Velsa turpina spēcīgo kvalifikācijas turnīra sākumu ar uzvaru pār Latviju

Kīfers Mūrs svin Velsas vārtu guvumu Eiro 2024 kvalifikācijas spēlē pret Latviju (Niks Pots/PA) (PA Wire)

Velsas futbols Viņi turpināja savu daudzsološo startu Euro 2024 kvalifikācijā ar smagu uzvaru 1:0 pār Latviju Kārdifā.

Kīfera Mūra sitiens ar galvu, viņa desmitie vārti, nodrošināja Velsai vērtīgu uzvaru, izcīnot četrus punktus pirmajās divās spēlēs.

Velsai bija daudz iespēju padarīt savu vakaru ērtāku pret pretiniekiem, kas ierindoti starp zemākajiem Eiropā.

Taču Velsas treneris Robs Peidžs būs apmierināts ar to, ko daudzi uzskata par labāku startu pirms jūnija kvalifikācijas spēlēm pret Armēniju un Turciju.

Velsa bija uz augšu pēc tam, kad Neitana Brodheda vārtu guvums pārtraukuma laikā panāca neizšķirtu 1:1 savā kvalifikācijas pirmajā spēlē izbraukumā pret Horvātiju.

Taču nesenais Velsas rekords ir drūms: tikai divas uzvaras 14 mačos un pēdējā Pasaules kausa finālā pret Ukrainu jūnijā.

Tā kā Bens Deiviss un Brennans Džonsons atkal tika izslēgti savainojuma dēļ, Peidžs izvēlējās to pašu komandu, kas bija satriecoša Pasaules kausa pusfinālistiem Splitā.

Latvija bija ļoti atšķirīga no piedāvājuma, ar kuru sestdien tikās Velsa, 133. vietā FIFA rangā un 105. vietā apsteidzot Dragons, kurai arī bija priekšrocība pārdot Kārdifas pilsētas stadionu aiz sevis.

Pūļa ietilpība 32 806 tika godināta Gerets Beilskurš janvāra karjeru pabeidza kā komandas visvairāk spēlējošais spēlētājs un rekordists pirms spēles sākuma.

(Getty Images)

Beils tika pagodināts ar šovu laukumā un bija manāmi emocionāls, uzrunājot līdzjutējus un pateicoties viņiem par iespēju spēlēt “pasaules labāko fanu” priekšā.

Bijušajai Madrides Real zvaigznei un Velsas kapteinim nekad iepriekš nebija laika ieņemt savu vietu Daniels Džeimss Viņš pa kreiso malu atrāva garām Robertam Savaļņikam.

READ  Eternals 2021 bezmaksas lejupielāde YTS Torrent tiešsaistē Yify filmas

Mūrs ļāva savam centrējumam uzskriet Vilsonam un labi ar kājām atvairīja vārtsargu Pāvelu Šteinbauersu, lai Velsai liegtu perfektu startu.

Vilsons, neskatoties uz mazo spēles laiku “Fulham” laukumā, bija ass pa velsiešu labo malu, taču Latvija dziļi aizsargājās un noturēja mājiniekus rokas stiepiena attālumā.

Latvija bija arī noderīgs fokusa punkts 6 pēdu 5 collu garajam uzbrucējam Robertam Oldrikesam un traucēja stūros, Denijs Vords vispirms noliedza Marķīzu Usu ar izplesto čaulu un pēc tam ietriecās Kristoferā Tupersā.

Vladislava Gutkovska sitiens lika arī Vordam pāri vārtiem, bet Velsa – ar kapteini Ārons Remzijs Rotaļlietu industrijā viņa strādā dziļākā lomā – pamazām sāk saglabāt spiedienu un modes mēģinājumus.

Mūrs pazibēja platumā no 25 jardiem, un Neko Viljamss un Ītans Ampadu ar labām pūlēm bija tikai tālu no distances.

Vārti, pēc kādiem Velsa ilgojās, tika gūti četras minūtes pirms puslaika, kad Remzijs un Džeimss veikli saspēlēja.

Džeimss Mūrs pielika viņu pie tālā vārtu staba, un “Bournemouth” uzbrucējs ar spēcīgu sitienu ar galvu raidīja garām Steinborzam un savā pozīcijā.

Vilsons pārbaudīja Šteinbauersu, un vārtsargs uz brīdi labāk atvairīja pēc pirmā puslaika, pagriežot Viljamsa nežēlīgo sitienu pa vārtu pārliktni.

Šteinbauers atkal piecēlās, lai izjauktu Vilsonu, bet Vords turējās pie kājas otrā galā, lai neļautu Gutkovskim panākt izlīdzinājumu pēc tam, kad uzbrucējs veica precīzu skrējienu garām Džo Rodonam.

Latvija izdarīja vēlu spiedienu un uztrauca savus līdzjutējus, taču Velsa noturēja pirmo uzvaru 10 mačos.