Kanāda uzvarēja Latviju un pēc dominējošas atklāšanas kārtas iekļuva FIBA ​​Pasaules kausa otrajā kārtā

Kanāda iekļuva 2023. gada FIBA ​​Pasaules kausa izcīņas otrajā kārtā, otrdien Džakartā, Indonēzijā, uzvarot Latviju ar 101:75. Lūk, kas jums jāzina:

• Kanāda pirmajā ceturtdaļā atpalika ar 23:13 un pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā ar viena punkta pārsvaru, bet otrajā puslaikā pārspēja Latviju ar 58:33.
  • Šajs Džildžeuss-Aleksandrs, kurš pirmajā puslaikā guva tikai astoņus punktus, bija rezultatīvākais ar 27 punktiem 10 no 17 metienos. RJ Barets pievienoja 22 punktus.
  • Kanāda, kas tiecās uz savu pirmo vietu FIBA ​​vīriešu basketbola Pasaules kausa izcīņā uz goda pjedestāla, savu turnīru atklāja ar satriecošu uzvaru pār Franciju pagājušajā nedēļā ar 95:65, bet pēc tam ar 128:73 uzvarēja Libānu. Ar 15. numuru izliktie kanādieši nākamajā kārtā spēlēs ar Spāniju un Brazīlijas un Kotdivuāras uzvarētāju.

SportistsReāllaika analīze:

Kā Kanāda uzvarēja?

Pēc agrā 12 punktu deficīta Latvijas straujās bumbas kustības apstākļos kanādieši pastiprināja aizsardzību perimetrā un piespieda Latviju vairāk spēlēt individuāli. Latvijas uzbrukumā pēdējos trīs periodos bija grūti, savācot tikai 52 punktus, kamēr Kanāda izvirzījās vadībā ar Bareta vārtiem īsi pirms puslaika skaņas un vairs neatskatījās.

Uzbrukuma līmenī Džildžs-Aleksandrs ar driblu nokļuva tur, kur gribēja un spēli pabeidza ar 27 punktiem, kas ir augstākais līmenis komandā. Kanāda realizēja 11 no 22 metieniem no pārkāpuma līnijas, bet “Canadiens” realizēja arī 16 trīspunktniekus, kas šajā turnīrā šķiet potenciāls vājums. Barets pievienoja 22 punktus, bet Kellija Oliņika ar 15, savukārt kanādiešu ne-NBA dziļuma bumbas, kuras bija spiestas servēt Lū Dorta prombūtnes un Dilona Brūksa kļūdu dēļ, ienesa septiņas bumbas, trīs pārtvertas bumbas no Melvina Edžima un divus galvenos trīspunktniekus no Fila. Scrope. . — Hollingers

Ko tad

Kanāda ieņēma pirmo vietu H grupā ar rezultātu 3-0 un iekļūs otrajā kārtā. Turklāt uzvara pār Latviju pārcels to uz nākamo posmu, kur kanādieši būs “L grupā” kopā ar Latviju un divām labākajām G grupas komandām – Spāniju un Brazīliju vai Kotdivuāru. Kanāda iekļūs ceturtdaļfinālā, ja tā iegūs šīs grupas labāko divu vietu, kas, visticamāk, notiks, ja tā uzvarēs kādā no nākamajiem diviem mačiem.

READ  Sporta atjauninājums — ceturtdiena, 18. maijs — SteinbachOnline.com

Lai gan uzvaras starpība var būt potenciāls neizšķirts, Kanādas +26 starpība pār Latviju arī saglabājas stabila un varētu noderēt, ja tā paslīd kādā no nākamajām divām sacensībām. Kanādas nākamā spēle būs piektdien Džakartā, un pretinieks tiks noskaidrots pēc trešdien gūtajiem G grupas rezultātiem.

Kanāda būs smaga favorīte uz uzvaru grupā; Ja tas notiks, kanādieši iekļūs vienas izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā Manilā, kur, visticamāk, tiksies ar Austrāliju, Vāciju vai Slovēniju. — Hollingers