Kanāda zaudē Šveicei, un ASV pēc piektās uzvaras Pasaules hokeja čempionātā iekļūst ceturtdaļfinālā.

Šveice sestdien pasaules čempionātā hokejā guva vārtus un izvirzīja Kanādu vadībā ar 3:2 pret divām neuzvarētām komandām.

Tailers Tofolī otrā puslaika vidū stabilā spēlē izvirzīja Kanādu vadībā, bet šveicieši atbildēja ar Niko Hišjē un Dario Simona vārtiem rāmī.

Andress Ampols pēdējā periodā palielināja pārsvaru līdz diviem, pēc tam Maikls Karkoni atvairīja Breda Hanta metienu Kanādas labā, samazinot deficītu līdz vienam ar 3:38.

Kanāda uz papildu uzbrukumu pievilka vārtsargu Samuelu Montemboltu, taču šveicietis noturējās.

ASV Tamperē ar 3:0 pārspēja Dāniju, saglabājot vietu.

Alekss Točs guva vienus vārtus un pievienoja divas rezultatīvas piespēles, ASV izcīnot piekto uzvaru piecos mačos.

Katers Gotjē pēdējā puslaika vidū ar spēcīgu spēli pārtrauca strupceļu, Točs dubultoja pārsvaru, bet Roko Grimaldi noslēdza rezultātu ar tukšiem vārtiem.

Vārtsargs Keisijs DeSmits atvairīja 22 metienus.

Amerikānietes ar 15 punktiem ir A grupas vadībā un ir nodrošinājušas vietu ceturtdaļfinālā. Četras labākās komandas no divām astoņnieku grupām iekļūst izslēgšanas turnīrā.

Šveice ar piecām uzvarām ir B grupas vadībā.

Čehija ierindojās otrajā vietā, pārspējot Norvēģiju ar 2:0 un pievienojoties Šveicei ceturtdaļfinālā.

Dominiks Kobaleks guva pirmos vārtus ar pļauku ar spēcīgu Čehijas sniegumu, ar septiņiem vārtiem izvirzoties turnīra tabulas vadībā.

Tamperē Somija ar 3:1 uzvarēja čempioni Austriju, izcīnot trešo uzvaru pēc kārtas, un Zviedrija guva visus vārtus atklāšanas periodā, izslēdzot Franciju ar 4:0.

Zviedrija A grupā ieņem otro vietu, par vienu punktu atpaliekot no ASV, bet par vienu punktu atpaliek Somija. Viņi kvalificējās nākamajam posmam.

Mājinieces Latvija Rīgā ar 7:0 uzvarēja Kazahstānu B grupā, saglabājot cīņu par vietu ceturtdaļfinālā.