Pasaules vīriešu hokeja čempionātā Kanāda uzvar Somiju, Zviedrija uzvar Latviju, bet Šveice uzvar Dāniju

Čempionu aizstāvošajai Kanādai nācās atgūties no agras bailēm, pirms sestdien ar 5:3 uzvarēja Somiju, izcīnot piekto uzvaru piecās spēlēs pasaules hokeja čempionātā.

Kapteinis Džons Tavaress ar savu otro rezultatīvo piespēli ar savu otro piespēli panāca 8:28, atrodot Brendonu Heigelu pie kreisā vārtu staba un ielidoja vārtos. Šis bija tikai otrais metiens pa Kanādas vārtiem šajā periodā.

Dosons Mersers to pabeidza ar tukšiem vārtiem, kad bija atlikušas 20 sekundes.

Kanāda pievienojās Šveicei A grupā otrajā vietā, par punktu atpaliekot no līderes Čehijas. Visas trīs vietas izslēgšanas spēļu kārtā ir noslēgtas.

Tāpat Kanādas izlasē Ouens Pauers guva vārtus un pievienoja divas rezultatīvas piespēles, Dilans Kazinss izcēlās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli, bet atzīmējās Brendons Tanevs. Džordans Biningtons apturēja 29 metienus.

Somijas labā divus vārtus guva Džese Puljuarvi, bet otrus Valteri Puustinens.

Kanāda pirmā perioda sākumā atpalika par diviem vārtiem pēc tam, kad Somija divreiz guva vārtus 2:16. Puljujarvi 1:35 pēc atlēkušās bumbas guva vārtus, un Puustinens spēka paņēmienu dubultoja.

Kanādai bija nepieciešamas 97 sekundes, lai panāktu neizšķirtu 2.

Endrjū Mangiapane pārņēma bumbu aiz vārtiem, pēc tam piespēlēja Kozensam, lai gūtu vārtus. Pēc tam Tavaress ieņēma bumbu savā laukumā, pēc tam noslidoja pa kreiso flangu, pēc tam piespēlējot Brendonam Tanevam, panākot izlīdzinājumu.

Čehija ar 4:1 pārspēja bezuzvarējušo Lielbritāniju, Lukasam Sedlakam gūstot divus vārtus un rezultatīvu piespēli, bet kapteinim Romānam Červenkam atdeva četras rezultatīvas piespēles.

Zviedrija guva svarīgus 5 minūšu vārtus, pēc tam 26 sekunžu laikā perioda vidū guva trīs vārtus, atraujoties no Latvijas, izcīnot uzvaru ar 7:2, kas nodrošināja vietu izslēgšanas spēļu kārtā.

READ  Frapparts beidz 92 gadus ilgo gaidīšanu uz sieviešu tiesnesi Pasaules kausa izcīņā vīriešiem

Zviedrijas izlase, kas turnīrā neatpalika, piecu maču laikā saglabāja savu perfekto rekordu otrās grupas vadībā.

Otrajā grupā Latvija Ostravā panāca neizšķirtu 2:2, taču nespēja gūt panākumus pēc tam, kad Rasmuss Dalins saņēma piecu minūšu pārkāpumu un apsūdzību par spēles pārkāpumu. Rezultātu Zviedrijas labā pirmajā puslaikā atklāja aizsargs.

Pēc tam Fabians Zeterlunds 17 sekunžu laikā divreiz guva vārtus. Deviņas sekundes vēlāk vārtus guva pussargs Džoels Eriksons Eks, panākot rezultātu 5:2. Markuss Johansons atzīmējās ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

Prāgā Šveice ar 8:0 pārspēja Dāniju. Malējais uzbrucējs Kevins Fiala guva divus vārtus un atdeva rezultatīvu piespēli.

Rezultātu atklāja pussargs Niko Hišjē un pievienoja divas rezultatīvas piespēles, radot dāņus briesmas neizņemt vadību.

Otrajā grupā Vācija ar 4-2 uzvarēja Poliju, kas neguva nevienu uzvaru, izcīnot savu ceturto uzvaru, bet Slovākija guva ceturto uzvaru, sagraujot Franciju ar 4-2, pakāpjoties uz trešo vietu, par punktu atpaliekot no Vācijas, kas ir. otrajā vietā.