Euro 2024: Horvātija Rijekā sagrauj Latviju

• No Horvātijas
  • iekšā
    sports

Horvātija atgriezās Euro 2024 kvalifikācijas turnīrā Rijekā un atsāka ar dominējošu sniegumu pret Latviju.

Trīs vārti pirmajā puslaikā padarīja rezultātu neapšaubāmu, un Horvātija šovakar izcīnīja iespaidīgu uzvaru ar 5:0 pārpildītā HNK Rijeka stadiona priekšā.

Zlatko Daliča komandai izdevās nevainojams sākums, kad Bruno Petkovičs veica brīvsitienu no 28 metriem, izvirzot mājiniekus vadībā ar 1:0.

Kā jau bija gaidāms, Horvātija agri dominēja bumbas kontrolē un bija labā noskaņojumā un draudēja uzbrukt.

Kad Mateo Kovačičs atpūtās pēc tam, kad treniņā juta vibrācijas, Luka Ivanošičs ieguva iespēju vidējā līnijā un 13. minūtē dubultoja pārsvaru, kad viņš no tuvas distances sita pa vārtiem.

Tieši pirms puslaika Petkovičs guva savus otros vārtus. Ivans Perisičs sita savu marķieri pa kreiso flangu, pēc tam atdeva brīnišķīgu piespēli gaidošajam Petkovičam, kuram atlika tikai iesist tukšos vārtos.

Otro puslaiku Horvātija iesāka līdzīgi kā pirmo un gandrīz guva ceturtos vārtus, taču stabiņš glāba Latviju pēc Luka Modriča sitiena ar bumbu no soda laukuma iekšpuses.

Andrejs Kramaričs palielināja pārsvaru 67. minūtē, kad pēc brīvsitiena viņš palika bez pieslēgvietas pie aizmugures staba un pēc tam raidīja bumbu bumbiņas aizmugurē.

77. minūtē izlīdzinājumu panāca uz maiņu nākušais Mario Pasaličs, kurš pēc sitiena soda laukumā un pats savu aizsargu pārspēja, Atalanta pussargs raidīja bumbu garām nelaimīgajam Latvijas vārtsargam, panākot 5:0.

Daličs būs apmierināts ar viņu šovakar izrādīto steidzamību, un tas, ka viņi agri izmantoja priekšrocības, lai noslēgtu spēli, deva viņam iespēju dot atpūtu tādiem spēlētājiem kā Modričs un Džoško Gvardiols, viņus agri izraidot.

Horvātija, kas pirmdien izbraukumā tiksies ar Armēniju, ieņem otro vietu D apakšgrupā, par trim punktiem atpaliekot no Turcijas, taču tai ir divi mači.