Latvija iztur Norvēģiju

Pēc turnīra atklāšanas ar diviem zaudējumiem pēc kārtas Latvijai ir divas uzvaras pēc kārtas uz mājas ledus 2023. gada IIHF pasaules čempionātā, uzvarot Norvēģiju ar 2:1. Spēlē, kurā latvieši brīžiem bija vadībā, it īpaši otrā puslaika sākumā, kad bija vadībā ar 2:0, viņiem tomēr vajadzēja noturēties beigās ar vienu vārtu guvumu.

Uzvara Latvijai dod piecus punktus un ceturto vietu B grupā, lai gan aizvadījusi par vienu spēli vairāk nekā lielākā daļa grupas. Norvēģija saglabāja četrus punktus, kas nozīmē sesto vietu.

“Aizvadījām labu spēli, trāpījām metienus un ieguvām dažas ripas pie tīkla,” teica latviešu uzbrucējs Deniss Smirnovs. “Sākumā mums bija daudz iespēju, taču mēs nevarējām gūt pirmos vārtus. Kad ieguvām šos divus, tas mums bija lieliski. Pēc tam saglabājām mieru. Mūsu mērķis joprojām ir sasniegt ceturtdaļfinālu.”

“Es teiktu, ka tajā otrajā periodā zaudējām spēli,” teica norvēģu uzbrucējs Ludvigs Hafs, kurš guva vienīgos vārtus savas komandas labā. “Man likās, ka esam tik satraukti, cenšoties izcīnīt ripu uzbrukuma zonā, viņi pārspēja mūsu trešo puisi un radīja lielu individuālu steigu.”

Latvijas līdzjutēji parādīja savu klātbūtni savas komandas mačos Rīgā un darīja visu, lai būtu faktors diezgan neveiksmīgajā pirmajā periodā uz ledus. Abas komandas realizēja pa deviņiem metieniem, neviens no tiem nebija īpaši bīstams, un līdz pēdējā brīža sadursmei pār Arturu Silovu tika izrādītas nelielas emocijas.

Latvijas kapteinis Kaspars Daugaviņš uzskatīja, ka “abas komandas spēlēja labi”. “Viņi sāka ļoti veikli un piespieda mūs kļūdīties. Viņi bija ātrāki un agresīvāki, un otrais periods bija pilnīgi pretējs. Mēs tajā atgriezāmies, smagi strādājot un izvirzoties vadībā.”

Otrajā puslaikā Latvija ar 17:1 pārspēja Norvēģiju. Latvieši jau agri sāka uzņemt apgriezienus, ilgstoši turot bumbu norvēģu zonā ar aizkavētu sodu. Tur viņi vārtus neguva, taču to izdarīja, kad bija atlikušas trīs sekundes, kad Rūdolfs slepus iemeta piespēli Rodrigo Apolesam, kurš tika pie vārtsarga Henrika Hoklenda.

READ  Valsts prezidents atgādina, ka Kijevā saskārās ar vērienīga Krievijas iebrukuma sākumu

Tikai 39 sekundes vēlāk rezultāts bija 2:0, kad Toms Andersons pagrieza Ronalda Kīņina centrējumu, pirms Hūklenda paspēja paslīdēt. Arēna Rīga šūpojās.

Latvija nespēja palielināt pārsvaru ilgajā 5 pret 3 puslaikā, un tas deva Norvēģijai iespēju panākt neizšķirtu ar 5:40, lai turpinātu periodu. Uz to, kas izrādījās Norvēģijas vienīgais metiens otrajā puslaikā, Hafs ātri guva vārtus, trāpot garām metienam, no kura Zēlovam bumbu panāca.

“Labā lieta ir tā, ka nekritām panikā pēc tam, kad viņi guva vārtus,” sacīja Dujaviņš. “Dažreiz jūs varat zaudēt spēli pēc tam, ja ļaujat viņiem uzņemties impulsu, taču mēs noturējāmies un labi pabeidzām periodu. Trešais bija skaists.”

“Mums bija grūts otrais periods, kad komanda nedaudz pārņēma vadību, bet pirmajā un trešajā mēs viņus izaicinājām,” sacīja norvēģu aizsargs Isaks Hansens. “Mēs varējām uzvarēt šajā mačā.”

Joprojām ļoti daudz spēlē, neraugoties uz spēlējošajām malām, Norvēģija trešajā periodā iegāja ar jaunu mērķtiecību un sāka presingot, lai panāktu izlīdzinājumu. Tomēr latvieši savā galotnē nospēlēja labi, novēršot jebkādas augsta riska iespējas.

Norvēģijas izredzes atspēlēties tika apgrūtinātas, kad Andreass Martinsens tika aicināts uz smagu apņemšanos ar atlikušo 3:11, bet vēlāk pret Kristapu Zelle 1:11 tika pielikts zvans, kas izraisīja Latvijas spēka paņēmienu saīsinājumu. Tajā brīdī, komandām spēlējot 4 pret 4, Norvēģija pieteica taimautu, un Haukeland devās uz rezervistu soliņa, lai meklētu papildu uzbrucēju no āķa.

Taču, lai arī pēdējā minūtē nospēlēja ar diviem vārtiem, izlīdzinājuma vārtus norvēģi gūt nespēja.

Abas komandas pēc šī mača dosies atpūtā. Latvija atgriezās spēlē piektdien pret Slovēniju, savukārt Norvēģijai ir divas brīvas dienas, pirms sestdien tiksies ar Čehiju.