Pasaules čempionātā hokejā Kanāda uzvar čehus pagarinājumā, bet ASV pārspēj Latviju

PRAGA — Dilans Kazinss pagarinājumā guva vārtus ar īsu sitienu, Kanādai ar 4:3 pārspējot Čehiju un otrdien pabeidzot priekšsacīkšu kārtu Pasaules hokeja čempionātā, izcīnot septiņas uzvaras pēc kārtas.

Bufalo “Sabres” centrs guva savus otros vārtus spēlē ar 1:47, kad Pjērs Liks Dibuā aizturēja. Kazinsam tie bija astotie vārti turnīrā.

Kanāda pārspēja A grupu un ceturtdien ceturtdaļfinālā tiksies ar Slovākiju.

Šveice ar 3:1 pārspēja Somiju, ieņemot otro vietu A grupā, bet čehi pārvarēja trešo vietu un ceturtdaļfinālu pret ASV.

Pēc nepilnām piecām minūtēm Čehija bija spiesta doties pagarinājumā ar divu vārtu starpību, divreiz paklupot vārtsargu Lukasu Dostālu.

Ondrejs Palats samazināja Kanādas pārsvaru līdz 3:2 ar sitienu mājās pēc spēka paņēmiena, un Dostal izvilka divu vīru pārsvaru.

Romāns Červenka panāca neizšķirtu ar 1:49.

Mačs divus periodus bija bez punktiem. Rezultātu trešajā periodā ar spēka paņēmienu 1:01 atklāja Kozens no kreisā apļa augšdaļas.

Dominiks Kubaliks trāpīja no labās malas, panākot neizšķirtu 1:1 pēc spēka paņēmiena.

Dosons Mersers guva “backhand” sitienu, atkal izvirzot Kanādu vadībā, pēc tam Brendons Heigels panāca 3:1, pirms čehi panāca izlīdzinājumu.

ASV ierindojās otrajā vietā B grupā, pēdējā priekšsacīkšu mačā ar 6:3 sagraujot Latviju, ko izceļ divi Kola Kofīlda vārti un divas rezultatīvas piespēles.

Breidijs Tkačuks, Mets Boldijs un Zaks Verenskis guva pa vārtiem un rezultatīvu piespēli, turklāt vārtus guva arī Džoels Farabī.

Latvija, pērnā gada bronzas medaļniece, izstājās.

Otrās grupas uzvarētāja Zviedrija nākamajā kārtā tiksies ar Somiju. Džoels Ēriksons Eks guva divus vārtus, bet Ēriks Karlsons arī guva vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, Zviedrijai ar 6:1 pārspējot Slovākiju, izcīnot septiņas uzvaras no septiņām pamatsastāvā.

READ  Pilns grafiks un kā skatīties izslēgšanas spēles

Iepriekš Lielbritānija ar 4:2 uzvarēja Austriju, izcīnot savu pirmo uzvaru.

Uzvara tika gūta pēc sešām neveiksmēm pēc kārtas Lielbritānijai, kas ar trim punktiem ieņēma A apakšgrupas lejasgalu un faktiski pēc viena gada pirmajā divīzijā izkrita.

Austrijai bija jāuzvar mača pamatsastāvā, lai saglabātu izredzes kvalificēties izslēgšanas spēlēm pirmo reizi kopš 1994. gada. Tā vietā Somija nopelnīja vietu izslēgšanas spēlēs.

Vācija pabeidza otro grupu, ar 6:3 sagraujot Franciju, un ceturtdaļfinālā tiksies ar Šveici.