Latvija pelna naudu no Vācijas, lai izdzīvotu

Latvijas šausmīgā bezvārtu un uzvaru sērija ir beigusies. Latvija sestdien pārliecinoši ar 6:2 uzvarēja Vāciju un saglabāja cerības iekļūt 2024. gada IIHF pasaules junioru čempionāta ceturtdaļfinālā.

Ēriks Matejko, kurš guva ļoti svarīgos pirmos vārtus, teica: “Mēs aizvadījām savu labāko spēli. Katrs atdeva savu labāko, un tas mums ļoti palīdzēja.”

Toties A grupā savu likteni kontrolē Vācija un Somija. Jaungada vakarā, ja Somija gūst punktu pret Zviedriju, viņi kvalificējas. Tāpat, ja Vācija nodrošina punktu pret Kanādu, viņi kvalificējas. Latviešiem priekšsacīkstes beigušās, un tagad jāgaida, ko nesīs rītdiena.

Vācija ir sasniegusi ceturtdaļfinālu savās pēdējās trīs spēlēs, ieņemot sesto vietu 2021. un 2022. gadā un astoto vietu 2023. gadā. Redzot to aizmuguri, viņu programmai būtu vilšanās.

Raugoties uz priekšu, kad tiksies pret Kanādu, kapteiņa palīgs Džulians Luts sacīja: “Manuprāt, mums ir jābūt fiziskākiem. [Latvia] Viņš mūs fiziski kontrolēja. Mums ir jātic sev, ka mēs to vēl varam. Uzticieties mūsu kolekcijai un spēlējiet vienkāršāk. Necenties darīt pārāk daudz, ķer vairāk tīklā. Viņi šodien bloķēja daudz metienu.

Latvija guva trīs punktus un pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā ar 3:0, atstājot Vāciju ar nulli. Latvijas izlases NHL draftā pastiprinājās, kad Sandis Vilmanis (Florida) guva divus vārtus un pievienoja rezultatīvu piespēli, bet Daniss Lukmilis (Bostona) izdarīja trīs rezultatīvas piespēles.

“Zinājām, ka šis mums būs svarīgākais mačs,” sacīja Latvijas kapteinis Lukmilis. Mēs spēlējām kā komanda un ieguvām trīs punktus.”

Metieni pa vārtiem bija Latvijas labā 28-23.

Līdz šim Arta Ābela komandai Gēteborgā klājies vāji, pirmajos trīs mačos uzvarot ar 20:0. Tādā veidā Latvija faktiski nav guvusi vārtus pasaules junioru čempionāta priekšsacīkšu kārtā kopš Darela Dokura gūtajiem vārtiem otrajā puslaikā, 2022. gada 27. decembrī ar 3:2 zaudējot Šveicei.

READ  Latvijas deputāti aicina ieviest stingrākus noteikumus, lai cīnītos pret prokremliskās ietekmes aktivitātēm | Jaunumi

Matejko beidzot izrāvās 2:46. Sentdžona Sea Dogs uzbrucējs nolēca no rezervistu soliņa, pieņēma Darela Uļjanska piespēli un raidīja bumbu no kreisā apļa cauri vārtsarga Filipa Dītla kājām.

“Sākumā es neredzēju, ka bumba ielidoja vārtos, bet tad redzēju, ka mani komandas biedri svin, un arī es sāku svinēt,” sacīja Matejko.

Latvijas vārtsargs Devs Roluss 2 pret 1 pārtraukumā ar Eriku Hērdleru apspēlēja Vācijas rezultatīvāko spēlētāju Veitu Osvaldu. Pēc tam Rudzers Bueckarts ar spēcīgu haubici pie 9:06 panāca 2:0.

Brīdi pēc tam, kad Rolofs bloķēja Luca metienu, Petris Polans palielināja Latvijas pārsvaru līdz trīs ar sitienu, kas 13:23 izrāva Dītlu cauri satiksmei.

“Sākumā viņi guva vārtus, un mēs nevarējām pārvērst savas iespējas,” sacīja Lucs. “Mēs atklājām, ka cīnāmies.”

Otrajā puslaikā vācieši piespēlēja savu pirmo spēka paņēmienu. Taču neilgi pēc tam Semjuels Šindlers ar tālu, nestabilu sitienu 6:30 samazināja deficītu līdz 3:1, kas Rolofu pārsteidza.

10:46 Reiners Dārzēns atjaunoja Latvijas trīs vārtu pārsvaru. Viņš metās iekšā, paņēma skaistu piespēli no Dana Locmeļa kreisajā izspēles aplī un spēcīgi pārspēja Dītlu.

Rolovs atkal izcēlās, kad viņš 4 pret 4 mačā apturēja Osvaldu, un viņa komandas biedri turpināja nākt. Ar vīru pārsvaru Villemanis guva smagus vārtus, 17:44 panākot 5:1.

Locmelis skaidroja savas komandas uzlaboto spēka paņēmienu: “Tikai ripas nogādāšana tīklā un vienkārša izspēles.”

Dītla vakaru Villemanis noslēdza ar satriecošu sitienu tīklā, trešā perioda 6:46 panākot 6:1. Vācu treneris Tobiass Upštreiters atlikušajā laikā laukumā devās uz maiņu Matiasu Bitneru.

Jūliuss Sumpfs izdarīja šķipsnu piespēli Norvinam Panočam, gūstot Vācijas otros vārtus. Bet Deutschland netuvosies. Osvalda piecu minūšu meistarības sitiens no aizmugures Locmelim izbeidza jebkādas brīnuma atgriešanās iespējas.

READ  Latvija var iegūt vairāk Pfizer / Article / Eng.lsm.lv vakcīnu

Pērn Halifaksā Latvija uzvarēja divās izslēgšanas kārtas spēlēs pēc kārtas pret Austriju, lai paliktu dzīva. Šogad izkrišana ir izslēgšanas veids vienā spēlē. A grupas pēdējā vietā esošā komanda 4. janvārī pulksten 11:00 Skandināvijā tiksies ar Norvēģiju.

Neatkarīgi no tā, vai tas ir iekļūšana ceturtdaļfinālā vai vienkārši izvairoties no izkrišanas, latvieši cerēs atgriezties augstākajā līgā vēl nebijušā ceturtajā gadā 2025. gadā Otavā.

“Tas būs liels stimuls Latvijas izlasei,” sacīja Matejko. “Tas mums daudz nozīmē ne tikai mums, bet arī hokeja nākotnei mūsu valstī.”

Latvijas hokejs jaunus augstumus sasniedza maijā Tamperē, kad vīriešu valstsvienība izcīnīja savu pirmo IIHF pasaules čempionāta medaļu. Kristians Robinss bronzas spēlē pret amerikāņiem guva divas reizes, tostarp pagarinājumā 4:3. Desmitiem tūkstošu spēlētāju tika sveikti pie Brīvības pieminekļa Rīgā neaizmirstamā un vēsturiskā brīdī.