Džildžeuss Aleksandrs Kanādu ved uz uzvaru pār Latviju

Kanādas vīriešu basketbola valstsvienībā valda nosvērtība. It kā viņi zina, cik lieliski viņi ir, un ir apņēmības pilni izmantot šo brīdi neatkarīgi no situācijas.

Otro reizi FIBA ​​Pasaules kausā kanādieši agri nokļuva nepatikšanās pret talantīgu Eiropas pretinieku. Taču atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad pasaules arēnā sabruka talantīgas komandas, šie kanādieši parādīja, cik šī grupa patiešām ir īpaša, izcīnot kārtējo pārliecinošo uzvaru ar 101:75 pār Latviju, provizoriskajā grupu turnīrā ar 3:0. Satriecoša 111 punktu starpība.

Kanādiešus šķita apmulsuši Latvijas agrā ārpusbumbas kustība. Tas nebija tipisks spēka paņēmiens, ko jūs redzēsit citās FIBA ​​sacensībās. Tā vietā Latvija pārcēla bumbu, piespiežot Kanādu aizsardzības rotācijā. Kad kāds atpalika soli vai nokavēja bloķēšanu, latvieši lika Kanādai maksāt.

Ja latvieši sākumā lika uzbrukumam izskatīties vieglam, tad kanādiešiem bija otrādi. Kanāda pirmajā ceturtdaļā realizēja tikai 2 pret 10 un guva tikai četrus vārtus. Sausums uzbrukumā turpinājās visu otrās ceturtdaļas labāko daļu, kā arī Latvija izvirzījās priekšā pat par 12 punktiem, 23 gadus vecā saspēles vadītāja Artūra Žagara trīspunktu izspēlē.

Taču, tāpat kā pret frančiem, Kanāda atgriezās spēcīga. Šajs Džildžeuss-Aleksandrs atrada RJ Baretu pārejas posmā, lai otrās kārtas beigās pārsvaru samazinātu līdz septiņiem. Nikeils Aleksandrs-Volkers izdarīja nelīdzsvarotu metienu caur kontaktu, lai Kanādu pavilktu trīs attālumā, pirms Bareta izspēles pirmā puslaika pēdējās sekundēs nodrošināja Kanādai viena punkta pārsvaru puslaikā.

Otrajā puslaikā atkal bija Gilgeous-Alexander šovs. Trešajā ceturtdaļā viņš kārtējo reizi vienpersoniski pārspēja kanādiešu pretinieku, freimā gūstot 16 no saviem 27 punktiem. Pēc tam, kad Latvija no deviņiem punktiem līdz vienam samazināja Kanādas atstarpi, 25 gadus vecais torontietis metās lietā, izmantojot saraustītas dribla kustības un savu ārkārtīgi ātro pirmo soli, lai pārspētu Latviju līdz malām. Vienā divu minūšu sērijā viņš guva vai asistēja 10 kanādiešu punktos pēc kārtas, izvirzot Kanādu vadībā ar divciparu skaitli.

READ  Latvijas valdība atceļ daļu no Covid-19 ierobežojumiem, tostarp vēlu vakara komandanta stundu - Baltijas ziņu tīkls

Kanāda ne reizi neatskatījās ceturtajā ceturtdaļā. Fila Skruba 3-punktu metiens saglabāja Canadiens priekšā ar 17 punktiem, un tas bija labi, jo Canadiens guva trešo uzvaru pēc kārtas.

Barets metienos 9 pret 14 guva 22 punktus, savukārt Kellija Oliņika un Aleksandrs Vokers guva attiecīgi 15 un 14 punktus.

Kanāda tagad iekļūs H apakšgrupas augstākās izlases statusā kopā ar otro numuru izlikto Latviju, lai tiktu galā ar Spāniju, G grupas pirmo vietu un trešdienas Brazīlijas un Kotdivuāras spēles uzvarētāju.