārsvaru un turpināja atrauties.

Oklahomsitijas Thunder spēlētājs Deiviss Bertāns, kurš ir vienīgais pašreizējais NBA spēlētājs abās komandās, guva 10 punktus no rezervistu soliņa. Libānas labā 19 punktus guva Serhio Darvišs, bet 18 punktus guva bijušais NBA spēlētājs Omari Spellmans.

Latvija no 3 punktu distances bija 18. no 35, kamēr Libāna no distances bija tikai 7. no 24.

Latvija svētdien spēlēs ar Franciju, bet Libāna pret Kanādu.