Turcija pārsteidz Nīderlandi, kas sāk lidot Pasaules kausa kvalifikācijā

Turcija guva izšķirošo uzvaru ar 4-2 pār Nīderlandi, trešdienas vēlā sākumā uzsākot FIFA pasaules kausa izcīņas Kataras 2022 kvalifikācijas turnīru.

Turcijas veterāns uzbrucējs Buraks Yilmazs, kurš spēlē Francijas komandā “Lille”, guva “hat-trick”, savukārt izcilais “Trabzon Sport” vārtsargs Ugurkan Çakır mirdzēja pēdējā minūtē – atvairot pēdējās minūtes soda sitienu Stambulas Ataturka olimpiskajā stadionā.

Pirmos vārtus Yilmaz guva 15. minūtē un 20 minūtes vēlāk no soda sitiena atzīmējās. Pirmais puslaiks noslēdzās ar 2: 0 par labu Al-Hilalam.

Turcija arī otrajā puslaikā veica lielisku sākumu, pateicoties itāļu giganta AC Milan pussarga Hakana Celhanoglu vārtiem 46. minūtē.

Nīderlande ieguva Lifeline ar diviem vārtiem pēc kārtas 75. un 76. minūtē, izmantojot Deiviju Klasenu un Luuku de Jongu, panākot rezultātu līdz 3-2.

Tomēr Burakam Yilmazam bija citas idejas. Viņš atkal atgriezās centra posmā 81. minūtē, izdarot nevainojamu brīvsitienu, panākot laukuma saimnieku 4-2.

Šovakar vārtsargs Žakljē izdarīja iespaidīgu atvairījumu, tieši pirms mača beigām liedzot soda sitienu Memfisam Depai un Nīderlandei.

Nīderlandiešu šausmas

Sakāve nozīmēja briesmīgu sezonas sākumu Nīderlandei, kas nespēja kvalificēties Euro 2016 vai Pasaules kausa izcīņai 2018, bet bija viena no favorītēm pirms šogad atliktā Euro 2020 fināla.

“Drīz pēc tam, kad pēc stūra sitiena mēs prasījām sodu, un mēs zaudējām uzmanību, viņi atbildēja un guva vārtus,” NOSTV sacīja Nīderlandes kapteinis Jorginho Wijnaldum.

“Mēs sākām otrajā puslaikā bez attaisnojuma.”

Tā bija Turcijas otrā uzvara pēc Nīderlandes pēc uzvaras 2015. gadā ar 3: 0, pateicoties Oguzana Oziakopa, Ardas Turanas un Buraka Jilmaza vārtiem, kas viņiem palīdzēja kvalificēties Eiropas čempionātam apelsīnu priekšā.

No otras puses, nīderlandieši tagad ir zaudējuši četrās no pēdējām deviņām Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēm, kas bijuši nepārspēti 34 iepriekšējos šāda veida mačos.

READ  Latvija galvaspilsētā nomet padomju laika pieminekļa obelisku - WSB-TV 2

Maču vadīja angļu tiesnesis Maikls Olivers, kuru pavadīja Stjuarts Burts un Saimons Benets. Pols Tjernijs bija ceturtais gubernators. Pirmais mačs Al Hilal komandai bija 2021. gadā un 587 oficiālais mačs valstsvienībai.

Turcija savā veidā saskaras ar Hālandi

Sestdien Malagā, Spānijā, Turcijai pretī stāsies Norvēģija, jo COVID-19 ierobežojumi uzņēmējā valstī. Norvēģija atbalstīs savu superzvaigžņu uzbrucēju Erlingu Halandu, kurš Vācijas Bundeslīgā Dortmundes Borussia sastāvā 21 mačā ir guvis 21 vārtus.

Pēc tam tā nākamajā otrdienā Stambulā uzņems Latviju.