ASV kamaniņu sporta sacensības Vistlerā sacenšas par Pasaules kausu | Ziņas, sports, darbi

Vistlera, Britu Kolumbija — pirmo reizi kopš 2019. gada FIL Pasaules kausa posms norisinājās Ziemeļamerikā, pagājušajā nedēļas nogalē atgriežoties 2010. gada Olimpiskajā stadionā Vistlerā, Britu Kolumbijā. Sacensības sākās ar vīriešu individuālajām disciplīnām, vācietim Fēliksam Loham izcīnot 50. zelta medaļu karjerā.

Ločs uzstādīja trases rekordu ceļā uz zelta medaļu ar laiku 1 minūte un 39,619 sekundes. Rezultāts viņam par septiņām uzvarām atpalika no itālim Armīnam Zigleram piederošā rekorda.

Austrietis Volfgangs Kindls finišēja trīs sekundes simtdaļas aiz ezera ezera, uzrādot laiku 1:39,653. Bronzas medaļu izcīnīja itālis Dominiks Fišnalrs ar laiku 1:39,689.

Trīskārtējais 2010. gada Olimpisko spēļu Pasaules kausa ieguvējs trasē, trīskārtējs 2010. gada Pasaules kausa ieguvējs Takers Vests no Ridžfīldas, ASV vīriešiem, ierindojās piektajā vietā ar laiku 1:39,914.

“Ir labi beidzot atgriezties Ziemeļamerikā pēc tam, kad COVID ir apturējis” Vests teikts paziņojumā. “Smaidošus līdzjutējus redzēt vienmēr ir jautri, un mums šeit bija daudz ģimenes un draugu, tāpēc tas bija lieliski. Sacensības man izdevās ļoti labi, un es domāju, ka tas ir solis pareizajā virzienā. Šodien starts padevās ļoti labi, un Es domāju, ka tas noteikti palīdz uzlabot tempu šajā trasē ar līdzenu posmu augšpusē. Nākamnedēļ redzēsim, kā šis ātrums izpaudīsies Parksitijā.”

2018. gada olimpiskā sudraba medaļas ieguvējs Kriss Mazdzers savā pirmajā Pasaules kausa izcīņas sacensībās šajā sezonā finišēja 10. vietā. Mazdzers, Saranac Lake dzimtais un Soltleiksitijas iedzīvotājs, šosezon startēs tikai Ziemeļamerikas sacīkstēs. Džonijs Gustafsons no Masēnas ir 12. vietā.

Kendls ieņem Pasaules kausa kopvērtējuma augšgalu ar 255 punktiem, bet austrietis Niko Gleihers ieņem otro vietu ar 146 punktiem, bet Fihnalers ar 195 punktiem ir trešais. Team USA ir Gustavsona vadībā ar 124 punktiem astotajā vietā un Rietumu devītajā vietā ar 115 punktiem. Mazdzers ar 36 punktiem ieņem 21. vietu, piedaloties tikai vienā notikumā.

READ  Vegmens saka, ka Anglijai būs grūti gūt vārtus

Sieviešu vienspēles

Austriete Madlēna Eigle turpināja savu perfekto sezonu, uzvarot sieviešu konkurencē ar laiku 1:17,137 sekundes. Ērglis ar laiku 1:17.161 apsteidza vācieti Jūliju Tobicu, kura finišēja otrā. Bronzas medaļu izcīnīja vāciete Merle Vrabela ar laiku 1:17,182.

Summer Preacher, trīskārtējais olimpietis no Glen Rock, Pensilvānijas, ierindojās ASV komandas astotajā vietā, pateicoties spēcīgajam otrajam braucienam. Leikplesidas braucēja Emīlija Svīnija ierindojās piektajā vietā pēc pirmā brauciena. Otrā brauciena sākumā viņa nonāca nepatikšanās un atkrita uz 10. vietu.

Brittany Arndt no Park City, Jūtas, ieņēma 12. Ashley Farquharson, arī Park City, nekvalificējās.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 300 punktiem ir Ērglis. Otrais ar 225 punktiem ir Tobits, bet trešais ar 206 punktiem ir Svīnijs. Preacher ieņem devīto vietu ar 127 punktiem, Farquharson ieņem trīspadsmito vietu ar 86 punktiem, bet Ārndts ieņem sešpadsmito vietu ar 54 punktiem.

Mans vīrs ir vīrieši

Pēc pagājušās nedēļas nogalē pārvarētās Austrijas Vācija ierindojās pirmajā un otrajā vietā uz goda pjedestāla, Toni Eggert un Sascha Behnken savā otrajā braucienā uzstādīja pasaules rekordu 38,249 sekundes un izcīnīja zeltu ar laiku 1 minūte 16,554 sekundes. Sudrabs tika vāciešiem Tobiasam Vendelam un Tobiasam Ārltam, kuri pie zelta pietrūka par sekundes piecsimtdaļām, uzrādot laiku 1:16,605. Austrijas komanda no Tomasa Geta un Martina Šepfa finišēja trešajā vietā pēc pirmās uz Eagles ar laiku 1:16.740.

ASV vīriešu dubultspēlēs Zaks DiGregorio no Midvejas, Masačūsetsas, un Šons Holanders no Leikplesidas otrajā spēlē ierindojās 12. vietā, galu galā ierindojoties 8. vietā. Dankans Sīgers no Leikplesidas un Dana Kelloga no Česterfīldas Masačūsetsā ieņēma 10. vietu.

Pasaules kausa kopvērtējumā vadībā ar 230 punktiem ir Gets/Šopfs, otrajā vietā ar 215 punktiem ir vācietis Egerts/Penkens, bet ar 204 punktiem seko austrietis Janiks Millers un Armīns Fraušers. Devītie ar 123 punktiem ir DiGregorio/Holanders, bet sešpadsmitie ar 56 punktiem ir Kellogs/Zēgers.

READ  Austrālijas atklātā čempionāta rezultāti | PTOP Jaunumi

Mans vīrs ir dāmas

Sieviešu dubultspēlēs tā bija cīņa līdz finišam, starp labāko trīs komandu pārsvaru tikai 0,056, bet vadībā izvirzījās itāļi Andrea Feters un Mariona Oberhofere. Vters/Oberhofers izcīnīja zelta medaļu ar laiku 1:17,912, savā otrajā braucienā nopelnot trases rekordu ar laiku 38,896. Pāris Pasaules kausa čempiones aizveda no Austrijas Selīnas Ērglas un Laras Keipas, kuras finišēja otrās ar laiku 1:17,953.

Starta rekordu laboja vācietes Džesika Degenharda un Šajena Rozentāla (3.368), nopelnot komandai bronzas medaļu ar laiku 1:17.968.

Britčers un Svīnijs no Team USA uzstādīja rekordu savā pirmajā braucienā, taču Itālijas komanda aizveda pārāk tālu. Amerikāņu duets finišēja otrais, bet nokrita uz ceturto vietu pēc problēmas, kas radās otrajā braucienā.

“Es vēlos, lai mēs varētu izveidot tīrāku trasi, bet šīs ir sacīkstes,” viņš teica. Sludinātājs teica. “Ir patīkami apzināties ātrumu, un esmu sajūsmā, ka varēšu doties ceļā un kāpt uz ledus Parksitijā.”

Šifons Forgans no Čelmsfordas, MA un Sofija Kirkbija no Reja Brūka ierindojās piektajā vietā. Meja Čana no Čikāgas (Ilinoisas štatā) un Reinēna Vīlere no Vaitsboro trases beigās piedzīvoja mokošu avāriju, taču tomēr pabeidza sacīksti un piezemējās septītajā vietā.

Pasaules kausa kopvērtējumā vadībā ar 285 punktiem ir Ēgls/Kips, kam ar 255 punktiem seko Feters/Oberhofers, bet ar 191 punktu seko Degenhards/Rozentāls. Viņiem seko amerikāņi ar Preacher/Sweeney piekto vietu ar 175 punktiem, Forgans/Kirkbijs ir sestais ar 143 punktiem, bet Čans/Vīlers ar 142 punktiem atrodas septītajā pozīcijā.

Komandu stafete

Vācija ieguva zeltu sezonas pirmajā komandu stafetē ar laiku 2:04.222, pārspējot savus konkurentus visās disciplīnās.

Latvija bija otrā, uzrādot laiku 2:04,369. Austrijas “Eagle” cieta noslīdējumā, bet Gatt/Schpf dubultspēļu komanda izcīnīja bronzu ar 2:04.949.

READ  Hokejs: Pohlkamp ir guvis panākumus, spēlējot ASV junioru izlases komandā - Brainerd Dispatch

West sāka ar stabilu tirdzniecības laiku ar Team USA, taču dažas nelielas Brečera kļūdas un spēcīga DiGregorio/Hollandera sērija saglabāja komandu pirmajā pieciniekā, un viņš finišēja piektais.

Nākamnedēļ, no 16. līdz 17. decembrim, Pārksitijā, Jūtas štatā, Pasaules kauss pirmo reizi kopš 2019. gada atgriežas ASV. Pasaules čempionāts ir paredzēts Oberhofā, Vācijā, 2023. gada 27.-29.