Turks cenšas pēc kārtas izcīnīt uzvaras 2024. gada Eiropas Nāciju kausa kvalifikācijas spēlē pret Velsu

Turcijas futbola izlase pirmdien tiksies ar Velsu.

Kamēr Turcijas komanda savā iepriekšējā spēlē piektdien tika pie uzvaras pār Latviju pēdējā minūtē, Velsas Dragons Kārdifā savā laukumā ar 4:2 cieta pazemojošu sakāvi pret Armēniju.

Uzvarot Latviju, Turcija ierindojās D grupas galvgalī, apsteidzot grupas favorīti Horvātiju, kas pēc iekļūšanas Nāciju līgas finālā nepiedalījās šajā Eiropas čempionāta kvalifikācijas kārtā.

Neskatoties uz to, ka ir jāaizvada par vienu spēli vairāk nekā 2022. gada Pasaules kausa vicečempioniem, Kontza vīri cenšas gūt labumu no pēdējā brīža uzvaras pār Latviju gūto impulsu, gatavojoties cīņai pret Velsu.

Savukārt Velsa piektdien ar 4:2 zaudēja Armēnijai. “Dragons” Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā savā laukumā nepārspēti palika 12 mačos pēc kārtas, kas ir rekords, ko iepriekš uzstādīja pašreizējais menedžeris Robs Peidžs.

Armēnija noslēdza Velsas deviņu uzvaru un trīs neizšķirtu sēriju, lai gan Daniels Džeimss atklāja rezultātu desmitajā minūtē.

Šī sakāve liedza Velsai nodrošināt augstāko vietu grupā, apsteidzot potenciālās konkurentes Turciju un Horvātiju, kuras Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā nepiedalīsies līdz septembrim.

Zaudējums mačā pret Turciju Peidžas komandai no sāncenšiem atpaliktu par pieciem punktiem, tādējādi apdraudot Velsas izredzes tikt tālāk, jo kvalifikācijas beigās varētu tikt tālāk spēcīga Horvātija.

Paredzams, ka Turcijas komandas kapteiņa vietu saglabās Hakans Čeloglu, kurš, neskatoties uz centieniem Čempionu līgā aizvadītajā sestdienā Milānas Inter sastāvā, nospēlēja visas 90 minūtes.

Kamēr Irfans Kans Kahveci guva uzvaras vārtus pret Latviju, viņam var nākties ieņemt vietu uz rezervistu soliņa, priekšroka dodama Keremam Akturkoglu kā sākumsastāva spēlētājam.

Cengiz Under, neapšaubāmi labākais Turcijas spēlētājs kvalifikācijas turnīrā, piektdien atrada vārtus un, visticamāk, saglabās savas pozīcijas labajā malā.

Velsas nometnē Kīfera Mūra atstādināšana par vardarbīgu uzvedību veicinās izmaiņas uzbrukumā, un Brennans Džonsons būs potenciāls komandas centra uzbrucēja iesācējs.

READ  Pasaules jauniešiem Kanādā ir liela profesionālā pieredze

Deivids Brūkss pirmo reizi atgriezās komandā kopš 2021. gada oktobrī, kad viņam tika diagnosticēta 2. stadijas Hodžkina limfoma.

Piektdien viņš uz 20 minūtēm uzstājās otrajā puslaikā un varētu būt sākumsastāva uzbrūkošais pussargs.

Mača atslēga būs Türkiye spēja kontrolēt bumbu un radīt vārtu gūšanas iespējas. Turcijas izlase var lepoties ar vairākiem talantīgiem uzbrūkošajiem spēlētājiem, kuriem būs jārāda labākais sniegums, lai nodrošinātu uzvaru, vēsta sportsmole.co.uk.

Velsai būs jāparāda spēcīgas aizsardzības prasmes un jāierobežo Türkiye izredzes. “Dragons” komandai ir atzīstams mājas spēļu rekords kvalifikācijas mačos, un viņi centīsies turpināt panākumus pirmdien.

Astotā tikšanās

Tikšanās Samsunā būs astotā Turkiye un Velsas tikšanās.

Iepriekšējos mačos valstsvienībai bija divas uzvaras, četras neveiksmes un viens neizšķirts.

Pēdējā tikšanās starp Al-Hilal Stars un Velsu notika 2021. gada 16. jūnijā, 2020. gada Eiropas čempionāta (Euro 2020) laikā. A grupā Velsa uzvarēja ar rezultātu 2:0 mačā, kas notika Baku. Azerbaidžānas galvaspilsēta. .

Atlikušajās septiņās spēlēs, kurās ietilpa Eiropas čempionāts, Pasaules kausa kvalifikācijas spēles un Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles, Al-Hilal-Star spēja gūt septiņus vārtus. Tomēr pret saviem pretiniekiem viņi kopā ielaida 12 vārtus.