Pasaules čempionāta kopsavilkums – 12.05.23

Visi četri Flames slidotāji piektdien spēlēja 2023. gada IIHF pasaules čempionātā, un Kanāda un ASV turnīru atklāja ar uzvarām.

Tailers TufoliUn Makenzija SvarereUn Milāns Lučičs Viņš palīdzēja Kanādai uzvarēt Latviju ar 6:0 Koronato nomira ASV uzvarēja Somiju ar 4:1.

Kanāda 6, Latvija 0

Spēcīgi turnīru iesāka kanādieši, kuri ar 6:0 pārspēja mājinieci Latviju. Pirmajā periodā Lousons Krauze un Skots Loitons spēja izvirzīt Kanādu vadībā ar 2:0, jo Vegars guva savu pirmo izbraukuma punktu, kad viņa trāpīts metiens tika novirzīts Latvijai garām.

Tvīts no @IIHFHockey: 🚨🇨🇦 Skots Lotons ar vēl vienu ātro spēli. 2:0 pret Hockey Canada. #LATCAN #IIHFWorldsNHLFlyers pic.twitter.com/6Po8QrZiuv

Otrajā periodā Vēģārs pie 8:17 panāca 3:0, kad viņš trāpīja pa plaukstas locītavas metienu no apļa augšdaļas un pārspēja Artūru Silovu. Tofoli izspēlēja piespēli, kas bija viņa pirmais punkts turnīrā.

Tvīts no @IIHFHockey: Sneaky Top Shelf Snipe By Makenzija Svarere. 3:0 pret @ HockeyCanada. #LATCAN #IIHFWorlds @weega52NHLFlames pic.twitter.com/qEZkQYJXuU

Semjuels Blēzs otrajā periodā pie 15:12 guva Kanādas ceturtos vārtus, nodrošinot viesiem veselīgu vadību, kad bija atlikušas pēdējās 20 minūtes.

Trešā perioda sākumā Vegars izdarīja savu otro rezultatīvo piespēli, panākot Džo Felino ar 3:58. Rezultātu pabeidza Džeks Makbeins, pēdējā freimā 15:40 panākot 6:0.

Tvīts no @TSN_Sports: Kanāda ieguva trešo vietu ar 5:0! #IIHFWorlds pic.twitter.com/RvhBTCE3mi

Vīgars spēli pabeidza ar vieniem vārtiem un trim punktiem, iegūstot spēles vērtīgākā spēlētāja balvu. Pret Latviju viņš panāca 18:01 leduslaika un trīs metienus tīklā. Piektdien viņš bija pārī ar Džeku Midltonu.

Tvīts no @NHLFlames: WEEGS! @weega52 nopelnīja Kanādas Labākā spēlētāja balvu, #IIHFWorlds ar 6:0 pārspējot Latviju 🔥 Viņš pret latviešiem guva vārtus un trīs punktus! pic.twitter.com/TkRtQTGHy2

READ  Dzīves izplatīšanas digitālā kopija apstiprina ALS spāņu dokumentālo filmu "7 ezeri 7 dzīves" (ekskluzīvs)

Lučičs spēli pabeidza ar plus divi, panākot 14:09 no ledus laika, savukārt Tofoli vakaru pabeidza ar vienu punktu un pieciem metieniem savā 15:36. Lūčiks slidoja līnijā ar Felino un Place, kamēr Tofoli bija uz līnijas ar Džeku Kvinu un Lūtonu.

Nākamā Kanādas spēle svētdien pulksten 3:20 BST pret Slovākiju.

ASV 4, Somija 1

Koronato un ASV arī savā pirmajā turnīra spēlē sagrāva savu mājinieku cerības, uzvarot somus. ASV vārtus ielaida Katers Gotjē, Drū O’Konors un Alekss Točs (2). Somijas vienīgos vārtus guva Timo Hartikainens.

“Flame” potenciālais spēlētājs savā Pasaules sērijā debitēja 13:46 pēc ledus laika, kad bija trāpījis sešus metienus tīklā. Fokusa līnija ar Gotjē un Semiju Vokeru.

Turpinājumā amerikāņi spēlēs ar Ungāriju, un mačs notiks svētdien plkst. 3:20 pēc Griničas laika.