Vācija izdzīvo un beidz Latvijas iedomāto gājienu

Vācietis Morics Vāgners izsit bumbu.

Philstar.com/Martins Ramoss

MANILA, Filipīnas – Latvijas Pelnrušķītes skrējiens beidzās pēc tam, kad komanda trešdien Pasay City arēnā Mall of Asia arēnā piedzīvoja neveiksmi 81:79 pret Vāciju, izstājoties no FIBA ​​Pasaules kausa izcīņas.

Spēlei atrodoties vadībā ar 81:79, pēc latvieša Artūra Žagara izspēles 33 sekunžu laikā superzvaigzne Deniss Šrēders netrāpīja pārliecinošā sitienā, kad bija atlikušas septiņas sekundes.

Dāvis Bertāns, kurš bija karsts visu spēli, satvēra atlēkušo bumbu un aizskrēja uz otru galu, mēģinot realizēt trīspunktnieku no aiz loka.

Viņa mēģinājums uzvarēt mačā izpalika, ļaujot Vācijai izglābties līdz ar uzvaru un iekļūt pusfinālā pret ASV.

Vāciešiem vadībā ar tikai trīs punktu pārsvaru ar 62:59, ceturtajā ceturtdaļā viņi uzbruka Latvijai un pēc 8:0 izgājiena panāca 11 punktu pārsvaru ar 70:59.

Puslaiku no soda metienu līnijas pārtrauca Rolands Šmits, samazinot deficītu līdz 10.

Reklāma

Ritiniet, lai turpinātu

Kad brāļi Francs un Morics Vāgneri guva četrus punktus pēc kārtas, Latvija atspēlējās un pēc Smita hat-trick līdz spēles beigām devās 9:0, samazinot deficītu līdz pieciem punktiem 74:69.

Šroders, kurš cīnījās visas spēles garumā, guva piecus punktus pēc kārtas, noturot Latviju vadībā ar 79:69, kad bija atlikušas nepilnas trīs minūtes.

Latvija samazināja deficītu līdz diviem – 79:77, pēc tam, kad Artūra Žagara izspēlē ar 8:0 panāca 1:11.

Daniels Teiss realizēja divus soda metienus, kad līdz spēles beigām bija atlikuša nepilna minūte, nodrošinot Vācijai četru punktu pārsvaru. Žagars vēlreiz piespēlēja bumbu nākamajā ieskaitē, panākot vienu ieskaites punktu – 81:79, kas izveidoja pēdējo posmu.
Latvija priekšlaicīgi izvirzījās vadībā ar 10 punktu pārsvaru, uzvarot Vācijas turnīra rezultatīvāko spēlētāju veterānu Šrēderu.

READ  Otavas 67 treneris Andrē Taurīni, GM Džeimss Boids parakstīja līgumu uz sešiem gadiem

Bo Vācija atrada savus uzbrukumus citur, jo Andreas Obst, Franz un Johannes Thiemann nesa vārtu gūšanas slodzi.

Francs spēli pabeidza ar 16 punktiem, kamēr Obsts guva 13 punktus.

Zagars zaudējumā guva 24 punktus, bet Bertāns, kurš spēlē NBA komandā Oklahomsitijas Thunder, finišēja ar 20 punktiem. Visi pēdējā mēģinājumi no laukuma, izņemot divus garām, bija trīskārši.

Savukārt Šroders lielāko mača daļu redzēja, ka viņa sitieni krita. Viņš finišēja ar deviņiem punktiem, kas ir viņa sliktākā spēle šajā turnīrā, šaušanā 4 no 26.

Pusfināla spēle starp Vāciju un ASV tiks aizvadīta piektdien.

Tikmēr Latvijai klasifikācijas kārtā, kas nosaka turnīra piekto un astoto numuru, tiksies ar Itāliju.