Artūrs Silovs izcīna vēsturisku bronzas medaļu, atzīts par IIHF čempionāta turnīra MVP

Abotsfordas “Canucks” vārtsargs Artūrs Silovs aizveda savu valsti līdz vēsturiskai bronzas medaļai 2023. gada IIHF pasaules čempionātā, kas ir pirmā medaļa šajā turnīrā Latvijas komandai.

Artūrs Silovs bija vienīgais Abbotsfordas 2022.-23.gada sezonas pārstāvis, kurš tika izraudzīts dalībai turnīrā Somijā Tamperē, kā arī savā dzimtajā pilsētā Rīgā.

Pēc atspēriena atklāšanas spēlē Latvijas futbola trenerim Ivaram Buninovam, Silovs vairs neatskatījās pēc tam, kad tika nosaukts par startēju. Sīlofs uzvarēja 7 no 9 spēlēm, ko viņš sāka, šajā laika posmā panākot 7:2. 921 atvairīšanas procents, nospēlēja visvairāk minūšu no visiem vārtsargiem turnīrā un ierakstīja autu.

Pēc zaudējuma pirmajos divos mačos Latvija izcīnīja piecas uzvaras pēc kārtas, ierindojoties trešajā vietā II sacensību grupā. Četras no šīm piecām uzvarām tika gūtas ar vienu vārtu starpību, un pāris no tām prasīja pagarinājumu.

Latvijas laiks turnīrā bija apdraudēts grupu turnīra noslēdzošajā dienā, jo vajadzēja pārspēt nepārspēto grupas līdervienību Šveici. Pēc Artūra 28 atvairīto metienu, ieskaitot vairākus galvenos atvairītos metienus mirstošajās minūtēs, Latvija guva uzvaras vārtus, aizvedot mājinieci ceturtdaļfinālā.

Tur viņi pretī stājās Zviedrija un aizvadīja pēdējo spēli savā laukumā, un Sielovs kārtējo reizi demonstrēja iespaidīgu sniegumu aizmugurē. Viņa parādītajā ceturtdaļfinālā bija 40 sitienu pieturas, Latvijai turpinot dejot ceļu uz pusfinālu.

Latvija pēc sakāves pusfinālā pret Kanādu pretendēja uz savu pirmo medaļu turnīrā pret ASV.

Pēc 26 no 29 amerikāņu mēģinājumiem 60 minūšu laikā spēle tika iebīdīta pagarinājumā ar rezultātu 3:3. Kristians Robins jau pirmajā papildu freima sitienā guva vārtus, kas uz visiem laikiem paliks Latvijas vēsturē, atrodot tīklu un nodrošinot Latvijai pirmo IIHF pasaules čempionāta medaļu.

Vairāk nekā 11 000 līdzjutēju, no kuriem daudzi bija tērpušies Latvijas sporta kreklā, klātbūtnē arēna uzvirmoja, latviešiem svinot savu sasniegumu.

READ  24 Covid-19 nāves gadījumi piektdien Latvijā / raksts

Pēc zelta medaļu izcīņas noslēguma, kurā uzvarēja Kanādas komanda, IIHF atzina Silovu par turnīra MVP. Viņš kļuva par piekto vārtsargu, kurš ieguvis šo balvu kopš 1999. gada, pievienojoties Denisa Endrasa (Vācija 2010), Viktora Fasta (Zviedrija 2011), Peka Rina (Somija 2014) un Juhu Ulkinora (Somija 2022) sarakstam.