Pusfinālā: Zviedrija izslēdz somus ar vēlu Sternborg vārtus

Viktors Sternborgs guva vārtus ar īsu sitienu, kad bija atlikušas 65 sekundes. Zviedrija pirmdien Monktonā notiekošā pasaules junioru hokeja čempionāta ceturtdaļfināla spēlē ar 3:2 uzvarēja sāncensi Somiju. Piezīme:

Somija trešajā mačā izvirzījās vadībā ar 2:1, kad Niko Houtanens noslēdzošajā freimā guva nedaudz vairāk par četrām minūtēm.

Spiežot panākt izlīdzinājumu, Zviedrija panāca izlīdzinājumu, kad Leo Karlsons guva savus otros vārtus mačā, kad bija atlikušas nepilnas četras minūtes.

Somijai bija iespēja atgūt vadību, kad zviedrs Fabians Līzels tika sodīts par pārāk neatlaidību, līdz pamatlaika beigām bija mazāk nekā divas minūtes. Taču tā vietā “Stjernborg” izcīnīja ripu centra ledū pēc tīras zviedru ripas, pēc tam slidoja pats un ar uzvaras vārtiem pārspēja somu vārtsargu Jani Lampinenu.

Trešdienas pusfinālā Zviedrija tiksies ar Čehiju, kas ar 9:1 uzvarēja Šveici.

Pārējos ceturtdaļfinālos pirmdien ASV tiksies ar Vāciju, bet čempione Kanāda tiksies ar Slovākiju.

Tikmēr Latvija labākā pret trim izkrišanas sērijas atklāšanas spēlē ar 5-2 uzvarēja Austriju.

Kuličs pastaigājas pa Čehiju

Jiri Količs guva divus vārtus un veica divas rezultatīvas piespēles Čehijas uzvarā ar 9:1 pār Šveici.

Ar diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli atzīmējās Marsels Marsels, bet divreiz atzīmējās Gabriels Storks.

Čehijas izlases labā vārtus guva arī Peters Hauzers, Davids Gerečeks un Eduards Sals, kuri guva deviņus vārtus pēc kārtas pēc tam, kad pēc 22 sekundēm mača rezultātu atklāja šveicietis Luiss Robens.

Čehija, kura ceturtdaļfinālā ieņēma pirmo vietu pēc priekšsacīkšu kārtas noslēguma ar 10 punktiem, pārspēja šveicietes ar 28:18.

Latvija cenšas palikt aktuāla

Emīls Vikaktiņš divreiz meta pa vārtiem, bet Bogdans Hodass guva vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, Latvijai sperot soli starp pasaules junioru izlasēm, uzvarot Austriju ar 5:2.

READ  Vācija atklāj bobsleja pasaules ar dubultzeltu; Sudraba Kailija Hamfrija

Latvijas labā vārtus guva arī Dans Lukmilis un Sandis Vilmanis, kas ar 46:13 pārspēja Austriju.

Austrijas labā vārtus guva Luka Auers un Vincens Rors.

Abas komandas trešdien tiksies atkārtoti. Regulu sērijas uzvarētājs noskaidrosies nākamā gada junioru pasaules čempionātā Gēteborgā, Zviedrijā, bet zaudētājs izkritīs uz A divīzijas A grupu.