Swatik un Gauff zaudē Austrālijas atklātajā čempionātā. Korda 1. Slam QF

MELBURA, Austrālija (AP) — Igai Svjatekai pagājušajā sezonā likās diezgan viegli — divi Grand Slam tituli, astoņi tituli kopumā, 37 uzvaru sērija un ilga palikšana pasaules ranga 1. vietā.

Šie sasniegumi ir likuši ikvienam sagaidīt pastāvīgu izcilību no Swiatek, ar ko viņa neko nevar darīt. Viņi arī ir mainījuši veidu, kā viņa risina lielos brīžus, un viņas zaudējums Vimbldonas čempionei Jeļenai Rybakinai svētdien Austrālijas atklātā čempionāta ceturtajā kārtā ar 6:4, 6:4 lika Svjatekai aizdomāties, vai viņai ir jāpārvērtē sava perspektīva.

“Man šķita, ka esmu spēris soli atpakaļ attiecībā uz veidu, kā es tuvojos šiem turnīriem, un, iespējams, es būtu gribējis, lai būtu nedaudz grūtāk. Tāpēc es mēģināšu nedaudz vairāk atpūsties,” sacīja Sviateks. “Es jutu spiedienu, un es jutu “es negribu zaudēt”, nevis “es gribu uzvarēt”.

Līdz ar to Melburnas parkā ceturtdaļfinālā nebūs cīņas starp Swiatek un 7. vietu esošo Koko Gofu. Tā vietā Ribakina tiksies ar 2017. gada Francijas atklātā čempionāta čempioni Jeļenu Ostapenko, kura ar 7-5, 6-3 uzvarēs pret Gofu, ar iespēju pusfinālā.

“Es viņu atstāju zem liela spiediena,” sacīja Ostapenko.

Pievienojiet Sviateka zaudējumu 1. nedēļai, ko izgāja Ons Džabeurs, Rafaels Nadals un Kaspers Rūds, un šis Austrālijas atklātais čempionāts iezīmē pirmo Grand Slam turnīru atklātajā ērā, kas sākās 1968. gadā, ar diviem labākajiem izliktajiem. pirms ceturtdaļfināla.

Citā sieviešu turnīrā svētdien ar trešo numuru izliktā Džesika Pegula Austrālijā trešo gadu pēc kārtas iekļuva ceturtdaļfinālā, ar 7:5, 6:2 uzvarot 2021. gada Francijas atklātā čempionāta čempioni Barboru Krejkovu, un gaida mača vakara uzvarētāju. divi. – toreizējā Austrālijas atklātā čempionāta čempione Viktorija Azarenka un neizsētā Džou Lina.

READ  Ziņojums: Vācija aizliedz Igaunijas ieroču eksportu uz Ukrainu Ziņas | DW

Ar 22., 23. numuru izliktā Ribakina, kas pārstāv Kazahstānu, ar 17. numuru, Ostapenko, 25. no Latvijas, tik tālu Melburnā tikusi pirmo reizi.

sacīja 18 gadus vecais Gofs no Floridas, kurš pagājušā gada jūnijā Francijas atklātajā čempionātā ierindojās vicečempionā pret Svateku.

“Bija bumbiņas, kuras es iesitu dziļi, un viņa tās iesita pa līniju un sita dziļi, atkal un atkal,” sacīja Gofa, kura preses konferences laikā nosusināja asaras. “Tā ir tikai viena no tām dienām, kas negāja savu ceļu un gāja savu ceļu.”

Viena atslēga: Ostapenko devās 3 pret 3, lai pārvērstu savas breika iespējas, un Gofa šādās situācijās bija tikai 1 pret 8.

Tikmēr Rybakina izmantoja savu lielo servi, lai atspēlētu pusduci dūžu, kas ir daļa no viņas kopējā 24:15 pārsvara pret Svjateku.

Vīriešiem 22 gadus vecais amerikānis Sebastjans Korda, kura tēvs Pīters uzvarēja 1998. gada Austrālijas atklātajā čempionātā, sasniedza savu pirmo Grand Slam ceturtdaļfinālu, ar 3-6, 6-3, 6-2 uzveicot 10. numuru Hubertu Hurkaču. 1-6, 7-6 (10-7), neizsētais Džerijs Liška pārspēja 6.numuru Fēliksu Ožeru-Aliasīmu ar 4-6, 6-3, 7-6(2), 7-6(3) un Nr. 18 Kārena. Hačanovs ar 6:0 6:0 7:6 (4) uzvarēja 31. numuru Jošihito Nišioku.

Korda tagad tiksies ar Hačanovu, savukārt Lehecka tiksies ar 3. numuru Stefanosu Cipasu vai 15. numuru Janniku Seneru.

Līdz svētdienai Svjateks un Gafs nedēļas garumā izskatījās diezgan pārliecinoši, uzvarot katrā setā. Sviateks zaudēja tikai 15 spēles, bet Gofs tikai 19, trijos startos.

“Protams, kad jūs spēlējat pret 1. numuru, es domāju, ka jums tiešām nav ko zaudēt. Es zināju, ka man ir jābūt agresīvam jau no pirmās bumbas, jo viņa ir lieliska stūmēja un viņa ļoti labi aizsargājas,” sacīja Rybakina. Tāpēc es tikai mēģināju viņai uzbrukt no bumbas. Pirmkārt, tas faktiski strādāja.

READ  Banku lobijs saka, ka Budžeta komisijas priekšsēdētāja vārdi grauj Latvijas reputāciju

Viņas 25. vieta neatbilst viņas spējām vai rezultātiem, jo ​​viņas visas Anglijas klubu čempionāts jūlijā neieguva reitinga punktus. WTA un WTA turnīri bloķēja visus punktus Vimbldonā 2022. gadā pēc tam, kad All England Club aizliedza spēlētājām no Krievijas un Baltkrievijas piedalīties saistībā ar iebrukumu Ukrainā.

Ribakina, kura dzimusi Maskavā, bet spēlējusi Kazahstānas izlasē kopš 2018. gada, kad šī valsts piedāvāja finansējumu viņas tenisistes karjeras atbalstam, sacīja, ka viņas pašreizējais augums “mani netraucē, jo ir pagājuši jau seši mēneši”, taču atzina, ka tas ir arī nesniedz nekādu motivāciju.

Neskatoties uz viņas galvenās čempiones statusu, Rybakina tomēr nav bijusi uzmanības centrā: viņas pirmās kārtas spēle Melburnas parkā tika sastādīta pagājušajā pirmdienā Little 13; Viņas mačs pret divkārtējo slam turnīra čempioni Garbinje Mugurusu bija vismaz US Open 4. kortā.

Taču viņas spēle ir pelnījusi lielāku uzmanību, jo tajā vienu maču pēc 2022. gada Austrālijas atklātā čempionāta vicečempiones Danielas Kolinsas uzvaras tika nokauta Sviateka.

Swiatek nebija labākajā formā, un Rybakina ar to bija daudz ko darīt. Atvēršanas posmā Swiatek iebrauca ar 40, bet tika salūzis. Nākamajā dienā Swiatek pie rezultāta 15:40 noturēja divas breikbumbas, taču tā arī nespēja gūt vārtus. Tātad sākumā, kamēr rezultāts beidzās ar 2:2, varēja būt 4:0 Swiatek labā, un viņa secību nosauca par “nedaudz kaitinošu”.

Rybakina galu galā nosūtīja šo iemīlējies, sasniedzot 183 km/h ātruma dūzi, un arī viņas bīstamā bekhenda bija ļoti noderīga: pirmajā setā viņa guva sešus uzvarētājus no šī spārna, salīdzinot ar nulli Svjatekai. .

Otrajā setā Swiatek, šķiet, atgriezās uz pareizā ceļa, panākot 3:0. Taču šis rallijs bija īslaicīgs, un Rybakina mačā guva sešus no pēdējiem septiņiem sitieniem.

READ  Iestudējums: Latviešu animācijas režisors Kārlis Vītols gatavojas Ziemeļzvaigznei