5 punkti Celebrini aizveda Kanādu uz uzvaru pār Latviju pasaules junioru čempionātā

Maklīns Celebrini zināja, ka Zviedrijā viņu daudz skatīs.

Domājams, ka labākā izvēle 2024. gada NHL draftā pat nepamirkšķināja.

Selebrīni guva vārtus un atdeva četras rezultatīvas piespēles no sākuma līdz beigām, Kanādai trešdien pasaules junioru čempionātā hokejā sagraujot Latviju ar 10:0.

“Izveidot šo komandu bija pagodinājums un bērnības sapnis,” sacīja 17 gadus vecais jaunietis no Vankūveras. “Es tikai cenšos to izbaudīt un darīt visu iespējamo, lai palīdzētu mums uzvarēt.”

Celebrini pieci punkti pietrūka līdz nacionālajam rekordam vienā mačā vecumā līdz 20 gadiem — šis rādītājs pieder sešiem spēlētājiem, tostarp Konors Bedārs 2023. gada pasākumā Halifaksā.

“Ir patiešām īpaši to darīt tik jaunā vecumā,” sacīja Metjū Vuds, kura vārtus un divas rezultatīvas piespēles aizēnoja viņa komandas biedrs. “Viņa ieradumi ir neticami, viņa prasmes ir neticamas.

“Īsts darījums.”

Kanādas labā pa diviem vārtiem guva Konors Gīks un Kārsons Rikopfs, bet Freizera Mintena un Breidena Jēgera kontā vārti un rezultatīva piespēle.

Ouens Allards un Metjū Poitrass pabeidza plūdus, bet Dentonam Matičukam un Tajam Nelsonam pa divām rezultatīvām piespēlēm.

Matīss Ruso atvairīja 22 atvairītus mazāk nekā 30 stundas pēc tam, kad Canadiens pirmajā mačā ar 5:2 uzvarēja Somiju.

Lenards Veldbergs, realizējot 31 metienu, ielaida septiņus vārtus Latvijas labā, kas savā pirmajā spēlē ar 6:0 zaudēja mājiniecei Zviedrijai, bet trešā perioda sākumā tika iedzīts. Aksels Ozols atvairīja septiņus no 10 metieniem pēc Feldberga apvērsuma.

“Tiešām labs sniegums,” sacīja Kanādas treneris Alēns Letangs. “Šīs ir dažas no grūtākajām spēlēm, kurās jums ir jāizturas emocionāli un jāpaliek garīgi iesaistītam.”

Kanāda ir 1. grupā ar somiem, zviedriem, latviešiem un Vāciju. Otro grupu veido ASV, Čehija, Slovākija, Šveice un Norvēģija.

READ  Nīderlandes un Latvijas spēles līdzjutēju izplatītās aerosola izsmidzināšanas izpēte

Meklējot trešo zelta medaļu pēc kārtas, neskatoties uz to, ka tai trūkst iespaidīga NHL talantu saraksta, ar Bedāru vadībā, Kanāda trešdienas spēlē piedalījās ar visu laiku 3:0 pret Latviju ar kopējo rezultātu 31:4, ieskaitot 16. 0 uzvara 2009. gada 26. decembrī.

Šovakar lietas nebija tik sliktas. Nav pārsteidzoši, ka latvieši nekad nebija tuvu.

Gīkijam kanādiešu spēka paņēmienā 5:19 sākās spēles sākuma perioda 5:19, kad viņš paņēma pirmo turnīru garām Feldbergam no aptuveni tās pašas vietas, kur viņš vienmēr beidz savu iesildīšanās rutīnu.

Pēc tam Ty Nelson tika atzīmēts kā galvenais, jo nometās ceļos viltus zvana rezultātā, kas izraisīja ilgu aizkavēšanos — Scandinavium Arena dīdžejs atskaņoja “What's Up?” Grupa 4 Non Blondes 1990. gados, kas ietver dziesmu tekstu “Kas notiek?” – kas galu galā noveda pie tā, ka pēc apledošanas video apskata aizsarga sods tika pilnībā noraidīts.

“Tas droši vien būtu pagriezies,” sacīja Letangs. “Bet jūs nekad nezināt, kāds ir viņu domāšanas process.”

Selebrīni savu otro rezultatīvo piespēli šajā periodā guva pie 7:11, kad viņš šķērsoja zilo līniju un pabaroja Jēgeru, kurš pirmais izšāva no cimda sāna.

Latvija vidusposma sākumā pārdzīvoja smagu 5 pret 3 cīņu, bet Alards guva savus otros vārtus, Kanādai joprojām vadībā ar vīrieša sitienu 1:30.

Rikopfs, kurš turnīru sāka kā 13. uzbrucējs, neskatoties uz to, ka 31 spēlē kopā ar Ontario hokeja līgas klubu Kičeneras Rangers guva 31 vārtus, guva savus pirmos vārtus, kad pie 4:46 viegli apspēlēja aizsargu un raidīja ripu tīklā. vadībā ar 4:0. Braukšana.

READ  Rahi un Manu ir Starptautiskās starta uzņēmumu asociācijas prezidenta kausa: The Tribune India finālisti

“Viņš ieguva 31 iemeslu, ” sacīja Geiki. “Vārtu guvējs.”

Celebrini palielināja pārsvaru līdz pieciem, kad viņš breikbumbas reizē guva savus otros vārtus pēc Vuda perfektas piespēles un ar “backhand” uzvarētāju 10:56.

“Es to aicināju, bet tas nonāca tieši manā lentē,” sacīja Celebrini. “Es nezinu, kā viņš to ieguva no manis.”

Tad slūžas patiešām atvērās.

Mintens Vuds trešā perioda sākumā guva divus vārtus, lai iedzītu Feldbergu, pirms Gickie un Rykopf dubultoja savu rezultātu, savukārt Celebrini guva piekto punktu pret Kanādu, kas beidzās ar Kanādas uzvaru ar 9:0.

Puatrass guva 10. vārtus, kad bija atlikušas deviņas minūtes, kad sarkanā tērptā publika vēlā vakarā Gēteborgā dziedāja tribīnēs.

“Ir jūtama lepnuma sajūta,” sacīja Celebrini. “Īpaši atbalstam.”

Spiediena nav

Šie fani arī zina, ka viņiem ir īpašs spēlētājs.

“Ir spiediens, līdz jūs uzkāpjat uz ledus, un tad tas ir tikai hokejs,” piebilda Celebrini. “Man vienkārši patīk spēlēt savu spēli un spēlēt ar saviem komandas biedriem.

“Viņi padara to jautru. Jūs par to visu aizmirstat.”

Tā bija nakts, kuru viņš drīz neaizmirsīs.

Kanāda atzīmē vārtus ar Ņūfaundlendas dziesmu

Team Canada jau otro gadu pēc kārtas ar Ņūfaundlendas dziesmu svin savus mērķus pasaules junioru čempionātā hokejā.

Grupas Great Big Sea dziesma “An Ordinary Day” otrdien skanēja piecas reizes no skaļruņiem Gēteborgā, Zviedrijā, kad Kanādas komanda ar 5:2 uzvarēja Somiju.

Skots Salmonds, Hockey Canada izpilddirektors, sacīja, ka spēles tribīnēs bija aptuveni 3500 kanādiešu, un daudzi no viņiem pielēca un dziedāja, kad tika atskaņota melodija.

Viņš saka, ka optimistisko, tradicionālo rokdziesmu ieteica komandas ārsts RJ McKenzie, kurš nāk no Bretonas raga, Jaundienvidvelsā.

READ  Pekinas Olimpiskās spēles — ko skatīties no 15. līdz 16. februārim: kalnu slēpošana, hokeja ceturtdaļfināli, ātrslidošana | kanāls, straume, laiks

Salmonds saka, ka dziesmu atlase tiek uztverta ļoti nopietni, un šogad režisori un citi darbinieki pavadīja apmēram divas nedēļas, izsijājot pretendentus, pirms piekrita “Parastajai dienai”.

Pagājušajā gadā Team Canada izmantoja Ņūfaundlendas un Labradoras grupas The Fables dziesmu “Heave Away”, un līdz turnīra beigām tā Spotify Viral 50 Canada topā pacēlās uz 12. vietu.

Vācija apdullina Somiju

Iepriekš Veits Osvalds divreiz guva vārtus, ieskaitot iespējamo uzvarētāju, Vācijai pārspējot Somiju, uzvarot ar 4:3.

Osvalds viens pats ielauzās tīklā pēc tam, kad somu aizsargs Jesi Pulkinens zaudēja savu pārsvaru uz ledus un nokrita.

Vācu uzbrucējs pēc tam raidīja bumbu garām vārtsargam Niklasam Cocu, līdz 2. puslaika beigām 5:22.

Vārtus guva arī Romāns Kehters un Niklass Hūbners, bet 40 reizes atvairīja Filips Dītls Vācijas labā (1:0), kas pirmo reizi pasaules junioru čempionātā pārspēja Somiju.

Somija ir publicējusi bilanci 25:0 ar vārtu starpību 141:31 pret vāciešiem kopš atklāšanas turnīra 1977. gadā.

Arī Slovākija ar 3:0 uzvarēja Šveici, kad vārtsargs Adams Gagans atvairīja 36 reizes, bet Jiri Kuličs un Eduards Sale katrs guva “hat-trick”, Čehijai ar 8:0 pārspējot Norvēģiju.