Fantilli ar turnīra pirmajiem vārtiem aizved Kanādu līdz zelta medaļas spēlei pasaules hokeja spēlē

Adam Fantelli gūtie vārti, kas ir viņa pirmā atzīme par pasaules čempionātu hokejā vīriešiem, sestdien Rīgā pacēla Kanādas izlasi līdz pusfinālam ar 4:2 pār mājiniekiem Latviju. (Jussi Nukari/Lehtikuva/AFP, izmantojot Getty Images — attēla kredīts)

Uzbrucējs Adams Fantelli, kurš ir nākamā mēneša NHL drafta pirmais piecinieks, ar rezultātu 8:56 trešā perioda laikā panāca Kanādas uzvaru sestdien Pasaules čempionāta hokejā vīriešiem pusfinālā ar 4:2 pār mājinieci Latviju.

18 gadus vecais puisis piemānīja aizsargu, pirms guva savus pirmos vārtus turnīrā ar 11:04, panākot Kanādas izlasi ar 3:2.

Kanādas labā vārtus guva Semjuels Blēzs, Džeks Kvins un Skots Lotons, kura 20 atvairītos metienus atvairīja vārtsargs Semjuels Montembelts.

Kanādai bija jāatkāpjas no divu vārtu zaudējuma, lai sasniegtu ceturto finālu pēc kārtas.

Otrā pusfināla spēlē ASV vēlāk sestdien spēkosies ar Vāciju.

Dans Locmelis ar rezultātu 8:18 pēc atlēkušās bumbas izvirzīja turnīra saimniekus Latviju vadībā ar 1:0.

Bliss vienreiz meta pa Latvijas vārtu jumtu ar 4:28, perioda vidū panākot savus ceturtos vārtus turnīrā un panākot neizšķirtu 1:1.

Kvina sitiens nonāk vārtsarga maskas tīklā

Jau pēc 1:06 rāmī no kreisā apļa Latvijai vadību atjaunoja Rūdolfs Balčers.

Kvins noslēdzošajā periodā 45 sekundes panāca neizšķirtu Kanādas komandai, kad viņa sitiens tika novirzīts vārtu tīklā pie vārtsarga Artura Silova maskas.

Kanādieši nopelnīja vietu pusfinālā un atriebās par neaizmirstamu ceturtdien piedzīvoto zaudējumu Somijai.

Uzvarā ar 4:1 vārtus guva Maikls Karkons, Tailers Tofoli, Bliss un Kvins.

Somija pagarinājumā ar 4:3 uzvarēja Kanādu, izcīnot zelta medaļu pagājušā gada maijā, trešo reizi pēc kārtas sacenšoties čempionātā.

Somija 2019. gadā uzvarēja Kanādu, bet divus gadus vēlāk Kanāda uzvarēja pārspēlē. 2020. gada turnīrs ir atcelts COVID-19 pandēmijas dēļ.