Kanāda izcīna pasaules čempionu hokejā vīriešiem; Latvija izcīna pirmo medaļu

Tampere, Somija – Semjuels Bliss Viņš guva divus vārtus, lai Kanādas izlase svētdien pasaules hokeja čempionāta finālā ar 5:2 uzvarēja Vāciju.

Tas ir Kanādas 28. pasaules čempiona tituls un otrais trīs gadu laikā. Krievijai ir 27, bet Vācija vēl nekad nav izcīnījusi titulu.

Vieta pēdējā periodā guva “backhand” ar 4:51, izvirzoties vadībā ar 3:2 Kanādai, kas spēlēja ceturtajā finālā pēc kārtas.

“Tas jūtas patiešām labi,” sacīja Bliss. “Mēs esam Eiropā jau mēnesi un visi esam gaidījuši šo brīdi, lai spēlētu spēli par zelta medaļu. Un mums ir paveicies to uzvarēt.”

Losons KrauzeUn Tailers Tufoli Un Skots Lotons Reģistrējies arī Kanādā, Peitons Kripss Divas piespēles un vārtsargs Semjuels Montembolts 21 metiens apturēts.

Toffoli palielināja pārsvaru 4:2 no kreisā apļa līdz 8:09, un Luton ar tukšiem vārtiem panāca 5:2.

Ādams Fantilli Pēc tam viņš kļuva par otro Kanādas spēlētāju Džonatans Tovss Izcīnīt zelta medaļu pasaules junioru čempionātā un pasaules čempionātā tajā pašā gadā.

Kanādai finālā bija jāatgriežas divas reizes.

Džons Petrka Viņš pārtvēra metienu pret Montemplotu no kreisā apļa 7:44 spēlē. Bufalo “Sabres” uzbrucējam tie bija sestie vārti turnīrā.

Blēzu pabaroja Krebs, lai pārspētu vārtsargu Matiass Nīderbergers un 10:47 panāca neizšķirtu 1:1.

Daniels Fišbuhs Perioda vidū viņš atkal izvirzīja vāciešus vadībā ar 6:13.

Krūzs panāca neizšķirtu spēka paņēmienu, kad freimā bija atlicis 2:32.

Vācijai tā bija pirmā medaļa kopš 1953. gada, kad viņi bija otrajā vietā aiz Zviedrijas.

Abi iepriekš bija tikušies tikai vienu reizi finālā, Kanādai uzvarot ar 6:1 1930. gadā.

Latvija tiek pie bronzas

Aizsargs Kristians Robinss Viņš guva savus otros vārtus ar 1:22 pagarinājumā, novedot pie Latvijas uzvaras pār ASV ar 4:3 un iepriekš svētdien izcīnot bronzas medaļu.

READ  Vācija ieņem sieviešu slaucīšanu, Maiersa-Taylor iegūst punktu titulu

Latvijai tā ir pirmā no trim vietām turnīrā. Viņa iepriekšējais labākais rādītājs bija trīs reizes sasniegta septītā vieta.

ASV otro gadu pēc kārtas zaudēja spēlē par bronzas medaļām. Amerikāņu komanda turnīru guva astoņas uzvaras pēc kārtas, līdz pusfinālā ar 4:3 pagarinājumā uzvarēja Vāciju.

Robins ar savu pirmo “Home run” ar 5:39 trāpīja Latvijai, pēdējā periodā panākot neizšķirtu 3, piespiežot pagarinājumu.

Roberts Bokarts Un Dženisa Džeka Viņš arī Latvijas labā guva vārtus.

Roko Grimaldi Atklāšanas periodā viņš guva divus vārtus ASV izlases labā, jo tā noturēja Latvijas pārsvaru ar 1:0, 2:1.

Koronato nomira Noslēdzošajā periodā viņš bija izvirzījis ASV vadībā ar 3:2 6:19.

Ir ieslēgts OlympicTalk Apple jaunumi. Mēs dodam priekšroku!