Francs Vāgners atgriežas un ved Vāciju līdz ceturtdaļfināla uzvarai pār Latviju

Atgriežoties laukumā pēc pēdējo četru spēļu izlaišanas potītes sastiepuma dēļ, Francs Vāgners no rezervistu soliņa guva 16 punktus, kā arī astoņas atlēkušās bumbas un trīs rezultatīvas piespēles, Vācijai aizraujošā mačā pārspējot Latviju ar 81:79. FIBA 2023. gada Pasaules kausa basketbolā ceturtdaļfināls tiks aizvadīts trešdien Manilā, Filipīnās.

6 pēdas 10 garais un 220 mārciņas smagais Orlando Magic uzbrucējs, kurš Vācijas pirmajā turnīra spēlē pret Japānu nedaudz savainoja kreiso potīti, uzrādīja nelielu rūsu, metot no laukuma 5 no 8, ieskaitot 2 no sitiena. 4 no 3 punktu skalas. Vācieši, atrodoties laukumā, latviešus apsteidza par 19 punktiem.

Vāgners pievienojās galvenajai grupai, lai atklātu otro puslaiku pēc tam, kad pirmo reizi spēlēja, kad līdz pirmajā ceturtdaļā bija atlikušas 5 ar pusi minūtes, Vācijai piekāpjoties ar 10:3. Viņa pirmais grozs bija atkāpšanās trīspunktnieks, kad spēles sākuma freimā bija atlikušas 50 sekundes.

Vācijas treneris Žordi Herberts sacīja: “Es domāju, ka Francam patiešām izdevās mūs ievest otrajā grupā.” “Es nevaru pateikt pietiekami daudz par mūsu soliņu šonakt. Šī ir trešā vai ceturtā spēle pēc kārtas.”

Vāgneri otrajā periodā izmantoja pārsvaru ar 14:1, ceturtā perioda sākumā izveidojot divciparu pārsvaru, pirms Latvija atspēlējās. Dāvis Bertāns, kurš šīs vasaras sākumā no Dalasas “Mavericks” pārcēlās uz Oklahomsitijas “Thunder”, Latvijai mirstošajās sekundēs netrāpīja potenciālo trīspunktnieku.

Arī Franča vecākais brālis Mo Vāgners, kurš šosezon no jauna noslēdza līgumu ar Magic, Vācijas izlasei nodrošināja stabilu sniegumu, gūstot 12 punktus par perfektu metienu 3 no 3 no laukuma. Pusi no viņa gūtajiem vārtiem guva otrajā puslaikā, rezultāts bija 14:1.

Vāgnera komanda tagad cīnīsies aci pret aci ar Magic komandas biedru Paolo Pančero, kad Vācija piektdien pusfinālā spēkosies ar ASV.

Vācijai šī būs otrā reize FIBA ​​Pasaules kausa pusfinālā un pirmā kopš 2002. gada, kad tā izcīnīja bronzas medaļu Dirka Novicka vadībā. FR Dienvidslāvija, kurā tolaik bija spēlētāji no Serbijas un Melnkalnes, šajā turnīrā izcīnīja zelta medaļu, finālā uzvarot Argentīnu. Vācija mačā par trešo vietu izslēdza Jaunzēlandi.