Francija un Beļģija uzvar Pasaules kausa izcīņā. Holandiešu slips gleznošanai — WSOC TV

Parīze (AFP) – Kamēr Kailiana Mbapē gūtie četri vārti 8:0 uzvarā pār īpašnieci Franciju nodrošināja piekļuvi nākamā gada Pasaules kausa izcīņai līdzās uzvarošajai Beļģijai, Nīderlande sestdien nespēja viņiem pievienoties pēc divu vārtu ielaistas vēlā laikā.

Beļģija bija mazāk aizraujoša, kad tā savā laukumā ar 3:1 pārspēja Igauniju, bet par pieciem punktiem apsteidz otrajā vietā esošo Velsu, kas Kārdifā ar 5:1 uzvarēja Baltkrieviju un izslēgšanas spēlē par trim punktiem apsteidz Čehiju.

Izlaiduši pēdējo Pasaules kausa izcīņu, nīderlandieši izskatījās ceļā uz kvalifikāciju pēc tam, kad ar diviem Memfisas Depaja vārtiem bija izvirzījušies vadībā pār Melnkalni ar 2:0.

Tomēr Melnkalne pēdējo astoņu minūšu laikā guva divus vārtus, panākot rezultātu 2:2, un tas dod iespēju Turcijai un Norvēģijai izvirzīties vadībā, jo tās atpaliek par diviem punktiem līdz vienai spēlei.

“Es nezinu, ko teikt,” Nīderlandes raidorganizācijai NOS sacīja Nīderlandes kapteinis Virdžils van Diks. “Žēl, kā mēs spēlējām otrajā puslaikā.”

d grupa

Francija spēlēja ārpus sava ierastā stadiona Stade de France stadionā un devās laukumā Parc des Princes, kur Mbapē spēlē Paris Saint-Germain.

Viņš kļuva par pirmo franču spēlētāju kopš Žasta Fonteina 1958. gada Pasaules kausa izcīņā, kurš vienā mačā guvis četras vārtus.

Mbappe, kurš turnīrā aizvadīja pēdējā mačā, sacīja: “Svarīgākais bija kvalificēties, un mūsu komandā ir spēlētāji, kuri iepriekš Pasaules kausa izcīņā nav spēlējuši. Spēlēt savas valsts izlasē ir sapnis.”

Pēc nospēlētām 32 minūtēm viņš ieguva savu pirmo starptautisko hat-trick.

Karims Benzemā tikās ar Teo Ernandesu, lai noskaidrotu savus pirmos vārtus, un pēc tam Kingslijs Komans to sita divas reizes, bet otrais tikās ar centrētu piespēli no labās puses ar retu sitienu ar galvu.

READ  TV lietus: Latvija slēdz Krievijas raidorganizāciju saistībā ar karu Ukrainā

Mbappe ir atgriezies no sarūgtinājuma 2020. gada Eiropas čempionāta, kurā viņam neizdevās gūt vārtus un gūt vārtus Palīdzēja Francijai uzvarēt Nāciju līgas finālā Pagājušajā mēnesī. Tajā mačā vārtus guva arī Benzemā.

Nenovēršamais Ernandess no kreisās malas izdarīja vēl vienu piespēli, kad Benzemā 55. minūtē to trāpīja pie tuvas vārtu staba, panākot 4:0.

Četras minūtes vēlāk Benzemā aizvadīja lielisku dubultspēli ar Mbappe, gūstot savus otros vārtus un 35. vietu Francijas izlasei.

Viņa partnerība ar Mbappe strauji attīstās.

“Mēs parādījām labu sapratni un labi apvienojāmies,” sacīja Benzemā. “Personīgi esmu priecīgs spēlēt citā Pasaules kausā (pēc 2014. gada).”

Adriens Rabiots un Antuāns Grīzmans arī guva vēlus vārtus, pirms Mbape atdarināja iespaidīgo Fonteinu – visu laiku labāko Pasaules kausa punktu spēlētāju ar 13 vārtiem 58. sezonā.

Otrās vietas ieguvēja iekļūst izslēgšanas spēlēs, un Somijai ir iespēja, lai gan nākamreiz tā uzņems trakojošo Franciju.

Somi Bosnijā un Hercegovinā uzvarēja ar 3:1, neskatoties uz to, ka spēlēja vairāk nekā 50 minūtes ar vienu spēlētāju mazāk, lai pārspētu Ukrainu un sasniegtu otro vietu.

Laukuma saimnieki savainojuma dēļ palaida garām vēsturisko punktu guvēju Edinu Džeko, kurš guva 60 vārtus, un pietrūka pārākuma.

grupa E.

Beļģijas izlases rindās nebija Romelu Lukaku, kurš atlaba no neliela savainojuma, tāpēc Kristians Benteke iejaucās un pēc 11 minūtēm izvirzīja savu komandu vadībā pret Igauniju.

Ātrāks bija Ārons Remzijs, kuram vajadzēja trīs minūtes, lai Velsu izvirzītu vadībā ar 1:0, bet Liverpool aizsargs Niko Viljamss 20. minūtē dubultoja pārsvaru.

Remzija soda sitiens neilgi pēc pārtraukuma panāca 3:0.

Janiks Karasko un Torgāns Azārs guva Beļģijas vārtus otrajā puslaikā, savukārt Bena Deivisa un Konera Robertsa vārti noslēdza fantastisku nakti Velsai, kas vēlāk uzņems Beļģiju. Garets Beils Velsas izlasē piedalījās 100. reizi

READ  Latvijas sabiedriskie mediji kategoriski iebilst pret krievu valodas satura aizliegšanu pēc 2026. gada

G grupa

Turcija izmantoja Norvēģijas izkrišanu, lai paceltos uz otro vietu un izslēgšanas spēli pēc vārtu starpības pēc Gibraltāra satricinājuma ar 6:0.

Veterāns uzbrucējs Buraks Jilmazs vārtus neguva, bet 15 gadus jaunākais “Galatasaray” rezultatīvākais spēlētājs Halils Dervisoglu guva divus vārtus.

Norvēģija augšstilba savainojuma dēļ nepiedalījās zvaigžņotajam uzbrucējam Erlingam Hallandam un savā laukumā nespēja uzveikt Latviju ar bezvārtu neizšķirtu.

Depeja soda sitiens pirmā puslaika vidū izvirzīja Nīderlandi vadībā un 54. minūtē no labās malas raidīja Denzela Dumfrīsa centrējumu ar papēdi uz priekšējo stabu, gūstot 37 starptautiskus vārtus.

Turcijai ir neliels +1 pārsvars pār Norvēģiju pēc vārtu starpības pirms pēdējās grupas spēlēm otrdien, kur vārtu gūšana varētu būt izšķiroša.

Norvēģija dodas uz Nīderlandi, neuzņemot Hālandi un Melnkalni, kas uzņem Turciju.

Francija, Vācija, Beļģija un Dānija iekļuva starp 10 iespējamajām Eiropas grupas uzvarētājām.

10. grupas vicečempioniem pievienosies divas komandas, kas pērn uzvarēja Nāciju līgas grupā. Otrās vietas ieguvējs ar sešiem labākajiem rekordiem pusfinālā vispirms spēlēs mājās.

FIFA kvalifikācijas turnīra izloze notiks 26. novembrī Cīrihē.

29. martā trīs finālisti papildinās 13 Eiropas komandu sastāvu, kas bāzēsies Katarā.