Euro 2024 kvalifikācija: Velsa pārspēja Latviju, pateicoties Mūra sitienam ar galvu

Kīfera Mūra vārti bija desmitie Velsas izlases rindās

Velsa saglabāja savu lielisko startu Euro 2024 kvalifikācijā, jo Kīfera Mūra sitiens ar galvu ļāva Latvijai ar 1:0 uzvarēt un ierindoties D grupā.

Velsa izvirzījās vadībā neilgi pirms puslaika, kad Mūra spēcīgs sitiens ar galvu no Daniela Džeimsa centrējuma iekrita vārtu apakšējā stūrī.

Neko Viljamss trāpīja pa vārtu pārliktni, gūstot Velsai otros vārtus.

Velsa rekorda vārtu guvējam Geretam Beilam pirms mača piešķīra goda sardzi, atvadoties no komandas līdzjutējiem.

Velsai tā izrādījās svinīga nakts, jo, pateicoties izbraukumā gūtajiem vārtiem, viņi izvirzījās savas grupas augšgalā Horvātija, kas Turkijā uzvarēja ar 2:0 Viņiem arī četri punkti pirmajās divās spēlēs.

Ņemot vērā savainojumu problēmas, aiziešanu pensijā un neapmierinošo Pasaules kausa izcīņu, Velss būs apmierināts ar savu startu, kad viņš mēģinās sasniegt Vāciju 2024. gadā.

Gerets Beils
Gerets Beils ir Velsas un vīriešu čempionu rekordists ar 41 vārtu guvumu 111 starptautiskajās spēlēs.

Velsa pārsteidz pēc atvadīšanās no Gereta Beila

Pirms šīs kampaņas sākuma daudz tika runāts par to, kā Velsa spēs pāriet no sava kapteiņa, rekordistes un rezultatīvākā spēlētāja Beila, Velsas futbola giganta, kurš reizēm turpināja turpināt, aiziešanas pensijā. Uz viņa pleciem vesela tauta.

Velsas līdzjutējiem pirms mača tika dota iespēja atvadīties no sava talismana, kad viņš tika iepazīstināts ar publiku un ovācijām.

“Ir gods pārstāvēt šo valsti un spēlēt pasaules labāko līdzjutēju priekšā,” viņš teica.

“Jūs esat atbalstījis mani, manu ģimeni un visu komandu gan kritumos, gan kāpumos.

“Es nevaru jums pietiekami pateikties, un man ir bijis prieks spēlēt pret jums visu savu karjeru.

“Man pietrūks spēlēt pret jums, taču pārliecinieties, ka arī turpmāk atbalstāt zēnus.

“Jūs, līdzjutēji, Velsas futbols. Jūs padarāt to tik īpašu. Ceru, ka drīz tiksimies nākotnē. Paldies.”

Bija jūtams, ka Beila parādīšanās Velsas faniem padarīs vēl vienu īpašu vakaru Kārdifas pilsētas stadionā, jo atmosfēra saasinājās un viņu izrāviena brīdis pienāca četras minūtes pirms puslaika, kad Mūrs ar galvu trāpīja Džeimsa precīzajā centrālajā sitienā.

READ  Latvijas čempioni basketbolā pasaules čempionātā zaudē Kanādai / Raksts

Tas nebija nekas cits kā Velsa, ko bija pelnījis par pozitīvu sitienu ar priekšējo kāju, un viņi bija mokoši tuvu otrajiem vārtiem, kad Latvijas vārtsargs Pāvels Šteinbors atvairīja Viljamsas sitienu pret pārliktni.

Ilgi apspēlējot viņu Horvātijā, Velsa apzinājās riskus iegūt vienu vārtu pārsvaru spēlē, kurā dominēja, taču demonstrēja pietiekami daudz disciplīnas, lai bez lielām bažām noturētu vadību.

Velsa balstās uz pēkšņo šķelšanās punktu

Pēc norēķināšanās a Pēdējā elpa izlīdzinājumu ar 2018. gada Pasaules kausa finālisti Horvātiju SplitāTomēr šī bija iespēja Roberta Peidža komandai nostiprināt spēcīgu startu Eiropas kvalifikācijas kampaņā, cenšoties trešo reizi pēc kārtas sasniegt Eiropas čempionātu.

Velsa, iespējams, jau piecu minūšu laikā būtu izvirzījusies vadībā, jo zeme joprojām skanēja ar troksni pēc Beila runas un arvien aizraujošās Hen Wlad Fy Nhadau versijas, kas atrada Džeimsa tiešo piespēli un Harija Vilsona centrējumu, taču viņš sita taisni Steinbours latviešu vārtos.

Taču arī Latvija bija vainīga lielas agras iespējas atteikšanā, jo Denijam Vordam vajadzēja atvairīt Mārča Osa stūra sitienu, bet Vladislavs Gutkovskis arī piespieda viņu atvairīt ar aizmugurējo papēdi.

Vords arī guva lieliskus vārtus otrajā puslaikā, kārtējo reizi noliedzot Gutkovski, jo viesi parādīja, kāpēc viņu ceļojumos ir grūtāks pārbaudījums nekā valstij Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēs, un tikai Nīderlandei izdevās viņus pārspēt.

Tomēr lielā mērā Velsa izdarīja spiedienu Kārdifā, Mūrs sita platumā, un Mūrs, Viljamss un Ītans Ampadu redzēja sitienus no distances uz augšu.

Vilsons pirmajā puslaikā gandrīz palielināja Velsas pārsvaru, taču Šteinbauers to veikli atvairīja.

Tomēr Mūrs palaida Velsu, un viņi turpināja spiedienu pēc pārtraukuma, divas reizes Vilsonam pietuvojoties, palielinot pārsvaru un Šteinbauersam nācās neticami apstāties, lai noliegtu Viljamsu.

READ  Pasaules junioru kērlinga čempionātā Kanādas slidotava zaudē 1:2

Latvija spieda uz priekšu, jo Velsas nervs auga, taču atšķirībā no Splitas turnīri nebija gaidāmi.