OTV hokeja pasaulē ASV pārspēj Zviedriju

Ziņu aģentūra2023. gada 23. maijs, 13:53 ET2 minūtes lasīšanai

TAMPERE, Somija — Dilans Sambergs guva vārtus pagarinājumā, ASV otrdien ar 4:3 pārspējot Zviedriju, pabeidzot grupu turnīru ar perfektu rekordu pasaules hokeja čempionātā.

Samberga uzvara sagrāba pirmo vietu pagarinājumā ar 1:37 ASV A grupā, par diviem punktiem apsteidzot Zviedriju pirms ceturtdienas ceturtdaļfināla spēlēm.

Trešajā periodā amerikāņi izvirzījās vadībā ar 3:1, bet Leo Karlsons guva savus otros vārtus, pirms Timotijs Lilegrens panāca izlīdzinājumu, kad bija atlikušas 2 stundas un 31 minūte.

Niks Bonīno un Konors Gārlends uz Karlsona sitienu bija atbildējuši ar spēka paņēmiena vārtiem, un Lens Hatsons pēc izrāviena palielināja pārsvaru līdz 3:1.

Latvijas galvaspilsētā Rīgā Kanāda ar 3:1 uzvarēja Čehiju, ierindojoties otrajā vietā B grupā.

Peitons Kripss jau sākumā izvirzīja Kanādu ar 1:0 vadībā, Taileram Maijersam izrāvienu gūstot trešajā reizē pēc Martina Kaita izlīdzinājuma. Lousons Krūzs vārtus pabeidza ar tukšiem vārtiem.

Kanāda grupu pabeidza ar 15 punktiem un spēlēs ar čempioni Somiju, kas A grupā ieņēma trešo vietu.

Trešo vietu ar 13 punktiem ieņem Čehija.

Vācija pēdējā grupas spēlē ar 5:0 pārspēja Franciju, izcīnot vietu ceturtdaļfinālā.

Džons Petrka guva vārtus, bet vārtsargs Matiass Nīderbergers izdarīja 13 metienus, Vācijas izlasei A grupā ierindojoties ceturtajā vietā ar 12 punktiem.

Tālāk Vācija tiksies ar otrās grupas uzvarētāju Šveici.

Slovākija saglabāja savas ceturtdaļfināla cerības, Rīgā ar 4:1 sagraujot Norvēģiju. Slovākija B apakšgrupā ieņem ceturto vietu ar mājinieci Latviju, kas vēlāk otrdien spēlēs ar Šveici.