RFS 0-2 Hearts: Skotijas komanda izcīna savu pirmo uzvaru Eiropas līgā

Lorensa Šenlenda “Hearts” soda sitiens tika realizēts pirms pirmā puslaika beigām

Uzsākot Eiropas līgas kampaņu, The Hearts uzvarēja izklaidējošā konkursā ar Latvijas RFS.

Lorensa Šenklenda pirmā puslaika soda sitiens izvirzīja vadību pirms pārtraukuma, un Alans Forrests guva vārtus kompensācijas laikā, izcīnot uzvaru.

Hearts nolīga vārtsargu Kreigu Gordonu, lai pateiktos par gūtajiem punktiem, īpaši viņa sirdij par pūlēm koka apstrādē.

Viņi arī neizmantoja labas iespējas papildināt savu rezultātu, tostarp Šenklenda zaudējums tukšos vārtos.

Galu galā tam nebija nozīmes, jo Hearts A grupā ieņēma otro vietu aiz Stambulas Basaksehir, kas ar 3:0 pārspēja Fiorentina, jo Robija Nelsona komanda gatavojās A Sērijai mājās un pēc tam izbraukumā.

Uzvara Rīgā saglabā zināmas cerības uz progresu savainoto Hearts, kas pagājušajā nedēļā zaudēja sesto neveiksmi septiņos mačos pret Basaksehir, kad turku komanda pameta Edinburgu ar 4:0.

Skatoties uz šovu, šis Nelsona un viņa komandas mačs bija obligāti jāuzvar, un dažādos punktos pirmajā puslaikā viņi izskatījās nervozi, it īpaši, kad centra aizsargs Kreigs Halkets izgāja laukumā 20 minūtes pēc traumas.

RFS – pagājušās sezonas Latvijas čempioni, kas savā atklāšanas mačā sarūgtināja Florenci – trāpīja kokiem divas minūtes vēlāk, kad Gordons bija vislabākajā akrobātiskajā līmenī, lai apgāztu Emersona metienu pa koku.

Kubas vārtsargs apturēja vēl divas pieturas pēc kārtas, lai noturētu savu komandu vadībā pirms pirmā puslaika beigām.

Taču “Hearts” bija tikpat bīstamas burvestībās pirms pārtraukuma, un otrajā puslaikā viņiem klājās labāk, visu laiku nerealizējot pilnīgu kontroli.

Šajā brīdī Šenlends precīzi izpildīja soda sitienu augšējā stūrī pēc tam, kad Elviss Stuglis ar roku atvairīja Endija Halideja centrējumu un netrāpīja garām vārtiem, kad Džošs Dženlijs ar savu piespēli sita nedaudz pāri sešu jardu laukumam.

Tomēr Hearts izdarīja vairāk nekā pietiekami, lai gūtu grūtu uzvaru, kas bija viņa pirmā Eiropas grupu turnīrā pēdējo 18 gadu laikā, un viņš par to pārliecinājās, kad Cammy Devlin beidzot piedalījās sacīkstēs, pirms pārspēja Forrestu un guva vārtus.

READ  Kanāda kvalificējās pasaules U-18 čempionāta ceturtdaļfinālam

Labākais vīrietis – Endijs Halidejs

Endijs Halidejs
Hallidejs ir bijis nepielūdzams breikbumbas spēlē, vienlaikus arī iekļūstot RFS lodziņā. Visaptverošs sniegums vidējā līnijā

Sirdis saņem atlīdzību par uzbrukuma nodomu analīzi

Nelsons šajā mačā pārgāja uz četrvirzienu aizsardzību un norādīja uz savu nodomu izmantot Bariju Makeju un Džošu Dženliju, lai radītu problēmas ar driblu.

Tā bija pareizā pieeja pret nepilnvērtīgāku komandu, kaut arī ar nesenu traumu vēsturi. Tas arī atmaksājās ar Makeja neticamo pieskārienu un pieskārienu, kas noderēja vadībā līdz soda sitienam, kamēr Džinnelijs bija aktīvs.

Halideja arī bija gatava virzīties uz priekšu no vidējās līnijas, un viņam bija daudz iespēju gūt vārtus.

Acīmredzot pienākums raidīt vairāk ķermeņu uz priekšu bija saistīts ar risku, taču Hearts tomēr atdeva vairāk iespēju, nekā būtu gribējis, jo Gordons viņus vairākas reizes izglāba.

Viens azarts, kas neatmaksājās, bija lēmums spēlēt Halketu, kura paceles cīpslas neizturēja pat pusstundu.

Viņa prombūtne ir ļoti jūtama, ņemot vērā garo savainojumu sarakstu, un viņa prombūtne vēl dažas nedēļas var nodarīt komandai lielāku kaitējumu ilgtermiņā.

Tomēr kopumā, mačam ejot, Hearts pašpārliecinātība šķita pietūkusi, un, tā kā Fiorentina pēc tam cīnījās par viesošanos Tainekāslā, sapnis kvalificēties pēdējam 16 vēl palika.

Ko viņi teica

Sirds treneris Robijs Nelsons: “Tā nebija jūsu tipiskā Eiropas spēle – tās bija beigas līdz beigām. Abām komandām bija jāuzvar, un par laimi mēs to izdarījām. Mums bija grūta vieta un daži savainojumi, taču spēlētāji joprojām ir pārliecināti.

“RFS ir ļoti laba komanda. Viņi pagājušajā nedēļā devās uz “Fiorentina” un nospēlēja neizšķirti, un lielākā daļa viņu spēlētāju ir pilntiesīgi internacionāli.”

Ko tālāk?

Skotijas Premjerlīgā svētdien (15:00 GMT) Hearts izlaidīs Motherwell, pirms klubu futbols apstāsies starptautiskajā pārtraukumā.