ASV apbēdina čempioni Somiju, bet Kanāda uzvar Latviju, atverot hokeja pasaules

TAMPERE, Somija (AP) — ASV piektdien ar 4:1 uzvarēja čempioni Somiju, atklājot pasaules čempionātu hokejā.

Divus vārtus guva Alekss Tošs, ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Drū O’Onors, rezultatīvākais amerikānis Katers Ginters, bet vārtsargs Keisijs Dismits Tamperē atzīmējās ar 23 pretinieku metieniem.

Timo Hartikainens saspringtā spēlē pirmā puslaika beigās izvirzīja laukuma saimniekus vadībā ar 1:0, pirms Ganters otrajā puslaikā no kreisā apļa panāca izlīdzinājumu.

O’onnors un Tučs pabeidza ralliju pusceļā pēdējā skrējiena laikā. Točs savus otros vārtus guva tukšos vārtos.

Rīgā Makenzijs Vīgers guva vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, izvirzot vadībā Kanādu, savā atklāšanas spēlē ar 6:0 sagraujot laukuma saimniekus Latviju.

Lousons Krauzs, Skots Lotons, Semjuels Blēss, Džo Felino un Džeks Makbeins guva pa vieniem vārtiem, lai nodrošinātu 2022. gada otro vietu. Semjuels Montembolts atvairīja 23 metienus, lai noslēgtu rezultātu.

Čehija ar 3-2 pārspēja Slovākiju, arī Rīgā.

Oskars Lindbergs guva vienīgos vārtus aizraujošā spēlē, kurā Zviedrija Tamperē ar 1:0 pārspēja Vāciju.

Somija un Latvija turnīru uzņems pēc tam, kad Ukrainas kara dēļ Krievijai tika atņemtas rīkotāja tiesības. Tampere bija viena no rīkotājpilsētām pagājušajā gadā, bet Rīga uzņems 2021. gadā.

Krievija un tās sabiedrotā Baltkrievija no turnīra tiek izslēgta otro gadu pēc kārtas.