Kanāda kvalificējās pasaules vīriešu hokeja ceturtdaļfinālam, Vācijai sakaujot mājiniekus Latviju

Kanāda iekļuva pasaules hokeja čempionāta ceturtdaļfinālā, kas pēc šokējošā sākuma ar 0-3 šķita ļoti maz ticams.

Kanādiešiem bija jāgaida līdz otrdienas vēlajiem mačiem, lai redzētu, vai viņi ir iekļuvuši priekšsacīkšu kārtā, taču viņi saņēma nepieciešamo palīdzību, kad Vācija ar 2: 1 uzvarēja Latviju kopvērtējumā. Šis rezultāts noveda pie tā, ka Kanāda ar 10 punktiem ieņēma ceturto vietu B grupā.

Iepriekš otrdien Kanāda savā priekšsacīkšu finālmačā ar 11: 2 soda sitienu sērijā nokrita līdz 2019. gada čempionei Somijai. Kanāda izlaida iespēju uzvarēt ceturtdaļfinālā ar uzvaru, taču zaudētais papildlaiks saglabāja Kanādas cerības.

“Mums ir ļoti jauna komanda. Es domāju, ka mēs esam turnīra jaunākie, taču bērniem tā ir lieliska iespēja šeit ierasties,” pēc mača sacīja Kanādas treneris Žerārs Galants. “Es domāju, ka daudzi spēlētāji šeit ierodas pirmo reizi, un viņi saka:” spēlētāji šeit ir labāki nekā mēs domājam “, un viņi strādā ļoti smagi.

“Tas ir bijis lielisks turnīrs, mums ir sācies grūts sākums, bet pēdējā laikā mēs spēlējam labu hokeju. Es ceru, ka mums būs iespēja spēlēt krosoveru un turpināt darīt to, ko mēs darām, bet pēdējie četri spēles, kuras mēs patiešām esam spēlējuši, arī mēs to darīsim.

B grupā ar 18 punktiem pirmo vietu ieņēma Amerikas Savienotās Valstis, kam sekoja Somija (17) un Vācija (12).

10 punkti bija arī Kazahstānai, bet Kanādai bija taibreiks starp abām komandām. Latvija ar deviņiem punktiem ierindojās sestajā vietā.

Skatīties | Iepriekšējās kārtas finālā Kanāda zaudē Somijai:

Vīriešu pasaules hokeja čempionāta kārtas spēles “Round Robin” noslēdzošajā mačā Somijai Arttu Ruotsalainens guva izlīdzinājumu un uzvaru soda metienos. 0:58

Ceturtdaļfinālā Kanādai pretī stāsies Krievija, kura A grupā uzvarēja ar 17 punktiem. No A grupas iekļuva arī Šveice (15 punkti), Čehija (13) un Slovākija (12). Un pastāvīgi spēcīgā Zviedrija tika izslēgta pēc finišēšanas piektajā vietā ar 10 punktiem.

Ceturtdaļfināla spēles paredzētas ceturtdien.

READ  Latvijas varas iestādes apsver iespēju iegādāties gandrīz miljonu invalīdu respiratoru - Baltic News Network

Aktīva priekšējā līnija

Pēc turnīra sākuma 0-3 ar zaudējumiem Latvijai, ASV un Vācijai Kanādai draudēja pirmo reizi izlaist kvalifikāciju pasaules čempionātā vai olimpiskajās spēlēs.

Bet Kanāda atrada savu rievu 4: 2 uzvarā pār Norvēģiju, kad Calgary Flames uzbrucējs Endrjū Mangjapans pievienojās komandai, lai izveidotu efektīvu augšējo līniju ar kapteini Adamu Henriki un Otavas Senators uzbrucēju Konoru Braunu.

Kanāda sekoja izšķirošajai uzvarai ar 4-2 un 7-1 pār Kazahstānu, kas bija nepārspēta, lai dotu viņiem iespēju virzīties uz priekšu otrdienas izspēlē ar Somiju.

Otrdienas mačā Kanādas labā vārtus guva Makss Comtoa un Brendons Perijs, bet Somijas labā divreiz meta pa vārtiem Arto Rutsalainens, ieskaitot četras minūtes pēc kārtas izlīdzinājumu.

Ruotsalainens bija viens no trim spēlētājiem, kurš soda metienos pārspēja kanādiešu vārtsargu Darsiju Komberu. Kanāda izdarīja divus metienus pa somu vārtsargu Jussi Olkenoru.

“Es domāju, ka šodien mēs spēlējām labi, un bija ilgi periodi, kad mēs viņiem aizvedām spēli,” sacīja Henrike. “[Finland is] Laba komanda, viņi labi reaģēja otrā puslaika sākumā, bet es domāju, ka esam palikuši pie savas spēles. “

Iepriekšējā kārtā rezultatīvākais spēlētājs Brauns ar 10 punktiem (divi vārti un astoņas rezultatīvas piespēles) septiņos mačos bija neizšķirts. Henrike ar deviņiem punktiem (četri vārti un piecas rezultatīvas piespēles) finišēja trešais, savukārt Manjiabani tikai četros mačos guva četrus vārtus un izdarīja četras rezultatīvas piespēles.