Grieķija iekļuva FIBA ​​Pasaules kausa tiesā pat pēc zaudējuma Latvijai

Latvija un Grieķija šodien tikās Rīgā, kur grupas līderes ar 67:57 pārspēja Grieķijas izlasi, bet Grieķija iekļuva Pasaules kausa finālturnīrā.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais bija Toms Lēmanis un Artūrs Strautiņš ar 11 punktiem, bet Diriss Bertāns ar 10 punktiem, savukārt Grieķijai nebija neviena divciparu skaitļa, bet Manoss Čatzidakis bija komandas rezultatīvākais spēlētājs ar deviņiem punktiem.

32 komandu grupā ir 12 Eiropas dalībnieki, 7 amerikāņu komandas, 8 Āzijas komandas (ieskaitot Austrāliju un Jaunzēlandi, kas spēlēja Āzijas kvalifikācijas turnīrā) un 5 Āfrikas komandas.

FIBA Pasaules kauss basketbolā risināsies Filipīnās, Japānā un Indonēzijā no 25. augusta līdz 10. septembrim, un trīs valstis to rīkos pirmo reizi.

Turnīra izloze notiks 29. aprīlī Manilā, Filipīnās.

Spānija, kas nesen iegāja vēsturē, apsteidzot ASV FIBA ​​rangā, aizstāvēs titulu.

Pēc septītās vietas iepriekšējā Pasaules kausa izcīņā ASV komanda meklēs savu sesto titulu, lai apsteigtu Dienvidslāviju un iegūtu visvairāk zelta medaļu. Kevina Duranta vadītā ASV komanda ieņēma pirmo vietu pēdējā nozīmīgajā basketbola pasākumā – 2021. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Papildus tam, ka tiks izlemts, kurš būs pasaules čempions, nākamajā Pasaules kausā tiks piešķirtas septiņas vietas 2024. gada Parīzes olimpiskajām spēlēm.