Ārons Remzijs gūst vārtus, Velsai uzvarot Latviju, saglabājot savas cerības uz 2024. gada Eiropu

Velsa Vācija saglabāja cerības kvalificēties Euro 2024, uzvarot Latviju ar 2:0 Ārons Remzijs100. vārti karjerā Deivids Brūkss Klinčers atcēla spiedienu uz pakļauto menedžeri Robu Peidžu.

Remzijs 29. minūtē realizēja 11 metru soda sitienu – savus 21. vārtus Velsas izlases labā, bet Brūkss, kurš laukumā devās uz savainotā kapteiņa maiņu, spēles pārtraukuma sestajā minūtē nokārtoja lietas.

Šī uzvara Velsai ir otrā 14 mēģinājumos un dod viņiem jaunu cerību izcīnīt otro vietu D grupā.

Naktī, kad Velsai vienkārši bija jāuzvar vai jāiekļaujas izslēgšanas spēlēs Vācija Nākamajā vasarā bija vairāk labu ziņu, pirms sākat grupas līdera pienākumus Horvātija Viņš viņiem darīja labu, uzvarot Armēnijā ar 1:0.

Horvātija būs Velsas nākamā pretiniece Eiropas čempionātā Kārdifā nākamajā mēnesī, un Peidžs tagad var sagaidīt šo maču pēc došanās uz Rīgu ar lielām jautājuma zīmēm par savu nākotni.

49 gadus vecais futbolists tika pasludināts par nacionālo varoni pēc tam, kad Velsa aizveda līdz pirmajam Pasaules kausa finālam pēdējo 64 gadu laikā, taču sliktais sniegums šajā turnīrā un šajā sezonā ir mudinājuši lielu daļu fanu aicināt mainīt vadītāju.

Peidžs saņēma uzmundrinājumu no ceturtdienas draudzības spēles ar… Dienvidkoreja – un viņš nosauca 10 no komandas, kas Kārdifā sāka bezvārtu neizšķirtu.

Ārons Remzijs pa kreisi, startē uz Velsu (Tims Guds/PA)

Tā vietā atgriezās kapteinis Remzijs Neitans Brodheds Tāpat kā Burnley Konors Robertss Viņš uzvarēja 50. mačā.

Džordans Džeimss ir aizvadījis savu pirmo sacensību startu, un 19 gadus vecais spēlētājs ir norādījis, ka vēl kādu laiku varētu būt Velsas vidējās līnijas balsts.

Latvija savās Euro 2024 kvalifikācijas spēlēs bija nospēlējusi pilnīgi neizšķirti, zaudējot visos četros mačos, no kuriem trīs, tostarp martā ar 1:0 izbraukumā pret Velsu, ar vienu vārtu pārsvaru.

READ  Treneris Roberts Peidžs ir pakļauts spiedienam saistībā ar izšķirošajām Euro 2024 kvalifikācijas spēlēm

Mazais, trīspusīgais Sconto stadions ar automašīnām, kas novietotas aiz vieniem vārtiem, šķita neatbilstošs šai Velsas futbola nozīmīgajai naktij. Taču vairāk nekā 1000 Velsas fanu bija 6464 cilvēku pūlī.

Rīgā visu dienu valdīja sportiska svētku gaisotne, latviešiem iznākot pilsētā godināt basketbolistus, kuri FIBA ​​Pasaules kausa izcīņā izcīnīja labāko piekto vietu.

Velsai vajadzēja iegūt perfektu startu 75 sekunžu laikā Ītans Ampadu Atbrīvots Brenana Džonsone Taču jaunais Spurs uzbrucējs slidoja sev nelabvēlīgajā kreisajā malā.

Ampadu bija ārpus mērķa no A Harijs Vilsons Stūris, bet Velsa draudēja ar sitieniem.

Kriss Mefams Vēl viens Vilsona stūris tika sagaidīts pie tālā vārtu staba un Bens Deiviss pirmais tika pie atvairītās bumbas, lai piespiestu Robertu Ozolu lidot garām Latvijai.

Izredzes turpināja nākt un iet uz Velsu, Džonsons atkal paklupa un Ozols apstājās, lai noliegtu Vilsonu un Robertsu.

Pastāvēja vilšanās risks, taču Latvija sniedza palīdzīgu roku, kad 28. minūtē Kaspars Dobra sita garām Vilsonam.

Incidents pārdzīvoja video asistenta tiesneša (VAR) pārbaudi, lai konstatētu iespējamo aizskaršanu spēles laikā, un Remzijs mierīgi guva savus vēsturiskos vārtus.

Nākamās desmit minūtes Velsai vajadzēja būt ārpus redzesloka Niko Viljamss Džonsons precīzi nosita, un Ozols atkal noliedza Vilsonu.

Latvija 41 minūti nešķita kā uzbrukuma spēks, pirms pēkšņi atdzīvojās.

Jāņa Ikonika sitienu ar galvu atvairīja Vords, ko Robertam nācās atvairīt, latviešu uzbrucējam gatavojoties atlēkušajai ripai, savukārt Raimonds Krullis pēc palikšanas bez aizsardzības gandrīz divas reizes izmantoja priekšrocības.

Otrajā puslaikā četras minūtes Velsai tika dots smags trieciens, kad Remzijs norādīja uz soliņu, kuru nomainīja Deivids Brūks.

Bažas radīja tas, ka Velsai pietrūks Remzija stabilizējošās ietekmes, un Kraulss pietuvojās pēc tam, kad Džonsons bija izgājis plašumā.

READ  O'Nīla MVP sniegums paceļ ASV uz 11. pasaules lakrosa čempionātu

Latvija varēja būt samazināta līdz 10 vīriešiem, kad Ikonex veica spēcīgu sitienu Džeimsam.

Slovāku tiesnesis Mihals Osinass parādīja dzelteno kartīti, pirms viņam tika lūgts pārskatīt lēmumu VAR ekrānā. Pēc divu minūšu pārbaudes Ocēns palika pie sava sākotnējā lēmuma un Ikaunieks no tālākiem sodiem izvairījās.

Pēdējā ceturtdaļa kļuva ļoti sadrumstalota ar virkni kaitinošu kļūdu.

Iconex 20 jardu sitiens ielidoja sānu tīklā, un, lai gan tas būtu bijis Velsas bargākais sods, Brūkss pabeidza visu, aizsteidzoties līdz Vilsona piespēlei un gūstot vārtus ar glazūru uz kūkas.