Billie Jean King Cup: Ankita Raina, Karman Kaur Thandi zaudē atklāšanas mačos pret Latviju

“Viņa spēlē šāda veida neglīto spēli, kā jūs to nosaukt,” pēc grupas Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra atklāšanas spēles Billie Jean King teica 2017. gada Francijas atklātā čempione Jeļena Ostapenko no Ankita Raina.

Lai kāds būtu apraksts, 174. numuru izliktā Indija iesaistījās sīvā cīņā, spēlējot šo maču ar pasaules 52. numuru latvieti, pirms Ostapenko izvirzījās finiša virzienā, lai uzvarētu ar 6-2, 5-7, 7-5 un atdotu laukuma saimnieces. Liloubi Nacionālā tenisa centra iekštelpu cietajos kortos, Jūrmalā, piektdienas vakarā vadot ceļu pret labākajiem pieciem pasaules grupējumiem. Pasaules 47.vietā esošā Anastasija Sevastova panāca 2: 0 pēc tam, kad otrajā vienspēlē ar 6-4, 6-0 uzvarēja jauneklīgo Karmanu Koeur Tandiju.

Fakts, ka viesu komanda bija jaunpienācēja nepazīstamā teritorijā, parādīja veidu, kā Raina uzsāka Indijas rīcību pasaules kausa posmā pret spēcīgāko Latvijas komandu. Atklāšanas mačā 28 gadus vecā vīrieša mīlestība tika salauzta. “Protams, bija zināma spriedze,” viņa vēlāk žurnālistiem sacīja.

Raina nekavējoties koriģēja lietas, taču viņas sliktā serve – lielākais darbs, kas tiek veikts Indijas visaugstāk novērtēto profesionālo dāmu spēlē – lika Ostapenko visur viņu uzsist. Ne tas, ka Ostapenko piedāvāja uzlabotas apkalpošanas stundas; Pirmajā setā viņa tika salauzta divas reizes, jo Raina īpaši uzbruka viņas otrajai servei. Bet statistika, kas ietekmēja grupu, kurai astoņos mačos bija seši servju pārtraukumi, bija šāda: Ostapenko otrajā dienestā spēja izcīnīt astoņus no 18 punktiem; Raina no septītās nevienu neuzvarēja.

Kad Raina sāka sponsorēt biznesu no raketes gala otrās grupas sākumā, tas pārtapa konkursā. Un Ostapenko sāka slīdēt. Sestajā spēlē Raina sasita 23 gadus veco meiteni, lai viņu mīlētu ar lieliskiem sitieniem uz priekšu un palielināja viņus ar spēcīgu servi. Ostapenko – kurai setā ir 33 neobligāti pārkāpumi, kas ir vairāk nekā divas reizes vairāk par pirmo – tajā laikā pietrūka pat salīdzinoši tiešo sitienu, ķermeņa valodas un pastāvīgās pļāpāšanas, kas atbrīvojās no viņas neapmierinātības. Tomēr Ostapenko ar 5-5 atspēlējās 5: 2, saglabājot fiksēto punktu. Bet noskaņotais Rayna, veicot stabilu aizsardzības demonstrāciju no sākotnējā līmeņa, lai izraisītu pretinieka kļūdas, salauza pretestību pret 7-5 seta paņemšanu un nervu nodošanu mājiniekiem.

READ  Pagājušajā nedēļā Slovēnijā: 2

“Tā ir lieta, kad tu spēlē savas valsts labā – tu cīnies par katru punktu,” sacīja Raina.

Lai pārgrupētos, Ostapenko bija nepieciešams medicīniskais laiks (vēlāk viņa teica, ka viņai ir muguras problēmas), apturot Raiņa virzību. Ostapenko trešā seta sākumā pārtrauca Rainu, taču El Hindi atbildēja, panākot 2-2. Ar izslēgšanas spēļu atklāšanu Svaros pie 5-5 izslēgšanas spēlēs Ostapenko parādīja čempiones mentalitāti, kas viņai lika pārspēt Simonu Halepu no grupas 2017. gada French Open finālā un Sofiju Keninu trīs setos pagājušā gada Billija Žana Kinga kausa kvalifikācijā.

Viņas netīrās kļūdas izrādījās izcilas uzvarētājas, no kurām divas bija vienpadsmitās maiņas pēdējos divos punktos, lai nopelnītu pārtraukumu un iespēju apkalpot maču pie rezultāta 6-5. Ostapenko ieguva astoņus no 12 punktiem, lai paveiktu darbu, spēlējot, pēc viņas teiktā: “Pat ne 30% no tā, ko es parasti varu spēlēt”.

“Es zināju, ka esmu daudz labāka par viņu,” Ostapenko sacīja par savu domāšanu tuvu mača beigām. “Viņa nevar spēlēt visu maču šajā līmenī. Es nespēlēju vislabāk, taču manī bija tāda pārliecība, ka esmu labāka spēlētāja un spēlēju augstākā līmenī.”

Tikmēr Rayna bija lielā mērā apmierināta ar savu formu pret 100 labākajiem spēlētājiem, kurus viņa iepriekš nebija spēlējusi laukumā. “Kad turpinājās pirmā grupa, es sapratu, ko viņi dara un kas man jāmaina. Bija patīkami, ka spēju pielāgoties, varbūt es to varēju izdarīt nedaudz agrāk. Pēcspēles preses konferencē, ko organizēja Eurosport , oficiālās spēles raidorganizācijas Indijā, “sacīja Raina. Bet es to sapratu un atdevu visu, kas man bija.”

Viņa piebilda: “Sākot ar šo gadu, es esmu parādījis dažus labus priekšnesumus, kas man liek domāt, ka piederu šim līmenim.”

READ  Notiekoša loģistikas centra izveide Rīgas tuvumā / Raksts

Piektdienas otrajā mačā starpība starp Sevastovu, ASV atklātā čempionāta pusfinālistu 2018. gadu un 621. numuru izlikto Thani, bija pārāk liela, lai indiāņi to šķērsotu. Bet attiecībā uz 22 gadus veco Thandy viņa labi reaģēja pēc tam, kad pirmā seta sākumā divas reizes salūza ar lieliem priekšgala sitieniem par vienmērīgu ķīli. Bet no 4 līdz 4 Sevastova devās astoņos mačos pēc kārtas, lai pieveiktu nepieredzējušo indieti, kura šogad tūrē atgriezās tikai pēc ilgas prombūtnes traumas dēļ.

Sestdienas Indijas obligātajās uzvarās Raina spēlēs ar Sevastovu, pirms reversā vienspēlē stājas pretī Tandijam Ostapenko. Pēc tam seškārtējā “Grand Slam” uzvarētāja Sanija Mirza sadarbojas ar Raini, lai dubultspēlēs spēlētu zemāk novērtētās Diānas Marcinkevičas un Danielas Fismanas grupas.