Pasaules kausa ceturtdaļfinālā iekļūst Vācija, Slovēnija, ASV un Lietuva

Pasaules kausa ceturtdaļfinālam kvalificējas Luka Dončičs un Slovēnija. Kā arī ASV, Vācija un Lietuva.

No miksa: Olimpiskās bronzas medaļas ieguvēja Austrālija.

Puse no Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfināla norises vietām tagad ir izlemta, jo šīs četras valstis piektdien uzvarēja pirmajās spēlēs otrajā kārtā, nodrošinot vietu izslēgšanas turnīrā. Ceturtdaļfināla otrā puse izšķirsies svētdien, pēc četrām uzvarētāju savstarpējām spēlēm.

ASV desmitajā grupā ar 85:73 uzvarēja Melnkalni, bet šīs grupas pēdējā mačā Lietuva ar 92:67 pārspēja Grieķiju. Gan amerikāņi, gan Lietuva šobrīd ir vadībā ar 4:0; Grieķija un Melnkalne piedzīvoja zaudējumu ar 2-2 un nespēj noķert līderes, ja šīm komandām otrajā kārtā atlicis viens mačs.

Divas labākās komandas katrā no četrām četru komandu grupām otrajā kārtā iekļūst ceturtdaļfinālā.

K grupas otrās kārtas mačos piektdien Slovēnija ar 91:80 uzvarēja Austrāliju, bet Vācija ar 100:73 uzvarēja Gruziju. Šie rezultāti kaut kādā veidā nodrošināja, ka Slovēnija un Vācija šajā grupā ieņēma pirmo un otro vietu, un abas kvalificējās ceturtdaļfinālam.

Tikmēr pārējās divās grupās valda haoss.

A grupā uzvarēja Puertoriko un Itālija, bet zaudēja Serbijai un Dominikānas Republikai. L grupā uzvarēja Brazīlija un Latvija, bet zaudēja čempioni Spānija un Kanāda. Abās grupās katrai komandai ir 3-1, kas nozīmē, ka visas astoņas šīs komandas svētdien gaida uzvaras vai izbraukuma spēles.

A grupa – Puertoriko 102, Dominikānas Republika 97Manilā Tremonts Voterss guva 37 punktus, atdeva 11 rezultatīvas piespēles un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, bet Puertoriko saglabāja cerības uz Pasaules kausu, uzvarot Dominikānas Republiku.

Džordžs Kondits guva 18 punktus Puertoriko komandai, kas bija vadībā ar 16 punktu pārsvaru, pēc tam atkrita par 11, pēc tam tomēr atspēlējās, lai uzvarētu.

READ  Priekšskatījums: Latvija vs Armēnija - prognoze, komandas jaunumi, sastāvi

Dominikānas izlases labā Karls Entonijs Taunss guva 39 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas. Andress Veless metienos 7 pret 8 guva 22 punktus.

A grupa – Itālija 78, Serbija 76Manilā Simone Fontekio guva 30 punktus un pievienoja septiņas atlēkušās bumbas, bet Marko Spiso guva 14 punktus Itālijas labā (3:1), iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Itālija realizēja 11 trīspunktniekus no 21, kas izrādījās starpība pret Serbiju, kurai bija vāji metieni.

Serbijai zaudējums bija pirmais turnīrā (3-1). Bogdanovičs zaudētāju rindās guva 18 punktus, taču realizēja tikai vienu no 13 trīspunktu mēģinājumiem. Kā komanda Serbija realizēja 7 no 31 no 3 punktu diapazona. Serbijai 15 punktus pievienoja Jevgens Dobričs.

Svētdien Itālijai pretī stāsies Puertoriko, bet Serbijai pretī stāsies Dominikānas Republika. Tas ir ļoti vienkārši: uzvarētāji iekļūst ceturtdaļfinālā, bet zaudētāji tiek izslēgti no Pasaules kausa.

K grupa – Slovēnija 91., Austrālija 80.Okinavā Luka Dončičs guva 19 punktus, Maiks Tobejs pievienoja 18 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, bet tālāk tika Slovēnija. Tā bija atspēlēšanās no Austrālijas uzvarētās Tokijas olimpisko spēļu bronzas medaļas.

Klemens Prebiličs guva 11 punktus, bet Gregors Hrovats pievienoja 10 punktus Slovēnijai (4-0), kas ne reizi neatpalika.

Austrālijas labā 25 punktus guva Džošs Gedijs (2-2), Petijs Milss guva 17, bet Dante Eksums pievienoja 13 punktus.

K grupa – Vācija 100, Gruzija 73Okinavā Maudo Lu guva 18 punktus, Deniss Šrēders un Morics Vāgners pievienoja 16 punktus, bet Vācija (4-0) līdzsvaroja ar sešiem spēlētājiem ar divciparu skaitli.

Talantiem bagātajā Amerikas Profesionālās basketbola līgas mačā Sanantonio Sandro Mamukelašvili ar 19 punktiem izcēlās ar Džordžiju (2-2), Goga Bitadze guva 15 punktus, bet Torniks Šengelija pievienoja 12 punktus.

READ  Sporta spēka izmantošana, lai mainītu bērnu dzīvi

Gruzija bija vadībā lielāko daļu pirmā puslaika, bet Vācija pārņēma vadību pēdējā minūtē un pēc desmit minūtēm izvirzījās vadībā ar 22:16. Vācija pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā ar 43:41, pēc tam trešajā ceturtdaļā atkāpās uz visiem laikiem.

Svētdien Vācija spēlēs ar Slovēniju, bet Gruzija pret Austrāliju.

J grupa – US 85, Melnkalne 73Manilā Entonijs Edvardss guva 17 punktus. Ostins Rīvss guva 12 vārtus, Džarens Džeksons juniors pievienoja 11 vārtus, bet amerikāņi atspēlēja pirmā puslaika deficītu, abu komandu otrās kārtas ievadā pieveicot Melnkalni. ASV iekļuva ceturtdaļfinālā, taču tas nebija viegli.

Nikola Vučevičs guva 18 punktus un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas Melnkalnes labā, kas pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā ar 39:38. Melnkalnes labā 14 vārtus guva Kendriks Perijs (2:2).

ASV svētdien tiksies ar Lietuvu, bet Melnkalne spēlē ar Grieķiju.

J grupa – Lietuva 92, Grieķija 67Manilā Rokas Gokubaitis guva 19 punktus, bet Ignas Brazdeiķis pievienoja 18 punktus, jo Lietuva (4-0) otrajā puslaikā ar 53:24 pārspēja Grieķiju.

Uzvarētāju labā pa 15 punktiem bija Jonasam Valančunam un Elmantam Bendziusam.

Grieķijas labā Tomass Volkups atzīmējās ar 21 punktu, astoņām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm (2:2). Grieķijas izlases labā 17 vārtus guva Džannuulis Larentzakis.

L grupa – Brazīlija 69, Kanāda 65Džakartā Bruno Kaboklo guva 19 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, un Brazīlija pēdējā ceturtdaļā ar 24:13 pārspēja līdz šim neuzvarēto Kanādu.

Gijs Santoss Brazīlijas izlases labā guva 10 vārtus, tādējādi Kanādai atvairot 33%.

Kanādas labā 23 punktus guva Šajs Džildžeuss-Aleksandrs, bet Lū Dorts pievienoja 17 punktus.

L grupa – Latvija 74, Spānija 69Džakartā Dāvis Bertāns guva 16 vārtus, bet Rodions Kurucs pievienoja 13 vārtus, bet Latvija (3-1) sagādāja savu pirmo zaudējumu Pasaules kausa izcīņā titulētās Spānijas izlasei (3-1). Spānija, kas bija uzvarējusi 11 Pasaules kausa spēlēs pēc kārtas, sabruka pēdējā ceturtdaļā un tika pārspēta ar 27:11.

READ  Vankūveras Giants Pro izredžu sarakstā jāiekļauj treneris Diks

Bertāna trīspunktnieks, kad bija atlikušas nepilnas 3 minūtes, Latviju izvirzīja vadībā.

Spānijas izlases rindās ar 14 punktiem izcēlās Villijs Hernangomezs, bet pa 11 punktiem pievienoja Dario Brisuela un Ousmane Garuba.

Spānija svētdien tiksies ar Kanādu, bet Latvija spēlēs ar Brazīliju. Uzvarētāji tiek ceturtdaļfinālā. Zaudētāji ir beigušies.