Nīderlande ar uzvaru kvalificējas Latvijai un mazina spiedienu uz Hidinku

Nīderlande 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A grupā svētdien guva graujošu uzvaru pār savu mājinieci Latviju ar 6:0, lai mazinātu spiedienu uz treneri Gūsu Hidinku. Divus vārtus guva Arjens Robens un Klāss-Jans Hantelārs, bet viņus vārtu guvēju sarakstā pavadīja Robins van Pērsijs un Džefrijs Bruma. Hidinka otrais termiņš Oranžas izlases trenera amatā līdz šim nav noritējis kā plānots, pēc četrām neveiksmēm pēdējos piecos mačos, un pagājušajā nedēļā 68 gadus vecais treneris norādīja, ka atkāpsies no amata, ja viņa komandai neizdosies uzvarēt pret Latviju. . Kad uz spēles likts Hidinka darbs, Pasaules kausa pusfinālisti maču kontrolēja jau no pirmās svilpes. Nīderlande tagad ar sešiem punktiem četros mačos ieņem trešo vietu, par trim punktiem atpaliekot no līderēm Islandes un Čehijas, kuras tiksies vēlāk svētdien. Latvija paliek ar diviem punktiem. Laukuma saimnieki maču sāka sestajā minūtē, kad pēc Robena centrējuma ar galvu raidīja bumbu vārtu tīklā kapteinis Van Pērsijs, atstājot Nīderlandes rekordistu brīvā laukumā, lai bez grūtībām gūtu savus 49. vārtus 96 izbraukuma mačos ar savu valsti. Tad Robens 35. minūtē ar skaistu sitienu no kreisās kājas pēc centrējuma no labās malas dubultoja pārsvaru. Septiņas minūtes vēlāk Huntelārs pievienoja trešos vārtus, izmantojot zemu Ibrahima Afeleja piespēli, gūstot savus 37. izbraukuma vārtus un pievienojoties Denisam Bergkampam trešajā vietā Nīderlandes vārtu guvēju sarakstā. Bromma guva ceturtos vārtus pēc stūra sitiena, kas viņam priekšā nokrita 77. minūtē, pirms Robens un Hantelārs lieliskā stilā noslēdza uzvaru, pabeidzot savu dubli. Latvijai šī ir 17. neveiksme pēc kārtas izbraukumā, kas ārzemēs nav uzvarējusi kopš 2011. gada septembra, kad ar 1:0 uzvarēja Gruziju. (Rediģējis Marks Meadows; [email protected]; +44 20 7542 7933; Reuters ziņojumi: [email protected])