ASV apsteidz Ungāriju, bet Kanāda ir Slovēnijas vadībā hokeja pasaulē

TAMPERE, Somija (AP) – ASV guva vārtus un ar 7:1 pārspēja jaunpienācēju Ungāriju, izcīnot savu otro uzvaru svētdien notikušajā pasaules hokeja čempionātā.

Tas pats Kanādai bija jādara ceļā uz uzvaru ar 5:2 pār Slovēniju, kas ir otra augstākās divīzijas tikko paaugstinātā komanda.

Amerikāņu labā divreiz pa vārtiem meta Niks Bonino, bet Tamperes Nokia arēnā I grupas mačā vienu un divas rezultatīvas piespēles guva Roko Grimaldi.

Amerikāņi Alekss Točs un Niks Bonino atbildēja uz Istvana Sofrona vārtiem, lai atgrieztos spēlē pirmajā puslaikā.

Bonino guva savus otros vārtus otrā puslaika vidū stabilā spēlē, un Katers Gotjē ar sitienu garām vārtsargam Dominikam Horvatam panāca 4:1.

Trešajā periodā pa vārtiem pabeidza Konors Makijs, Grimaldi un Lūks Tošs.

Kalgari “Flames” aizsarga 2. spēlē ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Makkenzijs Vigars, bet Kanādas izlases labā ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli atzīmējās Maikls Karkoni un Džeks Makbeins.

Pēc Jana Drūsa vārtu guvuma Slovēnijas izlasē vadībā Latvijas galvaspilsētā Rīgā Kanāda atbildēja ar trīs otrā perioda vārtiem B grupā.

Karkons ar plaukstas locītavas sitienu tīklā panāca izlīdzinājumu 1:13, Pjērs Olivjē Džozefs dubultoja Kanādas pārsvaru ar 2:1, bet Milans Lučičs pēc spēka paņēmiena dubultoja pārsvaru.

Trešajā periodā Vigars un Makbeins guva pa vieniem vārtiem, pirms Drūzs ar saviem otrajiem vārtiem samazināja pārsvaru līdz 5:2.

ASV pirmdien spēlēs ar Vāciju, bet Kanāda spēlēs ar Slovākiju.

citas spēles

Bars Lindholms un Patriks Nemets guva vārtus un panāca, ka Zviedrija ar 5:0 pārspēja Austriju, un Patriks Rasels pagarinājumā ar 1:43 guva vārtus, un Dānija pirmajā setā ar 4:3 pārspēja Franciju.

Otrajā setā Dominiks Kobaleks guva divus vārtus vieglatlētikā, izvirzot Čehiju pār Kazahstānu ar 5:1, bet Šveice ar 3:0 pārspēja Norvēģiju.