Canucks: Artūrs Silovs atbalstīs Latviju pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā

Arturs Silovs pilnībā ieliek bumu 2022.-23.gada hokeja sezonas noslēgumā.

Šī reklāma vēl nav augšupielādēta, bet jūsu raksts turpinās tālāk.

Vankūveras “Canucks” vārtsargs piedalījās IIHF pasaules čempionātā, palīdzot Latvijai savā grupā izcīnīt pārsteidzošu trešo vietu 2023. gada turnīrā, ko kopā ar Somiju rīko Latvija.

Silovs tika pie visām piecām Latvijas uzvarām pamatlaikā un pagarinājumā, šajā procesā atvairot 91,4 procentus.

Latvija turnīrā iekļuva ar 11. numuru, bet nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā, otrdien papildlaikā ar 4:3 uzvarot Šveici. Latvijai pietrūka tikai viena punkta, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, tāpēc uzvara bija tehniski iespaidīga.

“Man tas bija sava veida atvieglojums, bet jūs joprojām vēlaties uzvarēt spēli, vai ne? Jo, ja jūs zaudējat OT, tā nebūtu labākā sajūta. Jūs vienmēr vēlaties uzvarēt,” viņš teica.

“Jā, tad tas bija tīrs prieks. Tas bija ļoti jautri.”

Silova un viņa komandas biedru uzvara lika Latvijas līdzjutējiem burtiski dejot ielās, jo Latvijas TV rādīja līdzjutēju attēlus āra pulksteņu ballītē Rīgā.

Pat ar zaudējumu šveicieši ieņēma pirmo vietu grupā.

Latvijas visu laiku labākais finišs ir septītais, pēdējo reizi sasniegts 2009. gadā. Septītajā vietā viņiem izdevās arī 2004. un 2009. gadā.

Silova galvenā loma viņa izlasē nebija liels pārsteigums, ņemot vērā stabilo sezonu, ko viņš pavadīja Canucks komandā AHL un NHL.

Pēc šīs sezonas Ebotsfordas “Canucks” labā 90,9 atvairīšanas, Silovs tika atzīts par komandas MVP.

READ  2003. gada Eirovīzija mums sniedza pretrunas, nemierīgu dziedāšanu un NULL punktus Apvienotajai Karalistei

Viņš sāka izslēgšanas spēļu pāri, palīdzot Abbotsfordai iekļūt otrajā kārtā, kur viņi zaudēja Kalgari Wranglers.

Silovs arī šosezon “Canucks” rindās startējis piecās NHL spēlēs, ar katru startu uzlabojot un atvairot 90,8 procentus.