Euro 2024 kvalifikācijas spēles: Horvātija ar 5:0 pārspēj Latviju

Fotogrāfs Igors Subans/PIXSELL

2023. gada 8. septembris — Horvātija piektdien pārliecinoši dominēja pār Horvātiju Euro 2024 kvalifikācijas piektajā kārtā, Rijekā ar 5:0 pārspējot Latviju.

Horvātija un Latvija piektdien tikās Euro 2024 D grupas kvalifikācijas turnīra piektajā kārtā pilnībā pārpildītajā Rojevica stadionā Rijekā. Horvātija, kā jau bija gaidāms, šajā mačā bija favorīte.

Treneris Zlatko Daličs veica dažas izmaiņas sastāvā, salīdzinot ar viņa pirmsspēles paziņojumiem. Borna Sosa bija kreisās malas aizsargs, Mateo Kovačičs nebija sākumsastāvā, bet Luka Ivanošičs bija vidējā līnijā ar Ivanu Perišiču kreisajā malā un Andreju Kramariču labajā pusē.

Sastāvi

Horvātija: Livakovičs – Juranovičs, Sotalo, Gvardiols, Sosa – Brozovičs, Modričs – Kramaričs, Ivanušičs, Perišičs – Petkovičs.

Latvija: Borins – Savaļņiks, Černomordijs, Dobra, Sorokines – Jaunzim, Imses, Toppers, Cyganics – Oldrikes, Ikonix

Spēles atskaite

Horvātijas izlases statuss šajā mačā tika apstiprināts pēc tam, kad viņi jau otrajā minūtē bija guvuši vārtus. Skaists brīvsitiens no Bruno Petkoviča no 20 metriem atrada vārtu aizmuguri, panākot 1:0.

No turienes Horvātijas pārsvars turpinājās, un Latvijai bumbu ieraudzīt nebija iespējams. Horvātijai kontrolējot Latvijas puslaiku, pie apvāršņa jau rēgojās otrie vārti. Perisičs no kreisās malas piespēlēja Petkovičam, kurš atradās soda laukumā kopā ar latviešu vārtsargu un centra aizsargu. Bumba atlēca pie Luka Ivanošiča, kurš 13. minūtē izšāva cauri aizsardzības centram, panākot 2:0.

Vēl viena iespēja 26. minūtē radās Horvātijai.Teicamu Modriča bumbu labajā malā saņēma Kramaričs, kurš ielidoja soda laukumā pa diagonāli, taču sita tieši pa vārtsargu.

Latvijai pirmā iespēja bija 29. minūtē.Uldriķis izvairījās no visas horvātu aizsardzības, taču Utalo viņu panāca, un Livakovičs lieliski atvairīja.

Horvātija turpināja radīt iespējas arī nākamajās desmit minūtēs, beidzot ar trešo vārtu guvumu. Perisiča perfekta bumba kreisajā malā atrada Petkoviču, kurš sita tukšos vārtos, panākot 3:0.

READ  Liverpūle ieņem pirmo vietu Meisona Mounta sarakstā, ja Chelsea aiziet - Paper Talk | Transporta centra ziņas

Otrais puslaiks iesākās ar vienu maiņu Horvātijas izlasē, Vidai nomainot Gvardiolu.

48. minūtē Modričs meta pa vārtu pārliktni. Atlēkusī ripa nonāca pie Kramaric, bet Latvijai izdevās atvairīt bumbu. Sekoja vēl viens teicams Horvātijas darbs 53. minūtē.Petkovičs lieliski nospēlēja ar Ivanušiču, kurš meta garām vārtsargam.

60. minūtē Daličs veica divas izmaiņas, jo Pasaliča un Vlasiča vietā laukumā izgāja Brozovičs un Modričs.

Gandrīz biedējoša iespēja Latvai radās tikai četras minūtes vēlāk. Iconex saņēma lielisku bumbu, Vida to nespēja aizsniegt, bet Livakoviča situāciju glāba.

Trīs minūtes vēlāk Daličs veica vēl divas maiņas. Petkovičs un Sosa iznāk par Musu un Barisic. Barišičs izpildīja brīvsitienu no kreisās malas un pie tālā vārtu staba atrada Kramu, kurš regulāri guva vārtus, panākot 4:0.

Un Horvātija vēl nebija galā, jo Pasaličs ar satriecošu zalves sitienu trāpīja tīklā, panākot 5:0 78. minūtē! Horvātijai bija vairāk iespēju pabeigt maču, taču vārtus neguva. Mačs beidzās ar Horvātijas uzvaru ar 5:0.

Horvātija nākampirmdien sešos vakarā spēlēs ar Armēniju. Ceturtajā grupā Turcija ir līdere ar 10 punktiem un ir aizvadījusi 5 mačus, bet Horvātija ar 7 punktiem ieņem otro vietu un tai ir atlikusi viena spēle.

Lai sekotu jaunākajām sporta ziņām Horvātijā, sekojiet šim nolūkam paredzētajai TCN lapai.